Skocz do zawartości

Mi 11 - Znalezione błędy w działaniu.


olutus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 151
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@Kacper Skrzypek znalazłem twój poradnik w szukajce i zrobiłem trzy podejścia, ale jak chce to odtworzyć to na razie jest ok. Nie wiem, może wyłączenie tej opcji w ustawieniach baterii, żeby system sam wyłączał sobie pewne rzeczy gdy telefon jest nieużywany pomogło. Zadanie w harmonogramie też na razie wyłączyłem i mam jeszcze opcję w ustawieniach baterii, żeby po 30 minutach wywalał nieaktywne apki (na ten moment zostawione, myślałem żeby jeszcze to sprawdzić). Zobaczymy na spokojnie co dalej, prościej w sumie uruchomić ponownie telefon niż trafić i wygenerować log :D No i piątek tylko patrzeć, nowy rom i pierwsza aktualizacja, której trochę się boje, obadam listę zmian i na jej podstawie zdecyduje czy aktualizować warto.

@mrosi ja najpierw czekałem tydzień na dostawę (jak na chiny to i tak ekspres), potem tydzień na odblokowanie, bo to wersja CN więc telefon przeleżał. Te 7 dni na odblokowanie pasuje do tego tematu, jak zawsze na takich ograniczeniach cierpią zwykli użytkownicy, a kiedyś przy jakiś modelach, skośnoocy sprzedawcy i tak to omijali... Tak jak pisano wcześniej, bateria za szybko spada i gdyby nie praca z domu, byłby problem. To mój 7 model od xiaomi i analogicznie jak z poprzednimi, na początku soft leży, a później są takie wydania, że żal je potem aktualizować. Poza drobnym problemem przy pierwszym wgraniu xiaomi.eu (osobny temat), jestem bardzo zadowolony. Ekran, głośniki, wibracje, aparat i wykonanie na duży plus.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@abc00

Będąc użytkownikiem Mi 10 widzę, że mi 11 jest nieporównywalnie lepszy. Najbardziej bawią mnie te wideorecenzje, w których krytykuje się "słabe głośniki". Jestem maniakiem jakości dźwięku i dla mnie, pod kątem jakości dźwięku, Mi 11 zjada Mi 10 na śniadanko. Z chlebkiem i musztardą. ;) 

Fakt, na globalu bateria leci. Choć i tak lepiej niż w iPhone 11. Używając Mi 11 jako modemu dla PC, z powodzeniem wytrzymuje 8 h (zostaje 40% baterii). Na iPhone 11, musiałem w ciągu tych 8 godzin doładowywać. Więc nawet na globalu nie jest źle. Liczę, że na "naszym" MIUI będzie lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrosi napisał:

@abc00

Będąc użytkownikiem Mi 10 widzę, że mi 11 jest nieporównywalnie lepszy. Najbardziej bawią mnie te wideorecenzje, w których krytykuje się "słabe głośniki". Jestem maniakiem jakości dźwięku i dla mnie, pod kątem jakości dźwięku, Mi 11 zjada Mi 10 na śniadanko. Z chlebkiem i musztardą. ;) 

Fakt, na globalu bateria leci. Choć i tak lepiej niż w iPhone 11. Używając Mi 11 jako modemu dla PC, z powodzeniem wytrzymuje 8 h (zostaje 40% baterii). Na iPhone 11, musiałem w ciągu tych 8 godzin doładowywać. Więc nawet na globalu nie jest źle. Liczę, że na "naszym" MIUI będzie lepiej.

 

Odnośnie głośników to przesiadając się z Mi 10 Pro na Mi 11 porównywałem je obok siebie, Mi 11 jest cichsze z 30% co najmniej i to nie podlega dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was stwierdził u siebie problemy z działaniem czytnika linii papilarnych pod ekranem? Aktualnie mam wersję 12.0.9 EEA i mam taki problem, że czytnik często nie rozpoznaje odcisku pomimo wielu prób odblokowania i przykładania palca pod różnymi kątami. Do tego czas odblokowania jest bardzo różny. Nieraz działa bardzo szybko, a nieraz mieli kilka sekund i łaskawie odblokowuje, albo nie. Usuwałem i dodawałem już wszystkie odciski chyba z 5 razy przez ostatni tydzień. Zmieniałem też efekty animacji czytnika, bo gdzieś wyczytałem, że kiedyś były problemy np. na konkretnej animacji. Te czytniki pod ekranem naprawdę są tak słabe, czy tu jest jakiś problem z softem albo z trefnym egzemplarzem telefonu? Dodam, że jestem maniakiem czystego ekranu i nigdy nie obsługuję telefonu brudnymi rękami. Mam od nowości zainstalowaną fabryczną folię ochronną na ekranie. Czy te problemy mogą być spowodowane właśnie przez tą folię? Jest to mój pierwszy tel z czytnikiem pod ekranem. Mój poprzedni tel to Mi6 i tam fizyczny czytnik działał niezawodnie. Czy update softu w przyszłości może poprawić działanie czytnika pod ekranem?

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, happy napisał:

Odnośnie głośników to przesiadając się z Mi 10 Pro na Mi 11 porównywałem je obok siebie, Mi 11 jest cichsze z 30% co najmniej i to nie podlega dyskusji.

Cichsze, nie znaczy lepsze pod względem jakości dźwięku... ;)

49 minut temu, GramNaJoysticku napisał:

Czy ktoś z was stwierdził u siebie problemy z działaniem czytnika linii papilarnych pod ekranem? 

Zdarza się, że czytnik nie chce odblokować. Global...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrosi napisał:

Cichsze, nie znaczy lepsze pod względem jakości dźwięku... ;)

Zdarza się, że czytnik nie chce odblokować. Global...

Dlatego napisałem, że głośniejsze a nie lepsze jakościowo :)

Ogólnie mi Mi 11 po aptx do moich Audio Technic gra lepiej niż Mi 10 Pro ale nieco mało materiału odsłuchałem i może być to mylne wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem sobie z  Yanosikiem poradzić. Ustawiłem kropka w kropkę jak w Mi9. Na Mi9 wsiadałem do samochodu, telefon łączył się po bt z samochodem, uruchamiał się Yanosik automatycznie, a ja sobie podpinalem telefon kabelkiem do android auto i jechałem. Do tej pory to działa na Mi11, ale Yanosik nie daje komunikatów, traci zasięg GPS zaraz po zgaszeniu ekranu. Już nie wiem co mam klikać. Ma wszystkie uprawnienia. Jedynie dałem mu lokalizację podczas działania aplikacji i tak też miałem na Mi9 i działało bo jak mu dam o każdej porze dnia i nocy to mi odpala nawigacje kiedy chce nawet jak z tego nie korzystam. 

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej drobiazg, ale folia która była oryginalnie naklejona zaczęła odkazić gdzie się da. Chyba pierwszy raz mam taki przypadek jeśli chodzi o folie które są naklejane przez producenta.

No i nadal występuje u mnie akcja z randomową zmianą tapety na domyślną.

Wysłane z mojego Mi11 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką macie temperaturę baterii przy przeglądaniu internetu przez 5G ? (Chrome, Facebook, Instagram itp). U mnie zarówno na 12.0.2 jak i 12.0.9 - 38-39°C. Czuć, że telefon jest gorący. Drenowanie baterii nie poprawiło się na 12.0.9. nadal SOT max 4h. 

Edytowane przez przemo5040
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Poprzednio posiadałem Mi MIX 2S i przy przeglądaniu internetu osiągał ok 31-33°C i nie czułem absolutnie żadnego cieplejszego miejsca na pleckach urządzenia, jedynie podczas ładowania go. Tutaj czuje, że urządzenie jest ciepłe dlatego pytam innych.


Wcześniej napisałeś, że jest gorący, teraz, że ciepły :) Tak, grzeje się przy intensywnym użytkowaniu, ale nigdy nie był gorący. Nie gram w gry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób mających problem z dymkami czatu Messengera polecam zainstalować starą wersję Messengera, sprzed v266, włączyć dymki czatu, a następnie zaktualizować Messengera do najnowszej wersji i voila, działające dymki na pełnym ekranie.. :-)

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was też ma problem ze zmieniającym się odświeżaniem ekranu? Mam ustawione na 120hz po jakimś czasie samo zmienia się na 60hz, niezależnie czy bateria jest full czy nie.
Zmienia Ci się odświeżanie w całym systemie, czy w konkretnych aplikacjach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję. Ale ogólnie powiadomienia wyglądają strasznie. Po przesiadce z honora 20 tutaj wiele rzeczy jest niedopracowanych, tandetnych, jak w pierwszych xiaomi kiedy to jeszcze kosztowały 1000 zł... Jak to wygląda.. Mam nadzieję że aktualizacje to naprawią 

@Misiuu21@GramNaJoystickumożecie mi wysłać APK messengera starszej wersji? 

IMG_20210321_215428.jpg

Edytowane przez nowacz1994
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a może ktoś miał taki problem ze nagle z belki na dole z 6 aplikacji zrobiło się tylko 5 i więcej nie da się tam włożyć? Zrobiło się to samoistnie. Po prostu wywaliło mi 1 z brzegu aplikacje do folderu który ją wchłoną. Nie da się już tam teraz dołożyć 6 apki.
Ten system zaczyna być coraz bardziej irytujący, znikające powiadomienia, znikające układy. Po prostu czarna magia.

Wysłane z mojego Mi11 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...