Skocz do zawartości

Redmi Note 9 Pro EU - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.0.1.0.RJZMIXM - Android 11


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Redmi Note 9 Pro EU (nazwa kodowa: joyeuse).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_HMNote9ProEU_V12.0.1.0.RJZMIXM_v12-11.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, przez twrp, pobierasz ROM 2.8 GB , i tel sam ci mówi że teraz przejdzie w tryb recovery i tam masz zainstalować rom, nawet podpowiada że będzie trzeba hasło wpisać jeśli jest ustawione :D ustawień mi żadnych nie zmieniło , a co do magisk to nie wiem , bo roota nie mam :), jedno co zauważyłem to inaczej pokazuje zużycie baterii , w sensie jest to rozpisane od razu po wejściu w ustawienia -> bateria :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eśli chodzi o spadek mocy baterii , to muszę powiedzieć że u mnie jest dużo lepiej rano miałem około 57 % ( tam mam na myśli 3:20 nad ranem ,tak do prawdy wstaje ) teraz mam 48% ( godzina prawie 10) także to się poprawiło , normalnie dzwonię , pisze , trochę FB nawet oglądałem na przerwie śniadaniowej ) co do spadku płynności , polecam zrobić delete cache i dalvic , mi to pomogło , też się długo pierwszy raz uruchamiał , myślałem że padł nawet , ale poszło ,ale za to dymki się zwaliły , wczoraj było ok , przez jakąś godzinę czy dwie po aktualizacji , dziś kwadraty i klawiatura znika, a jak się pojawi już to zasłania to co się pisze , ale tylko tam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix faktycznie wywalił błąd , ale tylko raz ,potem działa normalnie z nawet po wyczyszczeniu z pamięci podręcznej , mBank mi działa prawidłowo, no może oprócz ikony odcisku palca na starcie , którego nie ma :) ale tak to działa , nest bank działa , olx , allegro z YT , mapy bez zarzutu , testujemy dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, WD40 napisał:

Nie miałem czasu i siły walczyć. Wróciłem do stocka i wszystko działa OK.

A powiedz mi , powrót do stocka równa się data wipe ? Czy dane zostają ? Podejrzewam że trzeba format zrobić :)

a i jeszcze jedno , na A10 przyciski nawigacji masz jakiego koloru ? Bo ja mam szare , ale właśnie nie pamiętam jakie były , ale wydaje mi się że białe :)

Edytowane przez Ciutniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziwo u mnie nie działało VoLTE (operator play). Zamiast numeru telefonu miałem komunikat "Nieznany numer". Wróciłem na stocka tak jak @WD40. W moim odczuciu android 11 jest tragiczny, już nie wspomnę co się działo z dymkami od messengera. Czekam, aż wyjdzie jakaś naprawdę stabilna i dobra wersja która będzie naprawdę odczuwalna na baterii bo na tym mi głównie zależy. Chociaż osobiście nie czułem różnicy w xiaomi.eu z wersją androida 10, a globalnym softem.

Edytowane przez noisxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to tak , bardzo dużo zależy z tego co czytałem kiedy tel był kupiony i gdzie , spytajcie dlaczego ? Ludzi piszą o samoistnym resecie , tak jak wyżej , nie działa volte , coś nie tak z czujnikiem zbliżeniowym , powiem szczerze że nie mam takich problemów , tel kupiony w styczniu w RTV euro AGD, taki spoiler :P ale nic z powyższych się nie dzieje , dodam że mam a11 ,przyznam że na początku dymki czatu wkurzały , ale jest na to bardzo łatwy sposób , albo instalacja wersji .266 i w dół,albo wyłączenie dymków :P ale jest także jeszcze jedna opcja , znalazłem gdzieś na necie wersję bodajże .310 czyli chyba najświeższa i tam wszystko działa po staremu:) ogólnie z działania 11 jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ciutniak VOLTE akurat jest problemem systemowym. Na globalu mi wszystko śmigało (volte, wowifi). Jedynie jaki ja odczuwam problem to słabe wibracje, ale nie będę z tego jedynego powodu reklamował telefonu, nawet nie mam zastępczego. Czujnik nie wiem, nie używam tego bo mam etui z klapką. Z messengerem mi się nie chce bawić, mimo iż niektóre osoby mówią, że mają problem z bankiem, netflixem. Czekam aż wejdzie oficjalne bubble API i jakoś te dymki będą wyglądać. Zresztą według mnie nawet xiaomi.eu na androidzie 10 dziwnie chodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to tak nie za bardzo :) bateria trzyma podobnie ( dwa dni spokojnie ), może czasem przytnie, ale to takie bardziej estetyczne odczucie , zasięgu nie gubi , z wifi niema problemu , jedynie to co pisałem wcześniej , tzn np mBank przy logowaniu palcem nie ma jego  obrazka , ale to w niczym nie przeszkadza, wszytko działa po staremu. Nie jestem aż takim specem żeby zagłębiać się bardziej w opcje , ale dużej różnicy nie widzę tak na moje oko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja tego używam :) w sumie to głównie chciałem schować apke od pogody , ale nie zauważyłem żeby była to jakaś niebezpieczna aplikacja kradnąc dane czy cokolwiek innego :)

W Sumie to działa dobrze , apka od pogody schowana ( choć widgety zostały :P) z ale można za jej pomocą wyłączyć inne aplikacje , ja np mam wyłączona przeglądarkę od Xiaomi , wolę chrome :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc. nie wiem czy dostane tu pomoc - prosze nie kasowac mojego posta.
Prosze o pomoc.

telefon redmi note 9 pro. najnowszy rom z xiaomi.eu.
zainsalowalam z magiska jakis modul chyba pixel3fly czy cos w tym stylu .

Telefon nie uruchomil sie - i jest napisane na ekranie - system has been destroyed.

Co robic ??
Prosze o pomoc

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://androidfilehost.com/?fid=14943124697586360084

  1. Ściągnij, rozpakuj recovery.img które jest w paczce
  2. Uruchom telefon w fastboot, podepnij do komputera
  3. Nie wiem, czy na komputerze masz Minimal ADB/Fastboot czy nie, na wszelki wypadek ściągnij to: https://dl.google.com/android/repository/platform-tools-latest-windows.zip i rozpakuj. 
  4. Do rozpakowanego katalogu platform-tools z punktu 2. przenieś recovery.img z punktu 1.
  5. W katalogu platform-tools zrób kombinację klawiszy ctrl+shift+prawy przycisk myszy i wybierz opcję "Otwórz tutaj okno w PowerShell"image.png
     
  6. W tym oknie wpisz po kolei następujące komendy:
    cmd
    fastboot flash recovery recovery.img
    fastboot reboot

    Trzymasz vol+ aż się uruchomi TWRP.

  7. Jeśli nie idzie, to jeśli masz paczkę xiaomi.eu na komputerze, to w niej jest plik boot.img. Rozpakuj go, przenieś do katalogu z punktu 2. i w oknie Powershella z punktu 6. wpisz:
     

    fastboot flash boot boot.img
    fastboot reboot

    Wtedy system powinien się odpalić (bo nie będzie już w tym obrazie Magiska).
    W razie w mogę pomóc zdalnie, jeśli trzeba..

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...