Skocz do zawartości

Mi 11 Lite 5G - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.0.10.0.RKICNXM - Android 11


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi 11 Lite 5G (nazwa kodowa: renoir).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_MI11Lite5G_V12.0.10.0.RKICNXM_v12-11-fastboot.zip/download

 

ROM dla Mi 11 Lite 5 G dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) w pełni działającego TWRP dla tego modelu.

Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco:

1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera.

2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"):

Bez tytułu.png

Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10.

3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików:

001.png

3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP, do logo MiBunny grzebiącego w pleckach robocika) ;) ).

4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows.

  a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat

  b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat

5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS.

6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu.

7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy.

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie. Kupiłem dziewczynie ten telefon z wersją global w UK. To pierwsze jajomi jakie miałem w ręce. Jest strasznie zawalony wszystkim i niczym. Jeśli dobrze rozumiem to wystarczy odblokować bootloader, pobrać paczkę i flashować ROM za pomocą plików w paczce od was? To jest czysty ROM bez zbędnego syfu? Mam na myśli milion niepotrzebnych aplikacji google itp. 

Edytowane przez PatrzKomuUfaszGb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

Tak. Z rzeczy od Google to u nas jest właściwie tylko to co podstawowe czyli Google Play i apka Google.

No i super. A cała reszta? Na przykład jeśli chciałbym pozbyć się aplikacji miui typu przeglądarka? Czy ten ROM jest jakoś lepiej zoptymalizowany czy po prostu to samo ale bez google. Autor posta mało napisał o romie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.06.2021 o 20:10, Kacper Skrzypek napisał:

Tak. Z rzeczy od Google to u nas jest właściwie tylko to co podstawowe czyli Google Play i apka Google.

Czyli nie usunę nic z aplikacji systemowych nawet z rootem? Mam na myśli menadżerem plików...? Kurcze ale lipa hehe. Czyli zostaje tylko narzędzie adb? To na przykład?  Ono mi pokaże co bezpiecznie można wyłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Netoper napisał:

Jak masz roota to praktycznie wszystko możesz usunąć, po to jest właśnie root.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Dnia 7.06.2021 o 20:10, Kacper Skrzypek napisał:

 

No wiem. Przynajmniej że zawsze tak było ale pomyślałem że na miui jest może inaczej bo kolega powyżej napisał że na stałe nie można usunąć. W sensie że całkowicie usunąć. 

Od lat mam roota i bez tego android to bezsens. Zawsze sobie usuwałem wszystko co zbędne bez problemu a kolega napisał że nie można. Trochę się zamieszałem heh. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowych telefonach, gdzieś od Redmi K30 (czyli już jakieś półtora roku), są dynamiczne partycje i z partycji systemowej niczego nie usuniesz, bo jest ona tylko do odczytu. Nawet jeśli uda ci się jakimś cudem cokolwiek ruszyć, to po restarcie nie uruchomisz telefonu (będzie tryb Fastboot).

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...