Skocz do zawartości

MiBox 4C - brak reakcji na pilota po włączeniu oraz brak możliwosci zmiany rozdzielczości wyświetlania obrazu


Kris-PL

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry

Chcialbym rozwiazac 2 dosyc irytujace kwestie z moim MiBoxem 4C i proszę Was o pomoc. Napisalem do Xiaomi Polska na Messengerze ale przeslali mi tylko link do ich oficjalnego forum z informacja, żebym tam o tym napisal - nie sadzę, żeby to pomogło.

 

1) Od ok. 4 miesięcy mój MiBox zupelnie bez jakiekolwiek powodu czy komunikatu w ok. 90% przypadków po włączeniu nie reaguje na ŻADNE polecenia z pilota poza przyciskiem POWER. Muszę wstać, wypiąć i wpiąć kabel zasilania i dopiero wtedy wszystko dziala jak należy i mogę go normalnie używać.

Po wyłączeniu z pilota jeżeli włącze go z powrotem w ciągu ok. 1 godziny (tak zaobserwowałem) w dalszym ciągu wszystko działa elegancko. Jeżeli włączę go po dłuższej przerwie to już nie reaguje na żaden przycisk z pilota poza POWER.

Jak mogę to naprawić? Czy wygląda to na jakis typowy problem z MiBoxami czy to coś kompletnie nowego? Jest to naprawdę irytujące i utrudnia oglądanie.

2) Mam problem ze zmianą rozdzielczosci wyswietlania obrazu w moim MiBoxie. Wyswietlany obraz jest zbyt obszerny na moim telewizorze -  czesc obrazu po obu bokach wychodzi za ekran.

Wszystkie opcje sa po chinsku (radzę sobie translatorem i pomocą chińskich kolegów) lub po angielsku.

Sprawdziłem wszystkie opcje i ustawienia kilkanaście razy ale nie moge znalezc opcji zmiany wyswietlania rozdzielczosci.
Obejrzalem mnostwo filmikow i przeczytalem mnostwo artykulów na ten temat - niestety rownież nic nie znalazłem.

Czy ktoś się orientuje w jaki sposob  zmienic w tym boxie rozdzielczosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze napisałem "podróbka" choć może trafniej byłoby napisać maksymalnie okrojona i spowolniona wersja najsłabszego i najwolniejszego BOXa na rynku. Naprawdę kupiłeś ten badziew?  Nie znasz przysłowia, że kto kupuje tanio - kupuje 2 razy?

Tak, przy okazji. Pełna wersja tzn. Mi BOX 4/4S też ma/miała takie problemy jak piszesz, więc uboższy i kulawy brat będzie działał zdecydowanie gorzej.

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kola - czy Ty mowisz powaznie?

Po 1. - jaka podrobka? To jest oficjalny MiBox dedykowany na rynek chinski.

Po 2. - czy wiesz co oferuje MiBox 4C? Chyba nie. Oferuje duzo wiecej niz zwyczajny europejski MiBox - mam wszystko to, co w zwyklym MiBoxie, a do tego materiały i aplikacje ktore nie sa mozliwe do uzyskania i zainstalowania w wersji europejskiej.

Mam w domu TV SAT od Canal+. Chcialem mieć jednak tez chinską TV bo w polskiej nie sporej czesci materialow ktore mnie interesuja - po częsci ze wzgledu na chinskie produkcje po czesci na to ze oferuje mnostwo sportu za darmo w nieograniczonym dostępie. Chyba ze 400 kanałów TV - zarowno w jezyku chinskim (z napisami ENG czesc) jak i angielskim. HBO i tak dalej. Do tego sport. Mnostwo sportu. M. in.: Liga Mistrzów UEFA. Liga Mistrzów AFC. La Liga. Serie A. Ligue 1. NBA. NHL. Chinese Super League. Premier League tez jest ale nie wymieniam bo w Canal+ mam akurat wszystkie mecze zagwarantowane.

Wszystko za darmo - bez jakichkolwiek opłat. Idealne uzupelnienie do oferty Canal+. Nie mam zamiaru patrzec na to co zrobili w Polsacie z LM - gotowanie na ekranie i patocelebryciI jeszcze 40 zlotych za miesiac za ten cyrk.

Po 3. - dokładnie tego boxa chciałem i wiedziałem jakie ma parametry ^^ O jakim oszczedzaniu piszesz bo nie rozumiem? 4C jest po prostu w takiej wersji i cenie - w innych boxach nie bylo tego co mnie interesuje. Tutaj nie ma mowy o zadnym oszczedzaniu - po prostu tylko ten box odpowiadal temu do czego chcialem uzyskac dostep.


Przy okazji zrobilem tez z mojego LG bez opcji "SMART" juz SMART TV a nawet lepiej bo mam kontrole odnosnie wszystkiego w przeciewienstwie do czystego SMART TV gdzie po ~2 latach TV traci wsparcie i apki traca mozliwosc update'ów.


Co do tych problemow - coz, to bardzo dziwne. Nie widzialem na forum, zeby ktos wspominal o tym - sadzilem, ze to tylko u mnie. Gdyby tak dzialal od początku to sprawa prosta - procek itd. nie wyrabiaja. Jednak to sie dzieje tylko czasami i zaczęło się dopiero jakis czas temu a tego Boxa mam juz od chyba 1.5 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...