Jump to content

Drenaż baterii

Recommended Posts

7 godzin temu, janisz napisał:

No ja wiem, że jak wszystko powyłączam, ubije wszystkie apki i widgety, to nie będzie żarło.

I tu się mylisz. Jak ubijesz wszystko, to będzie się w kółko ponownie ładować do pamięci RAM i zjadać więcej baterii.

Ci co mają problem z drenowaniem baterii niech spróbują reinstalacji ostatniego ROMu 12.0.5.0 poprzez Ustawienia -> O telefonie -> Wersja MIUI -> [...] w prawym górny rogu -> Pobierz najnowszy pakiet

nie mam telefonu ale co do bólu glowy i oczu to mam dosc niespotykany monitor bo 120hz na matrycy VA [zazwyczaj te odswiazania sa na ips]

czasem jak windows cos popierdzieli i przelaczy sie na 60 Hz bolą mnie oczy i głowa. wiem juz ze jak boli mnie glowa to nalezy sprawdzic odświeżanie

mozliwe ze tu macie ten sam efekt i wam odświeżanie zjeżdża

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Osoby które mają problem z nadmiernym drenażem baterii polecam zaktualizować aplikacje systemową Panel Sterowania do najnowszej wersji

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/miui-security/miui-security-5-2-2-210430-1-2-release/mi-security-5-2-2-210430-1-2-android-apk-download/download/

Dajcie znać czy po aktualizacji apki drenaż zmniejszył się.

Dnia 29.04.2021 o 07:13, pkonrad napisał:

Ci co mają problem z drenowaniem baterii niech spróbują reinstalacji ostatniego ROMu 12.0.5.0 poprzez Ustawienia -> O telefonie -> Wersja MIUI -> [...] w prawym górny rogu -> Pobierz najnowszy pakiet

Po hard resecie i reinstalacji softu czas pracy jest na akceptowalnym poziomie. Wcześniej przy moim uzytkowaniu telefon bez ładowania wytrzymywał ledwie około 1,5 dnia, teraz potrafi wytrzymać bez ładowarki prawie 4 dni. Poprawa jest znaczna. Dziękuję wszystkim za porady.. P.S. Zaktualizowałem własnie także apkę Panel sterowania, zobaczymy, czy to coś zmieni. Dzięki pkonrad za podpowiedź i linka. Pozdrawiam

Potwierdzam znaczący progres, jeśli chodzi o baterię, po aktualizacji do 12.0.5. Nie aktualizowałem jeszcze Panelu sterowania, ale jak na razie mija 36 godzina od naładowania i jest 60%. Tel. użytkowany jak wcześniej, gdzie wystarczało na 1 dzień. Tak trzymać, teraz jest ok.

• 4 weeks later...
Dnia 5.05.2021 o 22:40, mekong napisał:

Potwierdzam znaczący progres, jeśli chodzi o baterię, po aktualizacji do 12.0.5. Nie aktualizowałem jeszcze Panelu sterowania, ale jak na razie mija 36 godzina od naładowania i jest 60%. Tel. użytkowany jak wcześniej, gdzie wystarczało na 1 dzień. Tak trzymać, teraz jest ok.

I ja potwierdzam znaczący progres ale u mnie jest jeszcze coś ... często ładuję w nocy ładowarką od RN4 żony (2A), która jest wpięta "na stałe" w sypialni, co prawda trwa to ze 4 godziny ale do rana jest full :) i zauważyłem, że fon trzyma wtedy dłużej, niż jak jest ładowany moją "szybką" ... może to tylko moje "zwidy" ale chyba coś w tym jest. Czy można zaryzykować teorię, że długie ładowanie małym prądem jest bardziej efektywne ? a co za tym idzie - bateria dłużej potrzyma ? a może ma to jakieś ujemne strony dla ogniwa, przygotowanego pod szybkie ładowanie ? 

Zauważam to samo - po pełnym naładowaniu zwykłą ładowarką 2A tel trzyma znacznie dłużej. Wytłumaczenie tego może być prozaiczne - szybkie ładowanie podnosi i to znacznie temperaturę baterii i proces ładowania kończy się szybciej, bo bateria szybciej osiąga napięcie końcowe na co jej temperatura ma pewnie wpływ. Dlatego ja swojego F3 fabryczną ładowarką ładuję tylko sporadycznie - w dzień, jak chcę doładować "dla pewności. że styknie do wieczora", choć po ostatnich aktualkach między innymi panelu sterowania 2 dni tel mi trzyma. 

Po ładowaniu fabryczna do 100% 99 pojawia się już po minutach dosłownie. Po wolnym ładowaniu 100% bateria utrzymuje ze 2 godziny, a i pozostałe % wolniej lecą.

I bardzo dobrze robisz. Do faktycznych 100% ładowaniem wolniejszym do aku "wchodzi" jeszcze kilkaset miliamper. Ja zostawiam jeszcze na 0,5 h ładowanie pomimo, że na ekranie jest już 100%.