Skocz do zawartości

MIUI 21.5.20


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

21520.png

  • ROM Xiaomi.eu w wersji pod TWRP dla Mi 11 (venus) i Mi 11 Pro/Ultra (mars/star)
  • Możliwość ustawiania powiadomień dla konkretnych folderów w aplikacji Poczta
  • Poprawki pewnych problemów, m.in. braku możliwości usunięcia powiadomienia dot. odtwarzania multimediów z niektórych aplikacji (np. Spotify) czy niedziałających niektórych ustawień w Kalendarzu
  • Póki co brak aktualizacji (brak ROM-ów chińskich) na Mi 11 Pro/Ultra, Mi 10, Mi 9, Mi 9T Pro
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Instalacja ROM-u na Mi 11 i Mi 11 Pro/Ultra

Ze względu na brak wydzielonej partycji recovery na nowych urządzeniach, w tym Mi 11/Pro/Ultra, pierwsza instalacja ROM-u przez TWRP odbywa się w trochę inny sposób niż zazwyczaj. Dla Mi 11 właściwe recovery znajduje się w tym miejscu, dla Mi 11 Pro/Ultra tutaj.

  • Podłącz telefon w trybie Fastboot do PC:
    1
    fastboot boot twrp.img
  • Powinno się uruchomić TWRP. W nim postępujemy już tak jak podczas normalnej instalacji z obecną oddzielną partycją recovery. Jeśli z jakiegoś powodu po ponownym uruchomieniu nie byłoby recovery, to należy je jeszcze raz uruchomić z trybu fastboot tak jak w powyższym przykładzie.

TWRP pozostanie na swoim miejscu po instalacji ROM-u – nie trzeba go wgrywać co tydzień, aby zainstalować aktualizację.

Przy przechodzeniu z dotychczasowych wersji fastboot wydawanych przez xiaomi.eu wystarczy uruchomić TWRP i zainstalować stosowną aktualizację. W razie problemów prosimy oczywiście o zgłoszenia.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    1
    fastboot flash recovery twrp.img
     
    1
    fastboot reboot
  • Po zatwierdzeniu drugiej komendy natychmiast naciśnij i przytrzymaj klawisz Głośność+ tak długo, aż urządzenie wejdzie w TWRP.
  • W TWRP wybierz opcję Wipe > Format Data. Po wykonaniu tej operacji może być konieczne ponowne uruchomienie TWRP (Reboot > Recovery).
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install).
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Niektóre urządzenia, takie jak Mi 11, nie mają TWRP – w ich przypadku konieczna jest instalacja ROM-u w trybie Fastboot, o której napisaliśmy oddzielny artykuł (nie dotyczy Redmi K40 od aktualizacji 21.5.12, Mi 11/Pro/Ultra od 21.5.20).

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 23 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem – w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika. Nie akceptujemy żadnych zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: 水星Mercury (do wklejenia w wyszukiwarkę w Motywach, pierwszy motyw w wynikach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po aktualizacji na Mi 11. W sumie ok, pierwsze uruchomienie TWRP = chińskie krzaki, wpisanie pin przechodzi i dalej można zmienić język. Pamiętam, że na forum kiedyś był temat w co klikać, aby przestawić język, ale udało mi się na czuja. Po instalacji systemu, TWRP zostaje, ale niestety nie pamięta ustawień, każde uruchomienie to chińskie krzaczki, nie ustawisz na stałe dobrze czasu (strefa) itp. W TWRP można zamontować partycję system, zdeszyfrować dane i podejrzeć jej zawartość, ale pliku hosts już nie dało rady skopiować, wypluwa błąd cp z numerem 1.

@wirszews u mnie czcionki bez zmian - motyw domyślny i jasny na stałe; czcionka roboto "S" z opcją zmienna grubość.  WQHD+ 60 Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - wgrywamy paczkę z romem odpowiednim plikiem przez kompa w fastboot, po tym mamy twrp czy wgrywamy twrp skądś pod mi 11 i dopiero rom przez twrp?
W pierwszym poście masz wszystko wyjaśnione.
Pobierz twrp (jest link do pobrania) i go wgrywasz

fastboot boot nazwa_pliku_z_twrp.img

Przed tym możesz sobie pobrać soft żeby był już na tel jak będzie twrp.

Wysłane z mojego M11 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mareczkovate napisał:

Pytanie - wgrywamy paczkę z romem odpowiednim plikiem przez kompa w fastboot, po tym mamy twrp czy wgrywamy twrp skądś pod mi 11 i dopiero rom przez twrp?

Wgrywasz TWRP z linka w pierwszym poście tak jak tam jest napisane i dopiero wtedy ROM przez TWRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam taki problem od zeszło tygodniowej aktualizacji że nie mogę ustawiać domyślnej aplikacji do wysyłania smsów. W pracy używam wiadomości od google żeby odpisywać za pomocą laptopa bez ruszania telefonu a po pracy wiadomości miui. Jeszcze dwa tygodnie temu miałem możliwość przy odpaleniu danej aplikacji wybrać ją jaką domyślną a teraz mam domyślnie cały czas wiadomości od google i nie mogę zmienić na wiadomości miui. W czym może być problem?

Telefon Poco F2 Pro 6/128 z aktualizacją MIUI 12.6 - 21.05.20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam taki problem od zeszło tygodniowej aktualizacji że nie mogę ustawiać domyślnej aplikacji do wysyłania smsów. W pracy używam wiadomości od google żeby odpisywać za pomocą laptopa bez ruszania telefonu a po pracy wiadomości miui. Jeszcze dwa tygodnie temu miałem możliwość przy odpaleniu danej aplikacji wybrać ją jaką domyślną a teraz mam domyślnie cały czas wiadomości od google i nie mogę zmienić na wiadomości miui. W czym może być problem?
Telefon Poco F2 Pro 6/128 z aktualizacją MIUI 12.6 - 21.05.20
Prawdopodobnie przy którymś pytaniu o ustawienie domyślne dodatkowo zaznaczyłeś nie pytaj ponownie

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ma być plik ze ściągniętym twrp? na telefonie, na kompie, w którym miejscu? próbuję różnych możliwości i nie idzie :-(

fastboot boot twrp wpisujemy w wierszu poleceń (cmd)?

Może to bardzo laickie pytania ale jestem w tym temacie laikiem.

Z góry dzięki za pomoc i wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, grzegorz.lki napisał:

Prawdopodobnie przy którymś pytaniu o ustawienie domyślne dodatkowo zaznaczyłeś nie pytaj ponownie

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Gdzie to teraz znaleźć żeby zmienić? Bardzo możliwe że tak zaznaczyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, abc00 napisał:

Dziękuję bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, w tej wersji zniknęła opcja przeglądania nagranych rozmów z poziomu dialera, zawsze wybierało się osobę lub numer potem była opcja więcej gdzie były nagrane rozmowy, jeśli rozmowa była nagrana spory kawal czasu i przeniesiona do chmury, można było automatycznie pobrać i odsłuchać. Obecnie nie da się odtwarzać nagranych rozmów w ten sposób. Jedynie z poziomu dyktafonu co jest słabe. Any help? (mi9se)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...