Jump to content

Mi 1s Tuning

Recommended Posts

Witam,

Czy da się bezpiecznie przerobić 1s tak żeby jeździła 30km/h?

Zacznę od tego że nie wiem ile bezpieczników ma moja hulajnoga bo po numerze seryjnym nie jestem tego stwierdzić. Niby rok produkcji za tym przemawia ale numeru seryjnego nie mogę porównać z żadnym innym.

Jak widać na załączonych zdjęciach wersja oprogramowania jaką mam to 3.0.4 a numer seryjny 25700/00059355.

Zauważyłem że odnośnie niektórych hulajnug opisy mówią że silnik ma moc 250/500

A u mnie jest na opakowaniu napisane 300/600, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.

No i naczytałem się trochę na różnych stronach o problemach jakie miały inne osoby gdy coś zrobiły źle albo wgrały oprogramowanie przeznaczone do m364. 

Dlatego gdyby ktoś skierował mnie do instrukcji Jak to zrobić bezpiecznie i w razie czego nie tracąc gwarancji był bym wdzięczny.

Screenshot_20210504-215139_Mi Home.jpg

Screenshot_20210504-215215_Mi Home.jpg

• 2 weeks later...

niestety ale dla wersji 1S prawdopodobnie nie uda Ci się uzyskać prędkości 30km/h. No chyba, że ważysz 50kg

Musiałbyś podmienić silnik od PRO i do tego najbezpieczniej przelutować ścieżki w sterowniku

ale możesz spróbować wgrać zmodyfikowany soft i sprawdzić, czy osiągniesz żądaną prędkość. 27 prawdopodobnie uda się uzyskać

Edited by Battery_Saver
literówki

Dnia 9.05.2021 o 18:07, Krystiannn987789 napisał:

Czy da się bezpiecznie przerobić 1s tak żeby jeździła 30km/h?

1. pobierz ScooterHacking Utility

2. na stronie https://pro2.cfw.sh (tak wiem jest do pro2) zmień tylko prędkość (power and speed > max speed)

3. Wygeneruj plik w formacie SC Util (Finish!…)

4. W pliku zip jaki dostaniesz jest plik info.txt

5. zmień w nim „dev: pro2;” na „dev: 1s;”

6. użyj pliku zip ze zmienionym info.txt w SC Util.

Dla 1S sensowna i użyteczna prędkość to 30km/h.

Posted (edited)

Z góry dzięki wam za odpowiedź!

Muszę się jeszcze coś dopytać :D

1. Czy ta instrukcja jest całkowita czy trzeba jeszcze jakieś czynności wykonywać albo coś wpisywać poza tym co napisałeś?

2. Czy jak to zrobię to chulajnoga będzie też szybciej przyspieszała?

3. Czy nie trzeba zmieniać oprogramowania na starsze?. Coś takiego czytałem na zagranicznych forach.

Edited by Krystiannn987789
Cytat

21 godzin temu, Krystiannn987789 napisał:

1. Czy ta instrukcja jest całkowita czy trzeba jeszcze jakieś czynności wykonywać albo coś wpisywać poza tym co napisałeś?

Naładować hulajnogę i telefon. Jeżeli zabraknie prądu to kaplica i będziesz musiał zdobyć umiejetność lutowania, programowania z użyciem STLinkV2.

2. Czy jak to zrobię to chulajnoga będzie też szybciej przyspieszała?

Ciutkę tak. Ale ja osobiście nie lubię jak mi wyrywa kierownice z rąk. Przyspieszenie to Ampery (A). Maks jaki wyda standardowa bateria to 30A a generator ma w trybie sport 25A. Za dużo amperow i coś da ciała a i bateria będzie się grzać co skróci jej żywotność)

3. Czy nie trzeba zmieniać oprogramowania na starsze?. Coś takiego czytałem na zagranicznych forach.

Nie powinno być potrzebne jeżeli SCUtil się do hulajnogi podłączy.

Errata. Uwaga!
Xiaomi wydało aktualizacje. Autor SCUtil nie zaleca aktualizacji jeżeli BLE jest w wyższej wersji niż 129

Edited by Tidnes

Posted (edited)
7 godzin temu, Tidnes napisał:

Errata. Uwaga!
Xiaomi wydało aktualizacje. Autor SCUtil nie zaleca aktualizacji jeżeli BLE jest w wyższej wersji niż 129

Sprawdza się to w aplikacji xiami czy jakaś zewnętrzna?

Ok, udało mi się sprawdzić mam BLE 134.

Czyli nie da się nic zrobić?

Edited by Krystiannn987789

• 1 month later...

Dołącze się do tematu. Zainstalowałem to rozszerzenie, ale zniknęły mi dane na wyświetlaczu, zostało tylko info o bateri. Da się to poprawić?

nieważne, miałem podpiętą ładowarke :oops:

Edited by Ozymandiasz
  • Haha 1