Jump to content

Jak odblokować bootloader, zmienić chińskie twrp, przejść safetynet?

Recommended Posts

Od początku: 

tel po vipe data uruchamiał się tylko do twrp.

zrobiłem vipe data i system

wgrałem przez fastboot chiński soft dipper_images_V12.0.4.0.QEACNXM_20210304.0000.00_10.0_cn_0987a7322b

tel się uruchamia tylko w języku chińskim, twrp chińskie a bootloader pokazuje, że jest ZABLOKOWANY!!! nie wiem czy zablokował się sam czy zapomniałem przestawić w ustawieniach ale jest zablokowany i nie mogę nic wgrać. Teraz ściągam różne softy GLOBAL niby stock więc powinien się wgrać nawet na zablokowany ale nie idzie i ciągle mam błąd  w Miflash :FAILED : erase is not allowed in Lock State.

Próbowałem odblokować z powrotem bootloader ale wyskakuje błąd bo mam się zalogować w MIUI tylko jak jak tam wszystko po chińsku. Da się coś wgrać na mi 8 z zablokowanym BL jakiś global teraz? jaki? Gdzie go szukać bo ja mam już z 6 ściągniętych i ciągle mam erase is not allowed in Lock State.

Help!

Edited by darer77

Posted (edited)

przebrnąłem przez Chinskie menu i zmieniłem j na ang , odblokowałem bootloader wgrałem  twrp oraz miui.eu i wszystko działa :)

Edited by darer77

Walczyłem wczoraj do 3 rano ale zrobiłem płatności . Mam teraz niestety (bo wolę miuipolska) Global dipper_global_images_V12.0.2.0.QEAMIXM_20201113.0000.00_10.0_global_b450e91e17 bo po wgraniu na chiński dipper_images_V12.0.4.0.QEACNXM_20210304.0000.00_10.0_cn_0987a7322b romu miuipolska system restartował sie ciągle do TWRP (pojawiało się na chwilę logo miui i restart do twrp). Po wgraniu romu global nie działały płatności więc zablokowałem bootloader co ucegliło Mi8 :lol: i musiałem odblokowywać BL. wgrywać chiński rom, twrp a później global, zrótowałem magiskiem i dodałem moduł SAFETYNET-FIX-v1.0.2 (ANDROID 10) ze strony https://droidholic.com/safetynet-cts-profile-failed-fix/ no i teraz wszystko działa. 

• darer77 changed the title to Jak odblokować bootloader, zmienić chińskie twrp, przejść safetynet?