Skocz do zawartości

Mi Band 6 - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

Większy wyświetlacz i lepsza płynność daje duży przeskok z Banda 5.

Po dwóch dniach 57 % baterii poleciało, powinno być trochę lepiej po kilku ładowaniach. :)

Nalicza więcej kroków niż Band 5 podczas jazdy rowerem.

Chyba trochę lepiej mierzy puls - ale to w fazie testów.

Mamy historię treningów w opasce i ślad gpsu (przy aktywności z gps z telefonu) i więcej statystyk w Mitfit (chociaż nadal "toto" nie nadaje się do prawdziwych treningów :) ).

Saturację mierzy średnio.

Można ustawić budzik w samej opasce.

Podczas treningu można sterować muzyką.

Bada jakość oddechu podczas snu.

Tyle tytułem "recenzji". :P

M...

P.S. 

Po co Wam ten j. polski ??

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie widzę, przy ustawieniach na max, pełne monitorowanie wszystkiego to będzie max 4 dni, pięciu chyba nie da rady.

Band 5 wytrzymywał w takich samych warunkach na początku 6 dni potem 5 dni. :)

I tak przy takich samych warunkach po 3 dniach na Band mam 34 %, a na Band 5 (opaska ma rok) 52%.

Jestem po drugim ładowaniu, trochę bateria powinna się jeszcze uformować.

M...

 

Edytowane przez mediana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafi go rozłączyć kilka razy podczas zwykłego spaceru. A ponowne połączenie trwa 1-2 minuty. Zastanawiam się czy to wina softu czy może MiFita. Co do baterii to leci masakrycznie, a praktycznie wlączam bt podczas treningu 1-3h dziennie i tylko monitorowanie snu działa w nocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie narzekam na zasięg. Spokojnie 10m. Telefon na stole w pokoju ,a ja w kuchni (9m) sprawdzam powiadomienia. Bateria fakt leci w oczach przy włączonych wszystkich bajerach aktualnie 49% po 3 dniach od naładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś działa powiadomienie/wibracja gdy na telefonie (u mnie 9T PRO) zaczyna działać budzik? Mam ustawione w systemowej aplikacji telefonu budziki o różnych godzinach. Ustawione jest odblokowanie telefonu poprzez mi band 6. Mogę niby w samej opasce dodać budziki ale aplikacja systemowa Zegar też powinna chyba przekazywać swoje powiadomienia na mi band-a ?

Odwołuje. Problem. Raczej problemu nie było. Zwyczajnie gdy zaczyna dzwonić budzik na mi 9t pro to opaska wibruje JEDEN RAZ. Mnie raczej to nie obudzi. Nawet jak się nie śpi to można to przegapić.

Edytowane przez PiotrL
Aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie niecały 4 dzień i 18 % baterii. :)))

Wszystko na max plus treningi codzienne ponad 1 h (treningi zapisuję tylko na razie doświadczalnie, bo Band się nie nadaje do nich).

Wyłączenie opcji śledzenia oddechu w śnie ponoć wydłuży czas pracy baterii o ok. 1 dzień.

M...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomasznowak napisał:

Po ustawieniu w aplikacji Mi Fit czasu mierzenia tętna co pół godziny ten czas sam przestawia się na jedną minutę. Czy ktoś zauważył taki problem i wie jak go rozwiązać?

Wysłane z mojego Pixel 4a (5G) przy użyciu Tapatalka
 

Sprawdź czy masz tą pozycję włączona w aplikacji. Po wyłączeniu powinno działać normalnie.

IMG_20210512_092022.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wyłączoną tę opcję. Poza tym prawie wszystkie pomiary mam wyłączone, a bateria wytrzymuje niecały tydzień. Mam nadzieje, że coś się poprawi po kilku ładowaniach, bo strasznie słaba jest bateria w tej opasce.

Wysłane z mojego Pixel 4a (5G) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadła mi dzisiaj w ręce chińska wersja opaski Mi Band 6 i w trakcje konfiguracji zauważyłem dodatkową funkcję w aplikacji Mi Fit w sekcji Monitorowanie zdrowia. Chińczyk ma dodatkową funkcję Monitorowania zdrowia serca, której brak w Globalnej wersji opaski. Oczywiście wersja firmware opaski jak i wersja aplikacji Mi Fit jest ta sama w obu opaskach i na obu telefonach.

20210517_200638.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wersja global i brak języka. Ostatnio kombinowałem jak wydłużyć czas działania baterii. Wyłączyłem w opcjach szybkość reakcji odblokowania z czułego na normalny i dwa razy wolniej bateria się rozładowuje.

Wysłane z mojego Pixel 4a (5G) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zaktualizować Mi Fit do wersji 5.1.0
Ja już miałem w Sklepie Play. Jak ktoś jeszcze nie ma, to można zrobić ręcznie lub poczekać aż się pojawi w sklepie.

https://www.apkmirror.com/apk/anhui-huami-information-technology-co-ltd/mi-fit/mi-fit-5-1-0-release/mi-fit-5-1-0-android-apk-download/download/

Po aktualizacji Mi Fit opaska powinna pobrać nowy firmware i po tej operacji w ustawieniach w Mi Fit będzie można wybrać język polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2021 o 13:53, Theo napisał:

Czy może ktoś wstawić zdjęcie jak wyglądają polskie znaki w powiadomieniach? W mb5 i ab5 są problemy z polskimi znakami.

Wyglądają normalnie, normalna czcionka z polskimi znakami. Podobna do kroju Roboto.

IMG_20210523_184341.jpg

Edytowane przez Direct
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaska nie wyświetla mi treści niektórych powiadomień np. z aplikacji gazeta.pl lub sport.pl LIVE. Używam Mi Fit. Z kolei jak przełączę się na Xiaomi Wear to treść jest, ale nie ma nadawcy. Wszystko zaktualizowane do najnowszej wersji. Czy ktoś zaobserwował podobne objawy? Z Mi Fit nie wyświetla też jakości powietrza, a w Xiaomi Wear tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam problem z Mi Band 6. Najnowszy oficjalny soft czyli 1.0.1.36. W trakcie spaceru (ręcznie aktywuje) mimo spokojnego kroku i stabilnego mocowania opaski ok. 1 cm powyżej nadgarstka (zgodnie z zaleceniami producenta) tętno potrafi mi skakać do niebotycznych wartości np. stabilnie 100-110 a potem odczyty typu 150-160 a nawet do 175 bpm. Oczywiście idę tym samym tempem, a odczyty co jakiś czas wariują. W ogóle mam wrażenie, że powyżej 130 bpm czujnik opaski się "gubi" i potrafi dawać dziwne odczyty. Jak w załączniku. Czy też tak macie?

Mi Fit.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dzeryae

U mnie wyniki są raczej stabilne, raz wyższe, raz niższe, wiadomo, ale nigdy nie ma aż takich skoków do 175. Może być jednak coś na rzeczy, bo zauważyłem, że w nocy jak śpię, to czasem (raz na kilka dni) pomiędzy nocnymi spoczynkowymi odczytami rzędu ok. 45 BPM zdarzy się nagle wyskok np. na 123. Widocznie czujnik czasem wariuje :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...