Skocz do zawartości

Słaba prędkość Wi-Fi


GRL1916

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś roku zaczęło mi zamulać połączenie z Wi-Fi. Ostatnio przeglądając nawet głupiego Facebooka, posty, zdjęcia ładują się bardzo powoli. Prędkość wyświetlana na belce to max ok 150kB/s. Podczas aktualizacji aplikacji w sklepie Play, waha się w granicach ok 350kB/s. Nie raz uda się dobić do 3MB/s podczas pobierania. Często zostaję na połączeniu sieciowym, które jest szybsze ale tez szału nie robi. Co może być powodem takiego stanu? Coraz bardziej zaczynam wierzyć w złe intencje producentów telefonów, co by po roku-dwóch zaczęły się psuć, by kupić nowy model... Dodam ze właśnie mniej więcej rok temu zainstalowałem MIUI.EU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie na globalu 12.0.5.0. Na 12.0.4.0 też się to działo.
Z tym, że u mnie oprócz przymulania czasem wyskakiwał komunikat "ta sieć wifi nie ma połączenia z internetem".
Zdarza się to średnio raz/dwa razy w tygodniu ale wtedy restart telefonu pomaga.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Routery TP-Link Deco M4 w mesh. Przymula do około 0,3 Mb/s down (ze SpeedTest), testu upload nie potrafi nawet zacząć, wyskakuje błąd. Strony ładują się wtedy w ślimaczym tempie. Po restarcie pełne 300 Mb/s w obie strony. Problem powtarza się nawet po kilka razy na dzień. Na pozostałych urządzeniach tego problemu nie ma więc to nie od routera. Dodam, że niekiedy nie chce się połączyć z wifi 5GHz, mimo, że router w tym samym pokoju. Denerwująca sprawa.

 

Edit: Nie wiem co się stało, ale po ostatniej aktualizacji problem z Wi-Fi zniknął. Ulga jak nie wiem co, aż boję się instalować nowsze update'y hehe.

Edytowane przez kraft
Nowe informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 21.05.2021 o 21:33, Netoper napisał:

A skąd czerpiesz sygnał wi-fi?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Sorki że po takim czasie ale zgubiłem wątek. 
Jak skąd? Z własnego routera, TP-Link WR1043-ND
Ale jak wspomniałem nawet i sieć potrafi zamulic, ale nie tak jak Wi-Fi. Osttanio to nawet częściej korzystam domu z sieciowego niż Wi-Fi na telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...