Skocz do zawartości

Backup z redmi note 7 na poco x3 pro.


Edvard

Rekomendowane odpowiedzi

Zmienilem telefon Xiaomi redmi note 7 na poco x3 pro. Przy pierwszym uruchomieniu podczas odtwarzania kopii zapasowej wyskakuje 'błąd w aplikacji com.android.phone'. Po kliknięciu anuluj czy ok nie zmienia się nic. Telefon ładuje się dalej normalnie. Po włączeniu telefonu po kopii nie ma śladu.

Po pierwszym włączeniu:

Poco nie widzi kopii zapasowej na koncie google.

W chmurze Xiaomi widzi, ale nie da sie jej zainstalować (tylko opcja usuń ;d).

Wszystkie kontakty, apki, pliki udało się przywrócić przy pomocy mi mover. Niestety aplikacje widać tylko w ustawieniach, nie da się ich przenieść na pulpit ( moze nie umim), dla przykladu cała galerie widać poprawnie.
Reczna kopia przez pc wycina większość rzeczy, w tym oczywiście ustawienia pulpitu, tj we wszystkich innych opcjach, które opisałem wyzej.

Próbowałem też przywrócić dane po pierwszym uruchomieniu (nie wybrałem przywracania w kreatorze na początku) z takim samym skutkiem.
Jakieś pomysły?

Edytowane przez Edvard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Edvard napisał:

aplikacje widać tylko w ustawieniach, nie da się ich przenieść na pulpit

Jak nie ma ich w szufladzie to prawdopodobnie błąd spowodowany nie kompatybilnością launcherów. Ustawienia Miui launchera są inne niż Poco. Niestety zawsze lepiej aplikacje instalować od nowa, a nie przenosić z kopii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, FromWP napisał:

Jak nie ma ich w szufladzie to prawdopodobnie błąd spowodowany nie kompatybilnością launcherów. Ustawienia Miui launchera są inne niż Poco. Niestety zawsze lepiej aplikacje instalować od nowa, a nie przenosić z kopii.

Możesz mieć rację. Kopię zapasową robioną już w Poco telefon widzi? Da się jakoś wyłączyć launcher?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Edvard napisał:

Da się jakoś wyłączyć launcher?

Wyłączyć to nie, coś musi sterować wyświetlaniem. Można wyczyścić cache, dane launchera, może to pomoże. Zainstalować inny (tego z Miui chyba nie można). Można odinstalować te niewidoczne aplikacje i pobrać je  ze sklepu. Ewentualnie zrobić do nich skróty np Launcherem aktywności (ale to trochę bez sensu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, FromWP napisał:

Wyłączyć to nie, coś musi sterować wyświetlaniem. Można wyczyścić cache, dane launchera, może to pomoże. Zainstalować inny (tego z Miui chyba nie można). Można odinstalować te niewidoczne aplikacje i pobrać je  ze sklepu. Ewentualnie zrobić do nich skróty np Launcherem aktywności (ale to trochę bez sensu).

Zmiana lauchera nie pomogła. Telefon w ogóle nie podpina aplikacji do ekranów. Każda apka, która zainstaluje widać tylko w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Edvard napisał:

Każda apka, która zainstaluje widać tylko w sklepie.

To go zresetuj do ustawień fabrycznych i zacznij wszystko od nowa. Tak będzie najlepiej i prawdopodobnie najszybciej. Nie przywracaj ustawień pulpitu i aplikacji z kopii, ani nie przenoś mi moverem. Użyj chmury Mi jedynie do synchronizacji sms i historii połaczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, FromWP napisał:

To go zresetuj do ustawień fabrycznych i zacznij wszystko od nowa. Tak będzie najlepiej i prawdopodobnie najszybciej. Nie przywracaj ustawień pulpitu i aplikacji z kopii, ani nie przenoś mi moverem. Użyj chmury Mi jedynie do synchronizacji sms i historii połaczeń.

Robiłem tak. Nawet apki niezwiązane z kopią zapasową nie wyświetlają się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Edvard napisał:

Robiłem tak.

Resetowałeś do ustawień fabrycznych? Jak powstał jakiś błąd to reset pomoże. Może rzeczywiście cos robisz źle w obsłudze launchera i nie potrafisz dodać tych aplikacji do pulpitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, FromWP napisał:

Resetowałeś do ustawień fabrycznych? Jak powstał jakiś błąd to reset pomoże. Może rzeczywiście cos robisz źle w obsłudze launchera i nie potrafisz dodać tych aplikacji do pulpitów.

Tak. Wielokrotnie. Twardy reset tez. Zawsze jest tak samo. Każda aplikację, która zainstaluje mogę odpalić ze sklepu/managera aplikacji ale nie mogę jej przypiąć do ekranów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Edvard napisał:

nie mogę jej przypiąć do ekranów.

Nie ma ich w szufladzie aplikacji? Nie wiem co rozumiesz przez twardy reset, ustawienia fabryczne? Może z aktualizuj Poco launcher do najnowszej wersji https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/poco-launcher/poco-launcher-2-7-4-19-release/poco-launcher-2-0-customize-fresh-clean-2-7-4-19-android-apk-download/download/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2021 o 20:22, Edvard napisał:

Z jakiego telefonu kopiowales dane!

Tak samo jak Ty z rn7. Dodatkowo szwagierka kupiła w sobotę poco x3 pro w euro( zresztą 8/256 za 999) a dzisiaj z jej starego redmi note 5 poszło mi moverem kopia na nowy poco x3 pro. Nie wszystkie dane aplikacji ale większości da się to używać. W robocie mówimy na to PICNIC..

Edytowane przez Ziomek999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...