Skocz do zawartości

Drenaż baterii


Jerzy1967

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Telefon zakupiony w oficjalnym sklepie w promocji flash sale. Bateria wytrzymuje raptem jeden dzień. Wskaźnik baterii niknie w oczach. Telefonu nie używam do gier, użytkowany normalnie do rozmów. Trochę internetu - przeglądanie stron, czasem FB i komunikatory. Ktoś też tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120Hz robi robotę... ;) Wyświetlacz robi wir w baterii. U mnie przez pierwsze dni (kiedy nie wypuszczałem go z rąk...) było to samo, ale zauważyłem, że jeżeli do grania włączę 60 Hz, to bateria wyraźnie wolniej spada. Teraz, kiedy służy do rozmów i okazjonalnego sprawdzenia poczty i pogody dwa dni spoko wytrzymuje.

No niestety - nie ma nic za darmo - dobrze, że jest wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, janisz napisał:

120Hz robi robotę... ;) Wyświetlacz robi wir w baterii. U mnie przez pierwsze dni (kiedy nie wypuszczałem go z rąk...) było to samo, ale zauważyłem, że jeżeli do grania włączę 60 Hz, to bateria wyraźnie wolniej spada. Teraz, kiedy służy do rozmów i okazjonalnego sprawdzenia poczty i pogody dwa dni spoko wytrzymuje.

No niestety - nie ma nic za darmo - dobrze, że jest wybór.

Odświeżanie mam ustawione na 60Hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jerzy1967 napisał:

Witam. Telefon zakupiony w oficjalnym sklepie w promocji flash sale. Bateria wytrzymuje raptem jeden dzień. Wskaźnik baterii niknie w oczach. Telefonu nie używam do gier, użytkowany normalnie do rozmów. Trochę internetu - przeglądanie stron, czasem FB i komunikatory. Ktoś też tak ma?

Dziwne jest to, że niektórzy narzekają na drenaż baterii. Ja mam właczone 120Hz, Aod, dużo dzwonie, messenger, nie gram w gry. Bateria naładowana wczoraj o 20 do 100%, a dziś o 20 mam jeszcze 65%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, adrianoooz napisał:

Dziwne jest to, że niektórzy narzekają na drenaż baterii. Ja mam właczone 120Hz, Aod, dużo dzwonie, messenger, nie gram w gry. Bateria naładowana wczoraj o 20 do 100%, a dziś o 20 mam jeszcze 65%

U Ciebie Może tak być. U mnie wygląda to tak, że nawet, gdy telefon leży nieużywany, to w ciągu 7 godzin bateria potrafi spać nawet o 20%. Mam ustawiony preferowany typ sieci na LTE. Jeśli nieużywany telefon z wyłączonym ekranem potrafi tyle "zeżreć" baterii, to chyba coś jest nie tak. Dodam, że mam dobry zasięg. Poprzedni telefon RN9 pro w tym samy czasie i warunkach skonsumował góra 5% baterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie Może tak być. U mnie wygląda to tak, że nawet, gdy telefon leży nieużywany, to w ciągu 7 godzin bateria potrafi spać nawet o 20%. Mam ustawiony preferowany typ sieci na LTE. Jeśli nieużywany telefon z wyłączonym ekranem potrafi tyle "zeżreć" baterii, to chyba coś jest nie tak. Dodam, że mam dobry zasięg. Poprzedni telefon RN9 pro w tym samy czasie i warunkach skonsumował góra 5% baterii
Miałem dokładnie to samo i nawet aktualizacja MIUI do wersji V12.0.4.0 nie przyniosła poprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Jerzy1967 said:

Odświeżanie mam ustawione na 60Hz

Hmmm. Ja mam stale włączonego AOD, 120Hz, BT, WiFi, a sieć ustawioną na preferowanie LTE, tylko lokalizację mam wyłączoną. Tel od 7 do 11 używany do wszystkiego - muza w samochodzie, poczta, wiadomości, skan sieci wifi itp. pierdoły - od 100 (ładowany w nocy) do 91%. Po aktualce do 12.0.4 zauważyłem poprawę w kwestii zżerania baterii w uśpieniu. Natomiast po randomowych wyłączeniach wypowiedziałem wojnę apce "Bateria i wydajność" i "Panel sterowania"  - ubiłem, usunąłem dane i usunąłem aktualizacje apki "Panel sterowania". Na razie (2 dni po "wojnie"), ani baterii nie żre nadmiernie i wyłączeń też nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem, że duży drenaż baterii występował po odłączeniu telefonu od ładowarki. Ale jeśli po odłączeniu zrobiłem jeszcze restart urządzenia, to wtedy zużycie było już na w miarę akceptowanym poziomie. Przed chwilą wyszła kolejna aktualizacja oprogramowania, może teraz udało się coś poprawić w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety chyba nie jest to priorytetem albo też Xiaomi/Poco uznaje problem za już rozwiązany. Z drugiej strony może się to kryć pod "improved system performance" :)

 

Cytat

Update: 26/04/2021

Xiaomi is currently pushing a new stable update to the POCO F3. The update is live globally and in Europe, which brings the April security patch to increase system security. It also brings a new feature called “Dolby Effect” and improved system performance.

 źródło

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, janisz napisał:

120Hz robi robotę... ;) Wyświetlacz robi wir w baterii.

Z tym się nie zgodzę. Telefon posiada technologię AdaptiveSync Display, która odświeża ekran według potrzeby. To bardzo oszczędna technologia.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, marcin19883 said:

Z tym się nie zgodzę. Telefon posiada technologię AdaptiveSync Display, która odświeża ekran według potrzeby. To bardzo oszczędna technologia.

A jak tą opcję włączyć? Z ustawień wyświetlacza wynika, że jest albo 60, albo 120. Zaciekawiony poczytałem (https://www.androidauthority.com/poco-f3-review-1211404/) i znalazłem wzmiankę o tym, jakoby urządzenie mogło sobie automatycznie zmieniać odświeżanie, ale tylko pomiędzy tymi dwoma wartościami - nic po środku - tak jak np. w Mi 11 które ma AdaptiveSync. To i tak ciekawe, ale czy na pewno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marcin19883 napisał:

Z tym się nie zgodzę. Telefon posiada technologię AdaptiveSync Display, która odświeża ekran według potrzeby. To bardzo oszczędna technologia.

Chyba się mylisz, raz - że jest za tani na taką technologię, dwa - ani słowa o tym w materiałach reklamowych. Faktycznie, też czytałem recenzję na androidauthority.com, ale to "fake news". Posiedziałem wczoraj pół dnia na IPS-ie i ani oczy nie zmęczone, ani głowa nie boli. Dziś 2 godz. na POCO F3 i oczy pieką a głowa boli. Coś ewidentnie jest skopane, zmiana odświeżania nic nie daje. Tak, jak juz wcześniej pisałem, mam go dość, wracam do IPS-a, póki jeszcze można kupić coś z dobrym Snapem za normalna cenę. Co do drenażu baterii, to po aktualizacji do V12.0.4.0 jest trochę lepiej ale i tak daleko nowemu POCO F3 do starego Redmi Note 4 mojej żony :)

Edytowane przez koka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, koka said:

Chyba się mylisz, raz - że jest za tani na taką technologię, dwa - ani słowa o tym w materiałach reklamowych. Faktycznie, też czytałem recenzję na androidauthority.com, ale to "fake news". Posiedziałem wczoraj pół dnia na IPS-ie i ani oczy nie zmęczone, ani głowa nie boli. Dziś 2 godz. na POCO F3 i oczy pieką a głowa boli. Coś ewidentnie jest skopane, zmiana odświerzania nic nie daje. Tak, jak juz wcześniej pisałem, mam go dość, wracam do IPS-a, póki jeszcze można kupić coś z dobrym Snapem za normalna cenę.

Ponoć w EURO jest właśnie teraz POCO X3 Pro 8/256 za niewiele ponad 1000 w jakiś promocjach (jakieś rabaty się naliczają się jeszcze dodatkowo w koszyku - o ile to nie błąd sklepu i się z tego nie wycofają).

Poza Offtopem:

Po ostatniej aktualizacji (dziś około 13) jestem mile zdziwiony oszczędnością telefonu. Wydaje mi się, że naprawdę coś poprawili, ale po nocy się okaże - mam jeszcze 47% i nie będę ładował z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, janisz napisał:

Ponoć w EURO jest właśnie teraz POCO X3 Pro 8/256 za niewiele ponad 1000 w jakiś promocjach (jakieś rabaty się naliczają się jeszcze dodatkowo w koszyku - o ile to nie błąd sklepu i się z tego nie wycofają).

Poza Offtopem:

Po ostatniej aktualizacji (dziś około 13) jestem mile zdziwiony oszczędnością telefonu. Wydaje mi się, że naprawdę coś poprawili, ale po nocy się okaże - mam jeszcze 47% i nie będę ładował z ciekawości.

POCO X3 Pro nie ma 5G, a jak już brać to z opcją "full", tym bardziej, że u mnie już działa. Co to była za aktualizacja ? Prawdę mówiąc, telefon mi się podoba, ale nie chcę borykać się z jego problemami i ryzykować utraty wzroku  :( na szczęście mam jeszcze trochę czasu na zwrot ... może doczekam MIUI V12.0.5.0 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, janisz napisał:

A jak tą opcję włączyć? Z ustawień wyświetlacza wynika, że jest albo 60, albo 120.

To automat, nie da się tego ustawić ręcznie. Samo się ustawia według zapotrzebowania. Swoją drogą, chyba jakiś fake, bo chyba Poco F3 nie ma Adaptive sync display. Co strona to inny opis. hmmmm

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, koka said:

POCO X3 Pro nie ma 5G, a jak już brać to z opcją "full", tym bardziej, że u mnie już działa. Co to była za aktualizacja ? Prawdę mówiąc, telefon mi się podoba, ale nie chcę borykać się z jego problemami i ryzykować utraty wzroku  :( na szczęście mam jeszcze trochę czasu na zwrot ... może doczekam MIUI V12.0.5.0 :)

Soft 12.0.5 wszedł wczoraj. W dzień wyglądało to całkiem nieźle, ale w nocy lipa - bateria zjechała o 12% w ciągu 8 godzin. Od 3 w nocy jechała bardziej. Nie wygląda zatem na to, żeby robili cokolwiek w tym temacie, a przynajmniej skutecznie. Może jak by po aktualce robić full wipe, to było by bardziej miarodajne, ale ja nie mam zamiaru co kilka dni babrać się we wgrywanie wszystkiego od nowa. Pozostaje jeszcze bardziej paląca kwestia - losowego wyłączania. Od kilku dni się nie przytrafiło, ale czy 12.0.5 coś poprawi?..

Co do oczu - pamiętam, jak mnie oczy bolały po przesiadce z CRTka na LCDka... A może to nie kwestia wyświetlacza, a oświetlenia pomieszczenia? Świetlówki, kiepskie kompakty i tanie LEDy to morderstwo dla oczu - właśnie przez częstotliwość mrugania. Wszędzie gdzie spędzam więcej czasu przy oświetleniu mam przynajmniej jednego halogena, albo LEDa "flicker free".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz rom z miupolska, rozpakowujesz na komputerze i wygrywasz przez fastboot :) tyle. Pierwsze wgranie z formatem danych a dalej w kolejnych wersjach nowszych romu, robisz już update ;) i tak wgrywamy dopóki nie pojawi się TWRP

https://xiaomi.eu/community/threads/guide-alioth-how-to-install-xiaomi-eu-rom-for-xiaomi-redmi-k40.60379/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gruchi napisał:

Ściągasz rom z miupolska, rozpakowujesz na komputerze i wygrywasz przez fastboot :) tyle. Pierwsze wgranie z formatem danych a dalej w kolejnych wersjach nowszych romu, robisz już update ;) i tak wgrywamy dopóki nie pojawi się TWRP

https://xiaomi.eu/community/threads/guide-alioth-how-to-install-xiaomi-eu-rom-for-xiaomi-redmi-k40.60379/

Wgrałeś MIUI stabilne, czy rozwojowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, janisz napisał:

Soft 12.0.5 wszedł wczoraj. W dzień wyglądało to całkiem nieźle, ale w nocy lipa - bateria zjechała o 12% w ciągu 8 godzin. Od 3 w nocy jechała bardziej. Nie wygląda zatem na to, żeby robili cokolwiek w tym temacie, a przynajmniej skutecznie. Może jak by po aktualce robić full wipe, to było by bardziej miarodajne, ale ja nie mam zamiaru co kilka dni babrać się we wgrywanie wszystkiego od nowa. Pozostaje jeszcze bardziej paląca kwestia - losowego wyłączania. Od kilku dni się nie przytrafiło, ale czy 12.0.5 coś poprawi?..

 

12.0.5.0 niewiele poprawiło, u mnie stabilnie zadziałał czujnik zbliżeniowy, przedtem różnie było - po odstawieniu od twarzy ekran był ciemny i zablokowany. Niestety, technologii AdaptiveSync Display nie ma, pisze o tym zresztą jeden z kolegów w wątku o wyświetlaczu. Ból oczu i głowy to z pewnością wina wyświetlacza a nie oświetlenia - no cóż - odpady Samsunga, które nie przeszły testów jakości  :) Jeśli chodzi o drenaż baterii, to zauważyłem, że po wyłączeniu lokalizacji jest lepiej - pamiętam, że kiedyś były 3 opcje dokładności - WiFi i mobilne, WiFi + mobilne + gps i samo gps. Tutaj nie widzę czegoś takiego, może gps jest na stałe ? tak czy siak, bez lokalizacji baterię żre wolniej - no i 60 Hz oczywiście :) ciekawe, jak będzie przez noc na 12.0.5 :) na 12.0.4 od 24.00 do 8 rano zjechało mi 8 %. Wiele wskazuje, że ten model to wielka porażka Xiaomi, no chyba że tak się rozpędzili z nowymi modelami, że brakuje czasu na pracę na softem, ale z drugiej strony atrakcyjna cena też musi mieć się z czegoś brać (patrz skopany wyświetlacz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, koka napisał:

Niestety, technologii AdaptiveSync Display nie ma, pisze o tym zresztą jeden z kolegów w wątku o wyświetlaczu. Ból oczu i głowy to z pewnością wina wyświetlacza a nie oświetlenia

Wyższe odświeżanie ekranu to mniejsze migotanie i lepsza płynność przewijania. To napewno nie ma związku z bólem oczu i głowy. Ekran musi mieć inną skazę.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki "migotają" z częstotliwością 50 Hz i głowy was nie bolą? Z oczami wsio okej? ;)  Te 120 Hz to może dobre jest w szybkich zmianach scen np. gry, lub zwolnione obrazy, ale nie ma żadnego znaczenia przy normalnym użytkowaniu, a jeść prądu więcej będzie. To pic na wodę jak 108 czy 200 MP dla apartów foto w telefonach (coś takiego w tradycyjnej fotografii nie istnieje). To chłyty marketingowe. 60 Hz to i tak bardzo duże odświeżanie.

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki (żarnikowe) nie "migotają" - włókno żarnika nie zdąży wystygnąć w ułamku sekundy z 3000 do 0. "Migotają" świetlówki, tanie kompakty i tanie LEDy. Mi osobiście żadne wady wyświetlacza w POCO nie przeszkadzają, no chyba że wada "zieloności" "urośnie".

Martwi mnie to, że po 2 poprawkach softu nie ma postępu co do drenażu baterii w trybie czuwania - w nocy jak zżerało ponad 10% tak zżera. Nie wiem jeszcze co w temacie wyłączania, choć od 3 dni sam się nie wyłączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem, że jak wszystko powyłączam, ubije wszystkie apki i widgety, to nie będzie żarło. Sęk w tym, że tel ma być zwarty i gotowy, jak go rano biorę do łapy. "Stary" P8 Light (2017) bez ceregieli z konfiguracją drenuje raptem 2% z identycznym zestawem włączonych apek i funkcji. Chętnie sprawdził bym, gdzie leży błąd, gdyby enigmatyczne info "Telefon w trybie uśpienia" było szczegółowiej rozpisane na procesy. Kupując tego fona zdawałem sobie sprawę z tego, że będzie żarł i nie wylewam żali, że jest wir w baterii, kiedy ekran wali 120Hz  900 nit w słońcu bo to oczywiste, ale on żre całkiem sporo również wtedy, kiedy ma prawie nic do roboty. I jeszcze jedna ciekawostka. Drugą noc z rzędu o godzinie 3 zaczyna żreć trochę więcej niż do 3 - widać to po załamaniu wykresu. Ktoś też tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, grizzly napisał:

Nie chodzi o odświeżanie 60 czy 120 Hz tylko o sposób przyciemnia ekranu nie przez napięcie a częstotliwość. Ta jest za niska. W mi 9t też mam PWM ale lepiej zrobione.
 

Dokładnie, tylko czy da się to "zdalnie" skorygować ? a może mamy jakąś wadę wzroku, podatną na  ten nieszczęsny wyświetlacz ? mi się fon nawet podoba, za bardzo nie widzę przebarwień (no chyba że jestem ślepy), czujnik zbliżeniowy ostatnia aktualizacja naprawiła, z dotykiem i wyłączaniem nie miałem problemu, no i bateria - dziś w nocy z wyłączoną lokalizacją ubytek to 2% (od 24.00 do 8 rano) !!! czyli winna była lokalizacja, której oszczędnie nie da się ustawić (można dać tylko po samym WiFi albo full). Na marginesie - włączone 5G (u mnie Plus-owe 5G działa) + lokalizacja + 120 Hz = ubytek baterii z szybkością górskiego potoku :) w telefonach 5G musi być jednak bateria "po byku". Tak sobie porównuje porzadnego IPS-a z Amoled-em z POCO F3 i ... szału ni ma ... no czerń w POCO co prawda trochę lepsza (z naciskiem na trochę) ale za to biel do d..y, w IPS-ie znacznie lepsza, tak po prawdzie to za tym własnie Amoled-em przemawia tylko wygodniejsza praca w słońcu (ale ile siedzisz z fonem w ostrym słońcu ?). Nie wiem, jak tam inne Amoled-y, ale ten jest jakiś taki ciemny ... czasami ten pasek chciałoby sie dalej pociągnąć ... tak czy siak - na dobrego IPS-a patrzy mi się przyjemniej - no i co najważniejsze - nie bolą mnie oczy, i to pewnie przesądzi los mojego POCO F3 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...