Jump to content

Xiaomi Mi 11 - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.5.5.0.RKBCNXM - Android 11


mrosi
 Share

Recommended Posts

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi 11 (nazwa kodowa: venus).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_MI11_V12.5.5.0.RKBCNXM_v12-11-fastboot.zip/download

 

SafetyNet CTS Profile: True, płatności Google Play działają

 

ROM dla Mi 11 dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) w pełni działającego TWRP dla tego modelu.

Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco:

1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera.

2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"):

Bez tytułu.png

Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10.

3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików:

001.png

3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP, do logo MiBunny grzebiącego w pleckach robocika) ;) ).

4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows.

  a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat

  b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat

5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS.

6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu.

7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy.

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Link to comment
Share on other sites

Siema czy korzystał ktoś z wersji beta  czy są jakieś różnice chodzi mi przedewszystki o czas pracy na baterii bo powiem szczerze że maksymalnie wytrzymuje mi cały dzień telefon a wieczorem do ładowarki muszę go podłączyć 

Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, Lopez17 napisał:

Siema czy korzystał ktoś z wersji beta  czy są jakieś różnice chodzi mi przedewszystki o czas pracy na baterii bo powiem szczerze że maksymalnie wytrzymuje mi cały dzień telefon a wieczorem do ładowarki muszę go podłączyć 

Ja korzystałem, ale częste bugi mnie odstraszały i się przesiadłem na Stable, w mojej opinii lepsza kultura pracy telefonu,ale ile osób tyle opinii.

Link to comment
Share on other sites

Mam pewien problem z wiadomościami MMS. Przy próbie wysłania zdjęcia w wiadomości MMS mam komunikat "sieć nie jest gotowa. Spróbuj ponownie". Problem występuje w aplikacji Google Wiadomości ale także w standardowej apce sms w MIUI. Sieć to Play, przeprowadziłem konfigurację itd niestety nic nie pomaga, czy ktoś spotkał się z takim problemem ? 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Sprawdź czy przypadkiem nie odmówiłeś apce sms dostępu do informacji o telefonie.

Odinstalowałem Google Wiadomości, zainstalowałem nową wersję MIUI z tego posta, ponownie zainstalowałem WIdomości i... nadal to samo, gdy chce wysłać MMS  - "sieć nie jest gotowa. Spróbuj ponownie". O jakich dostępach mówisz ? 

Link to comment
Share on other sites

  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...