Skocz do zawartości

Mi11 czytnik w ekranie


piqpoq

Rekomendowane odpowiedzi

Jak u was działa czytnik w ekranie?

Ja muszę co dzień, dwa, trzy na nowo dodawać odciski palców. Pomijam prędkość, chociaż też, ale po prostu po jakimś czasie nie rozpoznaje palców.

 

Wysłane z mojego M2011K2C przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, piqpoq napisał:

 

Jak u was działa czytnik w ekranie?

Ja muszę co dzień, dwa, trzy na nowo dodawać odciski palców. Pomijam prędkość, chociaż też, ale po prostu po jakimś czasie nie rozpoznaje palców.

 

Wysłane z mojego M2011K2C przy użyciu Tapatalka

 

 

 

U mnie nie ma problemu z czytnikiem nawet po wyminie szkła na wyświetlaczu. Ja dodaje 2 razy ten sam palec dla lepszego odczytu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak u was działa czytnik w ekranie?
Ja muszę co dzień, dwa, trzy na nowo dodawać odciski palców. Pomijam prędkość, chociaż też, ale po prostu po jakimś czasie nie rozpoznaje palców.
 
Wysłane z mojego M2011K2C przy użyciu Tapatalka
 
 
U mnie też czytnik w ekranie działa bardzo źle. Włączyłem przez to face unlock, chociaż wolał bym sprawny czytnik, bo face unlock nie działa w nocy ani z AOD...

Sent from my M2011K2G using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem w sieci i znalazłem informację, że przyczyną może być always on display. Wyłączyłem tą opcję i póki co działa ok.

To trochę wyjaśniło, że czytnik nie działa dobrze po dłuższej chwili. Po odblokowaniu zaczyna działać dobrze.
Jakiś chyba BUG w miui. Jeszcze będę testował.

Wysłane z mojego M2011K2C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam tak przy okazji tego czytnika odcisków - zastanawiające jest to że mam zainstalowana aplikacje banku i tam zrobiłem uwierzytelnianie odciskiem palca - działa to po prostu perfekt szybko i całkowicie bezbłędnie po prostu przykłada się palec i już - żadnej zwłoki i błędów co przy odblokowywaniu ekranu nie jest takie oczywiste - zastanawiam się co jest tu problemem - wcześniej miałem oneplusa 7 pro i tam czytnik w ekranie działał perfekt szybko - wydaje mi się że jest tu duże pole do poprawy w samym systemie bo czytnik jako taki jest super szybki i dokładny - to co pisałem o aplikacji banku - w szczególności jest to IKO - tam nie ustawiałem żadnych odcisków - widocznie aplikacja korzysta wyłącznie z danych z pamięci telefonu - temat wydaje mi się ciekawy może ktoś coś wie jeszcze ciekawego w tym temacie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - wydaje mi się że jest tu pole do poprawy w sofcie - może też wibracje spowalniają ten czytnik albo to podświetlenie palca zaczyna działać z jakimś opóźnieniem - w aplikacji IKO nie ma żadnych bajerów świetlnych i wibracji przy dotyku - po prostu widać gdzie przyłożyć palec i tyle - przyznam że działa to rewelacyjnie w zasadzie natychmiastowo i nie zdazylo mi się jeszcze że odcisk był niedokładnie rozpoznany a korzystam z tego już prawie dwa miesiące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Master napisał:

No właśnie - wydaje mi się że jest tu pole do poprawy w sofcie - może też wibracje spowalniają ten czytnik albo to podświetlenie palca zaczyna działać z jakimś opóźnieniem - w aplikacji IKO nie ma żadnych bajerów świetlnych i wibracji przy dotyku - po prostu widać gdzie przyłożyć palec i tyle - przyznam że działa to rewelacyjnie w zasadzie natychmiastowo i nie zdazylo mi się jeszcze że odcisk był niedokładnie rozpoznany a korzystam z tego już prawie dwa miesiące

U mnie dokładnie tak samo, do IKO, Orange itd. działa pieklenie szybko, odblokowywanie telefonu czasami bardzo zamula. (xiaomi.eu stable 12.5.5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Olsen napisał:

U mnie dokładnie tak samo, do IKO, Orange itd. działa pieklenie szybko, odblokowywanie telefonu czasami bardzo zamula. (xiaomi.eu stable 12.5.5)

Czyli widać ewidentnie że nie sam czytnik czy technologia jego wykonania jest problemem a soft - tak więc jest pole do poprawy - może przy okazji jakiejś następnej wersji softu coś się zmieni ..... zostaje poczekać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie mi10 w ostatnich miesiącach użytkowania zauważyłem, że w pierwszych softach global czytnik działał beznadziejnie, tak, że trudno było dodać odcisk palca. Potem zainstalowałem stabilną miuipolska i czytnik "ożył" następnie coś po czasie się popsuło i global miał lepszą reakcje na dotyk, a na końcu okazało się że wersje beta mają najbardziej dopracowaną reakcję czujnika na dotyk.  Także, xiaomi coś kombinuje i nie zawsze wychodzi im dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bar.Tek napisał:

Na przykładzie mi10 w ostatnich miesiącach użytkowania zauważyłem, że w pierwszych softach global czytnik działał beznadziejnie, tak, że trudno było dodać odcisk palca. Potem zainstalowałem stabilną miuipolska i czytnik "ożył" następnie coś po czasie się popsuło i global miał lepszą reakcje na dotyk, a na końcu okazało się że wersje beta mają najbardziej dopracowaną reakcję czujnika na dotyk.  Także, xiaomi coś kombinuje i nie zawsze wychodzi im dobrze. 

No ciekawe uwagi - ja nie mam doswiadczen z telefonami Xiaomi - poprzednio 2 lata na OnePlusie 7 PRO -> czytnik byl perfekt w kazdej sytuacji :) stad bylem zaskoczony ze sa takie problemy - w sumie mi 11 to przeciez w miare aktualny sprzet -> no ale to co widze w IKO to jeszcze lepiej chyba to dziala jak w OnePlusie - wiec zostaje spokojnie zaczekac do nastepnej wersji softu -> ja mam w tej chwili 12.5.8 -> po prostu cierpliwosc i tyle :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

12.5.15 jest na tyle poprawa, że już mnie to nie denerwuje ale zdarza się czasami, że nie rozpoznaje palca. Później chwilę jest ok i znowu jednorazowe zacięcie.
Jest wg. mnie jeszcze pole do poprawy. Zakładając ten temat czytnik był praktycznie nieużywalny.

Wysłane z mojego M2011K2C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...