Skocz do zawartości

POCO X3 NFC - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.0.9.0.QJGMIXM - Android 10


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu POCO X3 NFC (nazwa kodowa: surya).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_POCOX3NFC_V12.0.9.0.QJGMIXM_v12-10.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilę poszukałem jednak nie znalazłem. Wybaczcie za pewnie powtarzające się pytanie, ale wcześniej aktualizowałem przez OTA. Teraz nie widzę tam tej aktualizacji stąd pytanie - jeśli zainstaluję przez TWRP to muszę robić kopię zapasową bo będę miał czysty system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Baczeekk napisał:

 jeśli zainstaluję przez TWRP to muszę robić kopię zapasową bo będę miał czysty system?

Zawsze instalacja jest przez twrp (recovery), nawet ota (możesz tego nie widzieć). Nie będziesz miał czystego systemu. Wszystko powinno pozostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobieram - Instaluję przez TWRP - Po instalacji robię restart - Działa? Bez żadnych dodatkowych wyborów w TWRP?

 

//Tak zrobiłem i wszystko gra. Pozmieniała ta aktualizacja troszeczkę ekran, ale chyba jest nawet lepiej.

Edytowane przez Baczeekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawszych zmian to: rozwala Poco Launcher - trzeba doinstalować. Jak już zainstalowałem to część aplikacji w szufladzie jest zdublowana. Chyba cache aplikacji trzeba będzie wyczyścić. Jak ktoś się z tym borykał to proszę o podpowiedź.

Ale za to pojawił się Lite Mode - konfiguracja dla Seniora, czyli ogromne ikony na Pulpicie.

Jeśli komuś tak jak mi nie podoba się Panel informacyjny ( ten wyciągany z lewej strony) to można go wyłączyć. Żeby nie było zbyt łatwo, to nie w jego ustawieniach, tylko w Ekranie głównym jest działający wyłącznik.

Ogólne wrażenie na minus, ale jak to @@GUTEK@ napisał, już powoli nie było się do czegoś przyczepić.

Pierwszy raz z ZIPa aktualizowałem (wcześniej OTA samo wskakiwało) i trochę zajęło mi czasu rozkminienie jak to zrobić. Tak więc jak ktoś ma ochotę ponarzekać to: zapisujesz ZIPa w pamięci wewnętrznej, w Aktualizacjach klikasz opcje (trzykrop w prawym górnym rogu), wybierasz Recovery, odpala się TWRP, wskazujesz paczkę ZIP, i po ponownym uruchomieniu można złorzeczyć. U mnie zatrybiło za drugim razem

 

To nie są zdublowane ikony, tylko z automatu uruchomiona jest opcja najczęściej używanych aplikacji. Po jej wyłączeniu jest OK.

 

Edytowane przez raftter
rozwiązanie problemu podwójnych ikon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak doinstalowałeś ponownie Poco Launcher to się zresetował, dlatego aplikacje się nie zdublowały tylko masz automatycznie włączone sugestie aplikacji (wyświetlaj najczęściej używane aplikacje w szufladzie), dwie pierwsze paski to ikonki których najczęściej używąłeś ostatnio.
Lite mode to ja nie mam, a panel informacyjny mi się akurat podoba, codziennie z niego korzystam.
Mnie denerwują kwadratowe dymki, z messengera i sms, a jak tych dymków np zrobi się kilka po kliknięciu w dymek, to po jakimś czasie niektóry wiadomości przez otwieranie w dymku są puste.
Tak samo np przeczytam sms, to kropka przy ikonce sms świeci dalej jakbym nie przeczytał tej wiadomości
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tak jak po prawie każdej aktualizacji, powraca problem z połączeniem przychodzącym - po odebraniu nie słychać rozmówcy ani odbierającego.

Problem jest tylko z Dialerem - pozostałe aplikacje działają (poczta, gry, powiadomienia, dane komórkowe).

Pomaga dopiero reset telefonu. Dziwny problem, czasami raz, czasami trzy razy się pojawi a później spokój.

Po 12.0.7.0 miałem najwięcej razy chyba 4, po piątce i ósemce po razie a 12.0.6.0 tak jakby nie było w ogóle.

Najśmieszniej bo jak miałem Globala czyli do 12.0.5.0 było dokładnie to samo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/4/2021 at 12:34 PM, raftter said:

 Tak jak po prawie każdej aktualizacji, powraca problem z połączeniem przychodzącym - po odebraniu nie słychać rozmówcy ani odbierającego.

Problem jest tylko z Dialerem - pozostałe aplikacje działają (poczta, gry, powiadomienia, dane komórkowe).

Pomaga dopiero reset telefonu. Dziwny problem, czasami raz, czasami trzy razy się pojawi a później spokój.

Po 12.0.7.0 miałem najwięcej razy chyba 4, po piątce i ósemce po razie a 12.0.6.0 tak jakby nie było w ogóle.

Najśmieszniej bo jak miałem Globala czyli do 12.0.5.0 było dokładnie to samo.

 

 

A powiedz, masz zrobionego root? Zauważyłem, że jak wgrałem Magiska to wtedy tak miałem. Teraz jadę bez root i jest wszystko dobrze. Nie mam głuchych rozmów. Zastanawiam się, czy to może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, haldrigar napisał:

A powiedz, masz zrobionego root? Zauważyłem, że jak wgrałem Magiska to wtedy tak miałem. Teraz jadę bez root i jest wszystko dobrze. Nie mam głuchych rozmów. Zastanawiam się, czy to może być przyczyną.

Nie mam roota, nie wgrywałem Magiska - jedynie odblokowany bootloader i wgrany ROM Xiaomi.eu

Ale jak wspomniałem wcześniej:

"... bo jak miałem Globala czyli do 12.0.5.0 było dokładnie to samo."

nie wiązałbym tego z powyższymi zmianami.

Ale już zaczynam się denerwować, gdyż dziś 3 razy restartowałem  słuchawkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

POCO X3 NFC......  Kurczę nie ogarniam... posiadam teraz MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.0.8.0.QJGMIXM - Android 10

zero aktualizacji do Androida 11. Telefon kupiony z polskiej dystrybucji w Mi-store i wgrane miuipolska. mam nadal czekać aż wyskoczy Up do Android 11 czy powinienem wgrać w pierwszej kolejności MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.0.9.0.QJGMIXM - Android 10 i dopiero wyskoczy mi możliwość aktualizacji do Androida 11? 

na stronie miuipolska.pl do pobrania jest juz tylko wersja na Androida 11 na którego ja nadal czekam. Wersja 12.5 na Androida 10 nie wychodziła... może mnie ktoś pokierować co robić? czy nadal czekam aż wyskoczy w telefonie aktualizacja do android 11. 

jak zaśmieciłem w nie tym wątku to proszę o przeniesienie bo już sam nie wiem gdzie szukać info.

 

Edytowane przez PiotrX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, PiotrX napisał:

POCO X3 NFC......  Kurczę nie ogarniam... posiadam teraz MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.0.8.0.QJGMIXM - Android 10

zero aktualizacji do Androida 11. Telefon kupiony z polskiej dystrybucji w Mi-store i wgrane miuipolska. mam nadal czekać aż wyskoczy Up do Android 11 czy powinienem wgrać w pierwszej kolejności MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.0.9.0.QJGMIXM - Android 10 i dopiero wyskoczy mi możliwość aktualizacji do Androida 11? 

na stronie miuipolska.pl do pobrania jest juz tylko wersja na Androida 11 na którego ja nadal czekam. Wersja 12.5 na Androida 10 nie wychodziła... może mnie ktoś pokierować co robić? czy nadal czekam aż wyskoczy w telefonie aktualizacja do android 11. 

jak zaśmieciłem w nie tym wątku to proszę o przeniesienie bo już sam nie wiem gdzie szukać info.

 

I się nie doczekasz aktualizacji w telefonie, bo nie wyskakuje informacja o niej, trzeba zainstalować 11 samemu. Nie ma co się śpieszyć, lepiej poczekać na dopracowaną wersję lub na MIUI 13. Jest coś takiego specjalnego w Androidzie 11, że tak wszyscy na niego czekają? Zresztą, możesz zainstalować, jest na forum do ściągnięcia, może u Ciebie będzie działać dobrze lub nie będziesz zwracać uwagi na drobne błędy. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że dopiero teraz ale pracowity weekend ;)
Hmmm to pomyślę jeszcze :) i poczekam jak dopracują. W sumie to nie chce mi się słuchać jak żona będzie narzekała... Swoją drogą ten głośnik mogli by poprawić bo głośny jak by był na głośnomówiącym podczas połączenia.

a ta wersja 
12.0.9.0.QJGMIXM - Android 10 coś wniosła ciekawego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...