Skocz do zawartości

Zabezpieczenia antykradzieżowe (fizyczne)


vaha

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądam forum, ale nigdzie nie trafiłem na wątek z trapiącym mnie pytaniem, a mianowicie, jakie blokady/zabezpieczenia fizyczne stosujecie przed ewentualną kradzieżą sprzętu, np. przed sklepem czy centrum handlowym? Są jakieś dedykowane lub sprawdzone blokady, które tak jak w przypadku rowerów, potrafią na krótszy lub dłuższy moment zabezpieczyć sprzęt? Wiadomo, że każdą blokadę da się pokonać, ale nawet najmniejsze zabezpieczenie w jakiś sposób ogranicza lub spowalnia taką możliwość.

I w którym miejscu (hulajnogi) taką blokadę najlepiej założyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze wchodzę wszędzie z hulajnogą i jeszcze nigdy nikt nie zwrócił mi uwagi, że co ja robię.

A co do zabezpieczenia, to w zanadrzu mam krótkiego U-Locka i montuję go na skośną rurę między podestem a kolumną kierownicy. Montowanego w takim miejscu nie da się ściągnąć bez rozkręcania hulajnogi. Tylko musi być to krótki U-lock. Standardowy jest za długi i nie sprawdzi się zupełnie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakieś miejsce, w którym można byłoby przyczepić blokadę w trakcie jazdy, aby nie przeszkadzała? Myślę o zabezpieczeniu składanym, które w rowerze mam przykręcone do otworów na koszyk do bidonu, jak tu:

Fuxon-ZAMEK-PANCERNY-ZAPIECIE-ROWEROWE-S

@Battery_Saver hulajnogę niesiesz czy prowadzisz w sklepie, np. w Lidlu, czy Biedronce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dedykowanych miejsc/mocowań. Musisz albo wiercić w ramie albo zrobić jakiś wydruk 3d mocowania.

Takie zabezpieczenie jakie pokazujesz prawdopodobnie nie sprawdzi się w hulajnodze, ponieważ po pierwsze jest za długie a po drugie jego kształt z powodu możliwości składania można sobie zmienić co spowoduje to, że po prostu hulajnogę będzie można z niego wyciągnąć i odjechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój ma długość około 20cm

 

co do blokady z linką na tarczę. To sama blokada zablokuje możliwość odjechania, ale linka jest tak lekko mówiąc słaba, że przecinasz ją pierwszymi lepszymi kombinerkami i odchodzisz z hulajnogą, więc według mnie takie zabezpieczenie nie ma zupełnie sensu przy tak lekkim pojeździe, który można przenieść. Sens jakikolwiek takie zabezpieczenie ma w motorach, choć i tak jest to dość dyskusyjne zabezpieczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no są, ale sposób zabezpieczenia/przytwierdzenia do infrastruktury jest ten sam, czyli linka.

Mówisz o takich zabezpieczeniach:

 

121.thumb.jpg.f9ed288a9ae847e990e64bfa8d144b43.jpg

 

To jest śmiech na sali a nawet płacz. Oszczędzanie na zabezpieczeniu czegoś co zostawiasz na ulicy, gdzie każdy ma do tego dostęp jest najgłupszym pomysłem pod słońcem. Tak samo jak kupowanie zabezpieczenia tylko dlatego żeby było, ale nie ważne jakie.

Zabezpieczenia linkowe są totalnie bez sensu, jest to potwierdzone wieloma testami dostępnymi dla każdego za darmo. Żeby przeciąć ulock-a musisz mieć albo solidne nożyce z konkretną dźwignią albo kątówkę. Najczęściej nożyce nie dadzą rady. oczywiście mówię o oryginalnym Ulocku na przykład Kryptonite czy Abus za 100zł+ a nie Ulock za 30 zł. Żeby przeciąć taką linkę o jakiej piszesz wystarczą kombinerki za 3zł a tak na prawdę mocne szarpnięcie i po zabezpieczeniu. Żeby przeciąć grubsze linki - obcinaczki do kabli/prętów za 20-70zł.

Polecam zapoznać się z konkretnymi niesponsorowanymi testami zabezpieczeń na przykład tutaj:

Ulock Kryptonite:  https://www.youtube.com/watch?v=9U2dkJXCnLs

linka ponad 2x grubsza niż ta od zabezpieczeń na hamulec: https://www.youtube.com/watch?v=jwlD5i6mpVY

 

 

Ulock z filmu jest podstawowym modelem i można go kupić nawet za około 100zł i w wersji mini jest bardzo dobrym zabezpieczeniem pasującym do hulajnogi.

Edytowane przez Battery_Saver
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że z u-lockiem jest ten problem, że nie ma go jak transportować na co dzień przyczepionego do sprzętu. Sprawdziłem moją blokadę składaną, która ma długość 75 cm (całość) i przez podest rzeczywiście przejdzie (mówię o sytuacji bez przypięcia do jakiegokolwiek słupa), ale już przez tylne koło z błotnikiem nie. A widziałem że są też 60 cm składane blokady, wówczas bez problemu powinna się zmieścić na ukośnej części ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przechodzi ani przez przednie koło ani z tyłu to również się nada. Co do transportu to ja mam w plecaku i nie mam tematu. Zresztą ja tak na prawdę użyłem jej raz w ciągu prawie 3 lat, bo jak pisałem wcześniej wchodzę z hulaką do sklepu/galerii itp. a pozostawienie pojazdu gdzieś choć na chwilę to ostateczność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
15 godzin temu, pilotm napisał:

czy takie zabezpieczenie nadaje się  do PRO 2 ?

To dodatkowe ucho, przeznaczone dla rowerów wydaje się zbędne dla hulajnogi.

Oczywiście jest wersja bez, ale rozważ czy długość zapięcia jest wystarczająca.

No i również warto mieć na uwadze te zalecenia

9BDB6D70-5AF0-4303-B967-AC66E2F4A1F1.thumb.jpeg.3caba18a128e1dcd63227c443b4a4c06.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

analizując dokładnie zabezpieczenie, pomyślałem że szkoda że to małe ucho jest nie zespawane a tylko zagięte. można by wtedy zapiąć je na poprzeczkę na dole, a dużym ulockiem przypiąć wtedy do miejsca parkingowego.

 

 

czyli zostaje tylko Kryptonite EVOLUTION MINI 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...