Jump to content

Always on display a czujnik światła

3Bitu
 Share

Recommended Posts

Witam posiadam redmi note 10 pro i mam takie pytanko do forumowiczów czy da się ustawić always on display tak aby się wyłączał jak telefon jest ekranem w dół żeby oszczędzić baterie? W moim poprzednim Huawei 20pro tak było, czujnik wyłapywał że ekran jest zasłonięty i się wygaszał dziękuję i pozdrawiam 

33 minuty temu, 3Bitu napisał:

Witam posiadam redmi note 10 pro i mam takie pytanko do forumowiczów czy da się ustawić always on display tak aby się wyłączał jak telefon jest ekranem w dół żeby oszczędzić baterie? W moim poprzednim Huawei 20pro tak było, czujnik wyłapywał że ekran jest zasłonięty i się wygaszał dziękuję i pozdrawiam 

Ten telefon nie ma takiego czujnika. Działa to na innej zasadzie niestety.

5 minut temu, fing napisał:

Ogólnie ten AoD jest prądożerny, że masakra, przez noc zjada ok.20% energii. Nie dziwię się, że dali go tylko na 10sekund.

AOD 10 sekundowe można wyłączyć  za pomocą wyłączenia optymalizacji MIUI , ;-) ale racja strasznie baterie żre

Nie gaśnie po pewnym czasie w ciemności? W innych Xiaomi gaśnie po kilku minutach i nawet nie można tego zmienić. Jest to wyraźnie opisane w ustawieniach AOD przy ustawieniu "zawsze". "Aby zmniejszyć zużycie energii, elementy nie będą wyświetlane, gdy urządzenie będzie znajdować się w ciemności przez długi czas"

U mnie tego nie ma. Na pewno pokazałeś zrzut z Redmi Note 10/pro? Na youtubie przejrzałem sporo testów tych telefonów i nigdzie nie ma możliwości zaplanowania AoD lub ustawienia na stałe. Chyba, że była jakaś aktualizacja.

Screenshot_2021-04-29-10-06-42-763_com.miui.aod.jpg

Edited by fing

Witam. Posiadam Redmi Note 10 pro na globalu 12.0.3. i mój AOD w ciemności po ok 5 minutach gasi zegar przy świetle wyświetla cały czas. Nic nie ustawiałem. Oczywiście z wyjątkiem wyłączenia optymalizacji.

Mam pytanie czy to normalne że gdy ktoś do mnie dzwoni to telefon na AOD nie wyświetla żadnej informacji? Dopiero gdy go chwycę (bez odblokowania) na ekranie blokady widzę "połączenie" a dopiero po odblokowaniu przechodzi do ekranu połączenia. Trochę to dziwne.

Edit. Problem leżał po stronie blokowania powiadomień aplikacji telefon. Po wyłączeniu wszystko jest tak jak powinno.

Edited by Damian.zg89
Rozwiązano

• 2 weeks later...
Dnia 26.04.2021 o 14:12, blejdzik napisał:

AOD 10 sekundowe można wyłączyć  za pomocą wyłączenia optymalizacji MIUI , ;-) ale racja strasznie baterie żre

Ma ktoś tak że nie ma w opcjach programistycznych "optymalizacja miui"?

Global 12.0.3.0 rkgeuxm

Ewentualnie jak inaczej można wyłączyć tą 10 s blokadę?

10 godzin temu, NEOne napisał:

Ma ktoś tak że nie ma w opcjach programistycznych "optymalizacja miui"?

Global 12.0.3.0 rkgeuxm

Ewentualnie jak inaczej można wyłączyć tą 10 s blokadę?

Wchodzisz w opcje programistyczne i klikasz parę razy w przywróć wartości domyślne i ci się pojawi optymalizacja miui

• Thanks 1

• mrosi unlocked this topic
5 godzin temu, Morowiec napisał:

Wchodzisz w opcje programistyczne i klikasz parę razy w przywróć wartości domyślne i ci się pojawi optymalizacja miui

Wielkie dzięki. O to chodziło!

• 6 months later...

Na czym polega to,ze niektore telefony Xiaomi z amoledem maja mozliwosc przelaczenia AOD tak, zeby dzialal przez caly czas, a niektore nie ?
Nawiasem mowiac - wylaczenie optymalizacji miui niesie za soba wiele uniedogodnien, bo niektorych rzeczy na telefonie nie da sie pozniej zrobic, a niektore po prostu nie beda dzialac.