Skocz do zawartości

Windows 10 - dyskusja


krzysztof1506

Rekomendowane odpowiedzi

Zwroc uwage na to ze pewnie kompilacje beda wychodzic od ms a tylko sterowniki beda inne ze wzgledu na sprzet wiec rownie dobrze mozemy dostac win 10 international taka jaka jest na lumiach

 

--------

Sory za brak polskich znakow 

Edytowane przez 45marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, 45marcin napisał:

Zwroc uwage na to ze pewnie kompilacje beda wychodzic od ms a tylko sterowniki beda inne ze wzgledu na sprzet wiec rownie dobrze mozemy dostac win 10 international taka jaka jest na lumiach

 

--------

Sory za brak polskich znakow 

Obyś miał rację ale tak może się nie stać. Kompilacja obecna ma dwa języki i to wiem od kolegi wewnątrz. A ta kompilacja nie jest przecież pierwsza. Oni od dawna już testowali Win 10. To już chyba przeszło nawet betę na zaproszenia. I co? Wciąż dwa języki po tylu testach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli testy były tylko dla chińczyków to rozumiem. Sama wersja insider 10 do połowy czasu trwania testów miała tylko angielski a jak się pojawiły inne to  były z translatora. Jak dla mnie 10 powinna mieć wszystkie języki bo wątpie żeby oni robili 10 na mi4 od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie- jaki jest cel MS? Przecież jakieś nakłady na to idą no i po co na ponad roczny telefon z dobrym systemem? Jeszcze rozumiem gdyby to na Samsunga robili - ok bo wiadomo że na touchwizie siedzieć się nie da ale Exynosy są całkiem spoko ;) Robią to tak i dla ciekawostki? Bo chyba nie wierzą że więcej niż parę% użytkowników przesiadzie się z miui na win10 :-D

Wysłane z Xiaomi Mi4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przesiąde na win 10 na jakiś czas ze wględu na to że mam tablet z win 10 i nie będe się musiał bawić w aplikacje do synchronizacji a od stabliności będzie zależeć czy zagości dopóki nie pojawi sie android 6 oficjalnie na mi4 czy wróci się na miui :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem, jest to troche pokrecone bo nadpisuje się tez fastboot. Wgrywa się obraz który ma 1,7GB, na starcie jest tylko jezyk angielski i 3 z krzaczkami ale jest opcja pobrania polskiego który niestety nie tłumaczy wszystkiego:D Wieczorem po labach moze wrzuce wideo z tego jak to działa a działa dość szybko, nawet chyba szybciej niż android  ;) Ma kilka niedoróbek ale wydaje się że wszystko działa tak jak powinno. Niżej pare zrzutów ekranu już po polsku

wp_ss_20151203_0001.png

wp_ss_20151203_0007.jpg

wp_ss_20151203_0002.jpg

wp_ss_20151203_0003.jpg

wp_ss_20151203_0004.jpg

wp_ss_20151203_0005.jpg

wp_ss_20151203_0006.jpg

wp_ss_20151203_0008.png

Edytowane przez 45marcin
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy jakbym to wgrał (jak by w ogóle miflash pozwolił) na MI3, czy by sie zrobiła cegiełka, czy by jakoś działał, hmm. Niby to snapdragon i to, niby to cancro i to.

Bardzo zbliżone parametry w sumie.

Gdybyś wracał do MIUI, to napisz chociaż, czy idzie to bez żadnych niespodzianek oki ?

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy występuje shutter-lag przy pstrykaniu zdjęć :) . Wiadomo, jak szybko Xiaomi Mi4 potrafi robić zdjęcia - urządzenia Lumii są pod tym kątem w tyle. Moja Lumia 1520 wiadomo, że ma lepszy aparat i potrafi zrobić większe zdjęcia (20MP), jednak Xiaomi Mi4 dysponuje nieco lepszym hardware (podkręcony SD801) a jednak pstyknięcie zdjęcia w 13MP zajmuje dosłownie tyle, co nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro z rana wrzuce tutorial, z grubsza robisz tak ze instalujesz tego miflasha z czerwca, robisz reboot telefonu poprzez polecenie "adb reboot edl" - reset w tryb nadpisywanie bezposredniego na mi4 w czasie którego ekran jest wylaczony a komputer wykrywa telefon na porcie COM, podpinasz na usb i wrzucasz. Mi troche zajelo dojscie do kroku z adb ale potem poszlo gladko. Jak cos to pisz na PRIV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak działa aparat.

Czy na screenie z pulpitu głównego widzę tam ogromny kafelek? Chodzi o outlook, people, edge, itp.bo tego, to chyba nawet w Lumiach nie ma, a wyglądają podejrzanie duże :) . Powinien być mały, szeroki, i duży. MS pracował kiedyś nad ogromnym (dwa szerokie), ale nigdzie go nie ma. Tutaj widzę, że jest inaczej, chyba, że skalowanie jest jakieś inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dave napisał:

Daj znać jak działa aparat.

Czy na screenie z pulpitu głównego widzę tam ogromny kafelek? Chodzi o outlook, people, edge, itp.bo tego, to chyba nawet w Lumiach nie ma, a wyglądają podejrzanie duże :) . Powinien być mały, szeroki, i duży. MS pracował kiedyś nad ogromnym (dwa szerokie), ale nigdzie go nie ma. Tutaj widzę, że jest inaczej, chyba, że skalowanie jest jakieś inne.

Dobrze widzisz, są trzy rozmiary kafelkow, mały i duzy kwadrat i prostokąt szeroki na cały ekran.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparat działa zaskakująco dobrze. Szedłem w nocy kiepsko oświetloną drogą i zrobił naprawdę ładne zdjęcie z lampą, praktycznie bez szumów. Najbardziej podoba mi się to, że zdjęcia z lampą nie są takie pożółkłe. Z ostrością odrobinę inaczej, łapie wolniej, niż w aparacie MIUI, no i wolniej też wykonuje zdjęcie. Spodziewałem się tragedii, ale jest znośnie. Jak będę miał czas, to może coś wstawię, ale zobaczyłem swoje, pochodzę jeszcze z Windą tydzień i wracam do MIUI, winda jest fajna, ale jednak to nie mój świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System chodzi płynnie, w sumie po dwóch dniach doliczyłem się dwóch niedoróbek. Mogę polecić ten system wszystkim tym którzy chcą czegoś prostego i dobrze działajacego. Na plus można podliczyc to że aplikacje zajmują znacznie mniej niż ich odpowiedniki na androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 12/6/2015 at 11:16, 45marcin napisał:

System chodzi płynnie, w sumie po dwóch dniach doliczyłem się dwóch niedoróbek. Mogę polecić ten system wszystkim tym którzy chcą czegoś prostego i dobrze działajacego. Na plus można podliczyc to że aplikacje zajmują znacznie mniej niż ich odpowiedniki na androida.

Zajmują mniej bo nie posiadają praktycznie połowy funkcji :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu ;) . Mnie do siebie zraziły i to bardzo, a Windows Phone używałem prawie 3 lata. Teraz kiedy patrzę na aplikacje, z których korzystam (np. facebook, messenger, czy instagram) to trzeba powiedzieć, że platforma Microsoft została kompletnie olana. Co ciekawe, dopiero tydzień temu Facebook dla Windows 10 Mobile dostał aktualizację, która w końcu otwiera powiadomienia w aplikacji, a nie przez przeglądarkę(!). To samo, Instagram nie oferuje wysyłania filmów, a Messenger to tylko lista kontaktów z okienkiem do wpisywania tekstu.

Jeszcze długa droga nim system Microsoft stanie się konkurencyjny, o ile w ogóle się stanie ;) . Fajnie jednak, że jest dostępny ROM dla urządzeń Mi4 (LTE) :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎21‎.‎12‎.‎2015o15:06, dave napisał:

Co ciekawe, dopiero tydzień temu Facebook dla Windows 10 Mobile dostał aktualizację, która w końcu otwiera powiadomienia w aplikacji, a nie przez przeglądarkę(!). To samo, Instagram nie oferuje wysyłania filmów, a Messenger to tylko lista kontaktów z okienkiem do wpisywania tekstu.

Jeszcze długa droga nim system Microsoft stanie się konkurencyjny, o ile w ogóle się stanie ;) . Fajnie jednak, że jest dostępny ROM dla urządzeń Mi4 (LTE) :) .

Jak zainstalowałem windowsa 10 grudnia to Facebook i Messenger miały taką funkcjonalność jak ich odpowiedniki na androida.  Problemem jest brak powiadomień przez MiBanda, dość okrojony aparat względem naszej polskiej wersji miui :D, brak funkcjonalności diody powiadomień i brak aplikacji do pilota ;D.

 

Może za jakieś parę miesięcy Microsoft  zrobi to tak jak trzeba i będzie można się przesiąść :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie mówimy o tych samych systemach. ;) Aktualnie nie mam porównania bo zostawiłem swoją Lumię na świętach w domu, jednak jak tylko wrócę po nowym roku to chętnie wypiszę wszelkie różnice. Przypatrz się dokładnie, bo jest naprawdę mnóstwo braków. Brak możliwości zarządzania grupami, nie wszystkie zdjęcia wyświetlają się prawidłowo (w grupach w ogóle ich nie ma), brak ankiet, wiele odnośników otwiera przeglądarkę i prowadzi do mobilnej podstrony. Nawet nie wiem, czy jest widok wątków komentarzy. Na grupach z Windowsem sporo ludzi się na ten temat właśnie skarży, że nie można odpisać na dany komentarz w "wątku". To są tylko znane mi przykłady, jednak ciężko jest mi teraz wypisać więcej, gdyż odkąd mam Xiaomi moja Lumia leży od 3 tygodni w szufladzie.

Podobna sprawa ma się z Messengerem - nawet nie można z niego zadzwonić, czy sprawdzić, jakie zdjęcia kiedykolwiek zostały wymienione z danym użytkownikiem.

Używam też Instagrama - brak wielu funkcji, m.in. dodawania filmów, co naprawdę daję w kość.

Spróbuj przesiąść się także na choćby inną przeglądarkę internetową. Edge nie obsługuje niektórych formularzy, przez co miałem problemy z wypełnieniem niektórych stron. Poza tym jest Opera mini oraz UC Browser i w ostateczności - Maxthon. Reszty brakuje, a pozostała maść to tylko Edge w innym ubranku.

Windows może i ma szansę powodzenia, ale jeszcze nie teraz. Po prostu daleko mu do konkurencji i nie mam tu wcale na myśli kafelek, które są tak nienawidzone, a ogólnie - całokształt i skromna baza aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, apka na komputer ma prawie pełną funkcjonalność (nie jestem w stanie stwierdzić na obecna chwile czego nie ma). System powinien stan się bardziej atrakcyjny po wypuszczeniu wersji technical preview zaczynającej się od 11. Jak dla mnie to Chińczycy olali to jaki mieli wpływ na tworzenie się windowsa 10 na mi4 bo brakuje takich rzeczy jak: pilot korzystający z irdy, dioda powiadomień, kompas, barometr :/ Niby durne dodatki ale czasami się przydają

A co do samego systemu to kafelki to jest praktyczne podejście do interfesju czyli widget i wejście do apki. Gorzej z listą aplikacji gdzie trzeba się naprzewijać żeby coś znaleźć. Mam nadzieję że wypromują te nowe lumie co automatycznie zwiększy ilość aplikacji na windowsa ale póki co zostaje nam czekać i mieć nadzieje że Microsoft nie spieprzy tego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...