Skocz do zawartości

MIUI 21.4.28/29


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

210429.png

  • ROM Xiaomi.eu dla Mi 11 Lite 5G (renoir)
  • Poprawki bezpieczeństwa z maja 2021 r. dla większości urządzeń
  • Przywrócone wsparcie dla Widevine L1 [Redmi Note 8] i dodana możliwość przywrócenia klucza Widevine L1 (czyli m.in. Netflixa w HD) w przypadku, gdy z jakiegoś powodu urządzenie go nie posiada [Mi 9T/Redmi K20, Redmi K30, Mi CC9 Pro/Mi Note 10/Pro; Odblokowanie odciskiem > Płatności z odciskiem palca > Widevine (L1)]
  • Nowe filtry dla zdjęć: Dzwoneczek, Imbir, Mango, Dawne czasy, Mandarynka, Charlotte
  • Ze względu na święta w Chinach kolejna aktualizacja 14 maja
  • Aktualizacja wstrzymana dla Mi 9, Mi 9T Pro (brak ROM-ów chińskich)
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    1
    fastboot flash recovery twrp.img
     
    1
    fastboot reboot
  • Po zatwierdzeniu drugiej komendy natychmiast naciśnij i przytrzymaj klawisz Głośność+ tak długo, aż urządzenie wejdzie w TWRP.
  • W TWRP wybierz opcję Wipe > Format Data. Po wykonaniu tej operacji może być konieczne ponowne uruchomienie TWRP (Reboot > Recovery).
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install).
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Niektóre urządzenia, takie jak Mi 11, nie mają TWRP – w ich przypadku konieczna jest instalacja ROM-u w trybie Fastboot, o której napisaliśmy oddzielny artykuł.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 22 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem – w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika. Nie akceptujemy żadnych zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: colour (po wyszukaniu ostatni z listy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Thomas_Anderson napisał:

Dlaczego zniknęły romy z serwerów?

Reupload (kilka problemów w apce od telefonu, np. jak przytrzymasz jakiś wpis w historii połączeń, to się wywala, albo jak wpiszesz jakiś numer to na górze tekst Ostatnie nakłada się na ikony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam bardzo dziwny problem z bluetoothem. Używam android auto po kablu. Problem nie występował wcześniej (przed aktualizacją dev 21.04.08).

16 marca minęło 168h i mogłem odblokować swojego mi11. Wgrałem najświeższy rom z tamtego okresu, deweloperski, uruchomiłem telefon, ustawiłem go, przegrałem co chciałem z mi8 i jazda. Wszystko działało poprawnie. właśnie 9 marca zrobiłem update do świeższej wersji i zaczęło się.

Jadę autem. Tel połączony kablem, działa android auto. Spotify gra przez głośniki. Nadchodzi połączenie. Po jego skończeniu bluetooth traci możłiwość puszczania mediów przez głośniki auta. Pomaga jedynie wypięcie kabla i ponowne wpięcie. Dzisiaj zrobiłem update do 21.04.28 . Nic się nie zmieniło. Jak były problemy tak są.

Mieliście takie problemy? Podpowiecie coś co nie będzie skutkowało Factory Restem? Rozłączałem i łączyłem BT. Nic to nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=11858]antykat[/mention] u mnie na Mi9 jest ok.
A masz włączone animacje systemowe? Ja je zawsze wyłączam i rzekomo to jest przyczyna. Tak przeczytałem w międzyczasie, ale już tego nie sprawdzę, gdyż wróciłem do wersji stabilnej.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa dziennik powiadomień (redmi k20 pro)

android.content.res.Resources$NotFoundException: Resource ID #0xffffffff
at android.content.res.ResourcesImpl.getValue(Unknown Source:33)
at android.content.res.MiuiResourcesImpl.getValue(Unknown Source:0)
at android.content.res.Resources.getColor(Unknown Source:7)
at android.content.res.Resources.getColor(Unknown Source:1)
at miui.util.AttributeResolver.resolveColor(Unknown Source:50)
at miuix.preference.PreferenceGroupAdapter.<init>(Unknown Source:40)
at miuix.preference.PreferenceFragment.onCreateAdapter(Unknown Source:2)
at androidx.preference.PreferenceFragment.bindPreferences(Unknown Source:10)
at androidx.preference.PreferenceFragment$1.handleMessage(Unknown Source:8)
at android.os.Handler.dispatchMessage(Unknown Source:19)
at android.os.Looper.loop(Unknown Source:249)
at android.app.ActivityThread.main(Unknown Source:134)
at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
at com.android.internal.os.RuntimeInit$MethodAndArgsCaller.run(Unknown Source:11)
at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(Unknown Source:313)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aanonimowy48 napisał:

Nie działa dziennik powiadomień

Czyli konkretnie co? Podeślij proszę ścieżkę,  jakieś nagranie, inaczej nie mam jak sprawdzić.

18 minut temu, grzegorz.lki napisał:

Ma ktoś jeszcze taki problem z powiadomieniem Spotify? Jak przesunę aby usunąć to zostaje pusta przestrzeń.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

Tak, jest taki problem w niektórych apkach. Popsuło to Xiaomi.

Póki co tymczasowa metoda to albo z adb

adb shell settings put secure qs_media_resumption 0

lub z termuxa jak masz roota

su
settings put secure qs_media_resumption 0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to coś dostępnego tylko przez launcher aktywności to raczej nie miało być to widoczne, być może tak miało po prostu być. Nie mamy info czy na China jest podobnie, a nikt nie będzie wgrywać China tylko po to, by sprawdzić tylko tę opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mi 10t lite też powiadomienia "wiszą". Szczególnie z wiadomości Google, sposób opisany wyżej rozwiązuje problem.

Meczy mnie jednak to, że odkąd korzystam z miui polska mam problemy z plikami pobranymi w aplikacji facebook. Plik się ściąga do folderu i znika, sprawdziłem na plikach pdf, Word i txt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2021 o 17:00, Kacper Skrzypek napisał:

 



adb shell settings put secure qs_media_resumption 0

u mnie nie chce działać, wywala taki komunikat - co z tym zrobić?



java.lang.SecurityException: Permission denial: writing to settings requires:android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

 

ok, już dałem radę - trzeba było właczyć urpawnienia do debugowania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czary z mleka. Historia typu "Trudne sprawy". Ręce mi już opadają i nie mam pomysłu co robić.
Po kolei:

Na chwilę (chyba z nudów) przeszedłem z bety na stable, niby wszysko było ok, ale pojawił się mały problem, bo w żaden sposób nie mogłem ustawić swojego dzwonka. Wybierając swoje dzwonki i tak zawsze dzwonił dzwonek standardowy.

Więc znowu z nudów wróciłem na betę licząc, że problem ustąpi. I tu pojawia się moje wielkie zdziwienie, bo problem pozostał i w dalszym ciągu nie mam możliwości ustawienia własnego dzwonka. A dokładniej wygląda to tak, że dzwonek jest ustawiany, pojawia się na liście wyboru, przy zmianie głośności w ustawieniach gra taki jaki ustawiłem, ale kiedy już dzwoni telefon to gra dzwonek standardowy. Ciekawe jest to, że kiedy zmienię dzwonek na jakiś z wbudowanej listy to taki dzwoni, problem są dzwoni inne niż standardowe.
Ktoś może ma jakiś pomysł, bo mi już ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany i jak w większości przypadków sprawcą okazał się użytkownik
Mistrzu romami przechodziłem na czysto więc problem tkwił gdzie indziej.
Faktem jest, że po wygraniu romu przywracałem backup, ale tylko i wyłącznie aplikacji użytkownika, bez przywracania żadnych ustawień systemowych. Mimo tego, że były to tylko aplikacje użytkownika to one (a może program do backupu) stanowił problem. Po wygraniu zupełnie czystego romu, bez przywracania czegokolwiek zmiana dzwonka działa

Jest za to inny problem. Aplikacja do nagrywania ekranu jako swój domyślny folder traktuje folder /Movies/ScreenRecorder, natomiast po nagraniu zapisuje plik w folderze /DCIM/ScreenRecorder przez co po odpaleniu aplikacji możemy odnieść wrażenie, że nic nie zostało nagrane, bo nic nie pojawia się na liście.

Tapatalknięte przy użyciu MI 10T PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej wersji mam straszny drain baterii na mi 9t.
Na wyłączonym ekranie wciąga 3%/h. Po restarcie ustaje na jakiś czas. Normalne użycie 200-300mA,a drain leciał po 800mA zużycie adekwatne do grania. Jeszcze zrobię update.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...