Skocz do zawartości

Niedziałający czujnik zbliżeniowy


latorio

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas rozmowy telefon się wybudza lub nawet czasami wcale nie blokuje co skutkuje klikaniem uchem po ekranie. Po wejściu w panel testowy telefon raz reaguje na zbliżanie raz nie.Jest jakiś sposób na rozwiązanie problemu czujnika zbliżeniowego czy odsyłać na reklamację? Telefon ma tydzień... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć telefon w ramach odstąpienia umowy, jeśli nie minęły 2 tygodnie. To wada fabryczna czujnika raczej. Nie baw się w oddanie na gwarancje. Raczej zwróć telefon. Dostaniesz zwrot kasy i kupisz nowy sprawny.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, marcin19883 napisał:

Zwróć telefon w ramach odstąpienia umowy, jeśli nie minęły 2 tygodnie. To wada fabryczna czujnika raczej. Nie baw się w oddanie na gwarancje. Raczej zwróć telefon. Dostaniesz zwrot kasy i kupisz nowy sprawny.

Ten telefon nie ma czujnika zbliżeniowego jak inne modele więcej na youtube. 

0a2d7b958fa812a398e59b7ba5d2e345.jpg

Edytowane przez Pietrii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Pietrii napisał:

Ten telefon nie ma czujnika zbliżeniowego

Bzdura. Ma, podobno nawet ultradźwiękowy. We wcześniejszych modelach wstawiali z reguły optyczne. Albo skopali coś w sofcie, albo część telefonów dostała wadliwe. Problemy z czujnikami zbliżeniowymi to pięta achillesowa Xiaomi. Czasami potrafili naprawić wraz z aktualizacjami romów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FromWP napisał:

Bzdura. Ma, podobno nawet ultradźwiękowy. We wcześniejszych modelach wstawiali z reguły optyczne. Albo skopali coś w sofcie, albo część telefonów dostała wadliwe. Problemy z czujnikami zbliżeniowymi to pięta achillesowa Xiaomi. Czasami potrafili naprawić wraz z aktualizacjami romów.

Mam note 8 pro i działa bardzo dobrze. Przy 10 pro można oszaleć, raz działa mam wrażenie na ruch ręki, raz na zbliżenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

35 minut temu, FromWP napisał:

Bzdura. Ma, podobno nawet ultradźwiękowy. We wcześniejszych modelach wstawiali z reguły optyczne. Albo skopali coś w sofcie, albo część telefonów dostała wadliwe. Problemy z czujnikami zbliżeniowymi to pięta achillesowa Xiaomi. Czasami potrafili naprawić wraz z aktualizacjami romów.

Dlaczego nie zacytowałeś jeszcze "jak inne modele" tak się nie robi. 

Edytowane przez Pietrii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, latorio napisał:

mam wrażenie na ruch ręki, raz na zbliżenie. 

Fakt. Na wielu filmikach  wygląda jakby go połączyli z akcelerometrem czy czujnikiem położenia. Działa zupełnie przypadkowo a w diagnostyce praktycznie nigdy nie reaguje na przyłożenie ręki. Tu klient sugeruje że działa przy szybkim ruchu ręki, ale też nie zawsze. https://m.youtube.com/watch?v=wi5Wstjknuw

13 minut temu, Pietrii napisał:

Dlaczego nie zacytowałeś jeszcze "jak inne modele" tak się nie robi. 

Nie rozumiem czego się nie robi. Ultradźwiękowe wstawiają coraz częściej, miały działać lepiej, ale znowu coś im nie wyszło.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, FromWP napisał:

 

Nie rozumiem czego się nie robi. Ultradźwiękowe wstawiają coraz częściej, miały działać lepiej, ale znowu coś im nie wyszło.

Zacytowałeś samo "Ten telefon nie ma czujnika zbliżeniowego" co jest wyjęte z kontekstu bo dopisałem JAK INNE MODELE. Więc w skrócie ma czujnik ale inny...

Edytowane przez Pietrii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pietrii napisał:

Zacytowałeś samo "Ten telefon nie ma czujnika zbliżeniowego" co jest wyjęte z kontekstu bo dopisałem JAK INNE MODELE.

Trochę nie po polsku to napisałeś, co zmieniło sens. Dwa, to nieprawda bo w większości nowych Mi i Redmi Note dają ultradźwiękowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

ultradźwiękowy. We wcześniejszych modelach wstawiali z reguły optyczne.

Ja na Mi 10t Lite mam ultradźwiękowy i działa dobrze. W starszym Redmi Note 7 optyczny i również bez problemów. Swoją drogą znam kilka posiadaczy różnych Xiaomi i nikt nie narzekał na czujnik podczas rozmowy. Oczywiście każdy siedzi na Globalu i nie bawi się w zmianę softów, odblokowanie bootloadera, roota itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marcin19883 napisał:

znam kilka posiadaczy różnych Xiaomi i nikt nie narzekał na czujnik podczas rozmowy.

Mieli farta. Cała masa postów o źle działających czujnikach zbliżeniowych nie bierze się z niczego. Sam miałem w ręku kilka takich telefonów. Dodatkowo nawet jak w diagnostyce jest opcja kalibracji to z reguły tylko udaje że działa. Podobnie z czujnikami światła (automatyczna jasność). Jak powiesz że w twoim RN7 to działało dobrze, to nie uwierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
9 godzin temu, Morowiec napisał:

Witam istnieje jakiś sposób na ten nie wdzięczny Proxima sensor w telefonie redmi Note 10pro.

Już mnie dobija uchem naciskanie lub włączenia przypadkowo czegoś czego nie chce 

Potwierdzam i czekam na informacje, może jest szansa jakoś ten problem ogarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra 

Aktualizacja do 12,5,6 

Instalacja Proximity sensor screen On Off (plus) ze sklepu Play konfiguracja i o dziwo teraz rozmowa telefoniczna jest w porządku testuje od 2 dni a dużo rozmawiam przez telefon i nic nie udało mi się włączyć przez przypadek sam jestem w szoku tylko nie wiem czy to aktualizacja czy apka 😀😀ale nie ruszam nic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Szpachla napisał:

Widzę że jeżeli chodzi o problemy techniczne to support nie kwapi się do odpowiedzi. 

Bo my tej odpowiedzi nie znamy... Wiemy tyle, co wy, nie pracujemy w Xiaomi, aby to w jakikolwiek sposób potwierdzić... Ale problemy były na różnych telefonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.08.2021 o 09:55, Morowiec napisał:

Instalacja Proximity sensor screen On Off (plus) ze sklepu Play konfiguracja i o dziwo teraz rozmowa telefoniczna jest w porządku testuje od 2 dni a dużo rozmawiam przez telefon i nic nie udało mi się włączyć przez przypadek sam jestem w szoku tylko nie wiem czy to aktualizacja czy apka 😀😀ale nie ruszam nic 

a ten patent działa cały czas czy pomogło tylko na chwilę? Nie przepadam za instalowaniem ekstra aplikacji prócz tych niezbędnych, ale jeśli to pomaga to byłaby to bardzo, bardzo dobra wiadomość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2021 o 09:55, Morowiec napisał:

Dobra 

Aktualizacja do 12,5,6 

Instalacja Proximity sensor screen On Off (plus) ze sklepu Play konfiguracja i o dziwo teraz rozmowa telefoniczna jest w porządku testuje od 2 dni a dużo rozmawiam przez telefon i nic nie udało mi się włączyć przez przypadek sam jestem w szoku tylko nie wiem czy to aktualizacja czy apka 😀😀ale nie ruszam nic 

Cześć Morowiec,

Mam Redmi Note 10 Pro od 4 dni. Zakupiony z polskiej dystrybucji, globalny soft. I jak na razie działa fatalnie przy co czwartej rozmowie wyłączam mikrofon :(

Przychylam się do prośby Artemis, czy dalej masz pozytywne efekty działania apki Proximity sensor?

Mirek.

Edytowane przez MiSo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...