Skocz do zawartości

Drenaż baterii


Jerzy1967

Rekomendowane odpowiedzi

nie mam telefonu ale co do bólu glowy i oczu to mam dosc niespotykany monitor bo 120hz na matrycy VA [zazwyczaj te odswiazania sa na ips]

czasem jak windows cos popierdzieli i przelaczy sie na 60 Hz bolą mnie oczy i głowa. wiem juz ze jak boli mnie glowa to nalezy sprawdzic odświeżanie

mozliwe ze tu macie ten sam efekt i wam odświeżanie zjeżdża

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby które mają problem z nadmiernym drenażem baterii polecam zaktualizować aplikacje systemową Panel Sterowania do najnowszej wersji

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/miui-security/miui-security-5-2-2-210430-1-2-release/mi-security-5-2-2-210430-1-2-android-apk-download/download/

Dajcie znać czy po aktualizacji apki drenaż zmniejszył się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2021 o 07:13, pkonrad napisał:

Ci co mają problem z drenowaniem baterii niech spróbują reinstalacji ostatniego ROMu 12.0.5.0 poprzez Ustawienia -> O telefonie -> Wersja MIUI -> [...] w prawym górny rogu -> Pobierz najnowszy pakiet

Po hard resecie i reinstalacji softu czas pracy jest na akceptowalnym poziomie. Wcześniej przy moim uzytkowaniu telefon bez ładowania wytrzymywał ledwie około 1,5 dnia, teraz potrafi wytrzymać bez ładowarki prawie 4 dni. Poprawa jest znaczna. Dziękuję wszystkim za porady.. P.S. Zaktualizowałem własnie także apkę Panel sterowania, zobaczymy, czy to coś zmieni. Dzięki pkonrad za podpowiedź i linka. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam znaczący progres, jeśli chodzi o baterię, po aktualizacji do 12.0.5. Nie aktualizowałem jeszcze Panelu sterowania, ale jak na razie mija 36 godzina od naładowania i jest 60%. Tel. użytkowany jak wcześniej, gdzie wystarczało na 1 dzień. Tak trzymać, teraz jest ok.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 5.05.2021 o 22:40, mekong napisał:

Potwierdzam znaczący progres, jeśli chodzi o baterię, po aktualizacji do 12.0.5. Nie aktualizowałem jeszcze Panelu sterowania, ale jak na razie mija 36 godzina od naładowania i jest 60%. Tel. użytkowany jak wcześniej, gdzie wystarczało na 1 dzień. Tak trzymać, teraz jest ok.


 

I ja potwierdzam znaczący progres ale u mnie jest jeszcze coś ... często ładuję w nocy ładowarką od RN4 żony (2A), która jest wpięta "na stałe" w sypialni, co prawda trwa to ze 4 godziny ale do rana jest full :) i zauważyłem, że fon trzyma wtedy dłużej, niż jak jest ładowany moją "szybką" ... może to tylko moje "zwidy" ale chyba coś w tym jest. Czy można zaryzykować teorię, że długie ładowanie małym prądem jest bardziej efektywne ? a co za tym idzie - bateria dłużej potrzyma ? a może ma to jakieś ujemne strony dla ogniwa, przygotowanego pod szybkie ładowanie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważam to samo - po pełnym naładowaniu zwykłą ładowarką 2A tel trzyma znacznie dłużej. Wytłumaczenie tego może być prozaiczne - szybkie ładowanie podnosi i to znacznie temperaturę baterii i proces ładowania kończy się szybciej, bo bateria szybciej osiąga napięcie końcowe na co jej temperatura ma pewnie wpływ. Dlatego ja swojego F3 fabryczną ładowarką ładuję tylko sporadycznie - w dzień, jak chcę doładować "dla pewności. że styknie do wieczora", choć po ostatnich aktualkach między innymi panelu sterowania 2 dni tel mi trzyma. 

Po ładowaniu fabryczna do 100% 99 pojawia się już po minutach dosłownie. Po wolnym ładowaniu 100% bateria utrzymuje ze 2 godziny, a i pozostałe % wolniej lecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Chciał bym ostrzec przed systemową apką "Sprzątacz". Po ostatniej aktualizacji do wersji V459.1.210414 bardzo szybko drenowało baterię - w ciągu 8 godzin jakieś 20;25%. Po odinstalowaniu aktualizacji, wyczyszczeniu danych apki (i zablokowaniu automatycznej instalacji aktualizacji aplikacji systemowych) po 12 godzinach spada kilka % (przez ponad 12 godzin około 6%). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo u mnie też nie było widać, żeby to ta apka powodowała zużycie energii, tylko "Telefon w trybie gotowości" ją żarł. Poza tym inna słuchawka to inne hardware - ten sam soft może zachowywać się zupełnie inaczej. Drugie poza tym - problem zauważyłem tylko na tej ostatniej wersji - wcześniej miałem ją aktualizowaną i nie było problemów z drenażem. Teraz przez 14 godzin ubyło mi 9%, a głównym "pożeraczem" jest "Sygnał sieci", a nie "Telefon w trybie gotowości".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, brawo napisał:

Zastanów o co ci chodzi. Bo albo o sprzątacza, albo o telefon w gotowości, albo sygnał sieci... 9% przez 14 godzin, to pożeracz baterii?? Daj sobie spokój i korzystaj z telefonu.

Cudzysłów przy słowie pożeraczem - on ma znaczenie (zdecydowanie inne niż przy nazwach aplikacji i funkcji)...

Sama apka "Sprzątacz" nie jest w ogóle wyszczególniona jako element zużywający energię i ukrywa się pod "Telefon w trybie gotowości". Po odinstalowaniu apki zużycie znacznie spada, a największym "pożeraczem" (CUDZYSŁÓW MA ZNACZENIE) jest wtedy "Sygnał sieci", a nie "Telefon w trybie gotowości", który ma wtedy nieznaczne zużycie. Teraz telefon aktywny 34 godziny, a pozostało 72%. Z zainstalowanym "Sprzątaczem" 30% ubywało w  8 godzin.

Przepraszam, jeżeli wyrażałem się niejasno i mam nadzieję że teraz jest to bardziej zrozumiałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie, nadal zastanawiam się jednak nad pewną kwestią (z racji, że borykam się teraz problemami dranżu w Poco x5 pro) - rozumiem drenaż w przypadku gdy telefon działa - tu może i winny być system. Ale co w przypadku spadku baterii przy telefonie wyłączonym. U mnie w 3 tygodniowym telefonie bateria leci 2% przez 8h bycia wyłączonym. Stary 4-letni Redmi Note 7 tracił 1% góra, choć zwykle po dobie miał taki sam poziom baterii. Jak to u Was wygląda po wyłazeniu telefon np. na noc? Sprawdźcie proszę i dajcie znać, bo już nie wiem czy reklamować telefon czy czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...