Skocz do zawartości

MIUI 21.5.12/13


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

21513.png

  • ROM Xiaomi.eu w wersji pod TWRP dla Redmi K40/POCO F3 (alioth)
  • Zastąpienie chińskiej aplikacji Kalendarz jej globalną wersją
  • Poprawki pewnych problemów, m.in. nieprawidłowej lokalizacji nagrań z Nagrywania ekranu
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Instalacja ROM-u na POCO F3

Ze względu na brak wydzielonej partycji recovery na nowych urządzeniach, w tym POCO F3, pierwsza instalacja ROM-u przez TWRP odbywa się w trochę inny sposób niż zazwyczaj. Dla POCO F3 właściwe recovery znajduje się w tym miejscu.

  • Podłącz telefon w trybie Fastboot do PC:
    1
    fastboot boot twrp.img
  • Powinno się uruchomić TWRP. W nim postępujemy już tak jak podczas normalnej instalacji z obecną oddzielną partycją recovery. Jeśli z jakiegoś powodu po ponownym uruchomieniu nie byłoby recovery, to należy je jeszcze raz uruchomić z trybu fastboot tak jak w powyższym przykładzie.

TWRP pozostanie na swoim miejscu po instalacji ROM-u – nie trzeba go wgrywać co tydzień, aby zainstalować aktualizację.

Przy przechodzeniu z dotychczasowych wersji fastboot wydawanych przez xiaomi.eu wystarczy uruchomić TWRP i zainstalować stosowną aktualizację. W razie problemów prosimy oczywiście o zgłoszenia.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    1
    fastboot flash recovery twrp.img
     
    1
    fastboot reboot
  • Po zatwierdzeniu drugiej komendy natychmiast naciśnij i przytrzymaj klawisz Głośność+ tak długo, aż urządzenie wejdzie w TWRP.
  • W TWRP wybierz opcję Wipe > Format Data. Po wykonaniu tej operacji może być konieczne ponowne uruchomienie TWRP (Reboot > Recovery).
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install).
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Niektóre urządzenia, takie jak Mi 11, nie mają TWRP – w ich przypadku konieczna jest instalacja ROM-u w trybie Fastboot, o której napisaliśmy oddzielny artykuł (nie dotyczy Redmi K40 od aktualizacji 21.5.12).

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 23 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem – w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika. Nie akceptujemy żadnych zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: Intro UI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Pierwszą aktualizację pod TWRP trzeba zainstalować ręcznie. Późniejsze prawdopodobnie pójdą już normalnie.

Ok, ale jak mozna aktualizacje zainstalowac po za systemowa aplikacja aktualizacji? W twrp nie widze mozliwosci aktualizacji, jedynie onstalacji na nowo. Zawsze aktualizowalem z poziomu systemu a telefon restartowal sie w twrp i aktualizacja sama szla. Jak moge inaczej zaktualizowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal występuje problem z powiadomieniami. W przypadku odtwarzania YouTube czy Spotify, po wyjściu z aplikacji za każdym razem pojawia się powiadomienie. Usunięcie go, czy zamknięcie aplikacji nic nie daje. Przy następnym odblokowaniu telefonu powiadomienie pokazuje się ponownie. Pomaga tylko restart telefonu, do czasu ponownego użycia którejś z aplikacji.
Mi 9T Pro Screenshot_2021-05-14-07-06-35-193_com_miui_home.thumb.jpg.693c545d8c63cdc9441b4c0fe17e6ff7.jpg

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lekkim biciem serca zrobiłem ten update na POCO F3 :grin:, poszło tak jak napisał @Kacper Skrzypek, trochę dłużej uruchamiał się system niż po aktualizacji poprzez fastboot, ale działa.

Twrp pozostało, można do niego wejść normalnie poprzez rozszerzone menu zasilania lub kombinacją klawiszy.

Szacun dla ekipy ;-).

pocof3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, addone napisał:

nieprawidłowe kolory w dialerze przy ciemnym motywie.

To zależy od ustawionej tapety. U mnie jest w porządku.

9 godzin temu, antykat napisał:

Brak akcji przesuwania w prawo/lewo wiadomości w aplikacji SMS, która wygląda na tą z wersji global. Czy to już norma w xiaomi.eu czy odosobniony przypadek?

Faktycznie nie ma akcji od tego tygodnia, próbuję wyjaśnić, czy uda się to przywrócić, czy raczej nie.

Wiem natomiast, że niestety nie będzie już możliwy obrót w apce SMS, nasze zmiany już nie działają.

edycja 12:23 - niestety nie da sie tego przywrocic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał:

To zależy od ustawionej tapety. U mnie jest w porządku.

Faktycznie nie ma akcji od tego tygodnia, próbuję wyjaśnić, czy uda się to przywrócić, czy raczej nie.

Wiem natomiast, że niestety nie będzie już możliwy obrót w apce SMS, nasze zmiany już nie działają.

edycja 12:23 - niestety nie da sie tego przywrocic.

A masz Mi 11, ze tak twierdzisz?

Tak nie powinno być, że kolor czcionki jest uzasadniony od tapety. Zmieniłem na domyślną i nadal jest niepoprawnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, addone napisał:

A masz Mi 11, ze tak twierdzisz?

Mam Mi 10T Lite, ale miałem Mi 11 Ultra i problemu na nim również nie miałem.

Podeślij w takim razie log, bo nie możemy tego zrekonstruować.

Podobnie jak w tym przypadku: https://miuipolska.pl/forum/topic/54902-miui-2141415/?do=findComment&comment=597791

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś z Was nie działają płatności zbliżeniowe NFC?... Po aktualizacji wczoraj, dziś w 2 różnych sklepach odrzuciło płatności przez IKO.

Mi9T Pro, root, najnowszy Magisk, aplikacja IKO dodana w opcji Magisk hide. Na poprzedniej wersji i wcześniejszych nie było żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał:

Mam Mi 10T Lite, ale miałem Mi 11 Ultra i problemu na nim również nie miałem.

Podeślij w takim razie log, bo nie możemy tego zrekonstruować.

Podobnie jak w tym przypadku: https://miuipolska.pl/forum/topic/54902-miui-2141415/?do=findComment&comment=597791

Na xiaomi.eu też pojawiają się posty o złych kolorach w dialerze

https://xiaomi.eu/community/threads/21-5-12-13.61262/page-12#post-607885

Właściwie to czego logcat mam zrobić?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, addone napisał:

Właściwie to czego logcat mam zrobić?

Z momentu jak dzwonisz do kogokolwiek. Nie wiem jednak czy jesteśmy na to w stanie cokolwiek zaradzić.

25 minut temu, aanonimowy48 napisał:

Czy po aktualizacji romu na nowszą wersję w twrp trzeba czyścić jakieś partycje w telefonie ? 

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, M.Python napisał:

Czy komuś z Was nie działają płatności zbliżeniowe NFC?... Po aktualizacji wczoraj, dziś w 2 różnych sklepach odrzuciło płatności przez IKO.

Mi9T Pro, root, najnowszy Magisk, aplikacja IKO dodana w opcji Magisk hide. Na poprzedniej wersji i wcześniejszych nie było żadnych problemów.

U mnie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś z Was nie działają płatności zbliżeniowe NFC?... Po aktualizacji wczoraj, dziś w 2 różnych sklepach odrzuciło płatności przez IKO.
Mi9T Pro, root, najnowszy Magisk, aplikacja IKO dodana w opcji Magisk hide. Na poprzedniej wersji i wcześniejszych nie było żadnych problemów.
Mi działa zarówno mBank jak i Santander.
Mi 9T Pro, bez root

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekreślone NFC w aplikacji GPay przy karcie płatności. Napis; Karta nie skonfigurowana mimo prawidłowej konfiguracji. 

Ale płatność w sklepie przeszła.

 

YouTube vanced po przejściu do widoku poziomego ustawia jasność na 100%. Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań po ostatniej aktualizacji (POCO F2 Pro):

1. Da się jakoś zmniejszyć pionowe odstępy w dialerze? Nie wiem, w której wersji się to zmieniło, bo przeskoczyłem ze 3-4 ostatnie aktualizacje, ale wydaje mi się, że jeszcze w marcu były mniejsze.

2. W historii połączeń pełna data wyświetla się w formacie MM/DD/RRRR. Nie pamiętam, od której wersji tak jest. Strefę czasową, język itp mam PL, dlaczego tak wyświetla?

3. W nowym kalendarzu da się ustawiać czas przypomnienia w odstępach 5-minutowych, w starym było co minutę. To się gdzieś ustawia, czy po prostu taki "urok" nowej apki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...