Skocz do zawartości

Mi 11 - Temperatura pod obciążeniem


KermitGDA

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim.

Ostatnio pojawiło się kilka informacji na temat przepalonych płyt głównych w Mi 11. W związku z tym postanowiłem sprawdzić swoją 11 jak się zachowa pod obciążeniem.

Rom: 12.5.4 Stable

Benchmark: 3DMark - Wild Life Stress Test (20min)

Temperatura: CPU Float

Oto wyniki:

Best loop score - 5644

Lowest loop score - 4991

Stability - 88,4%

Max. CPU temp.: 56 C

Max. battery temp.: 50 C

Ciekawe jak się zachowują inne Mi 11, kiedy zostaną "zestresowane". Proszę o zamieszczanie tu swoich wyników i spostrzeżeń.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No z tym stresowaniem sprzętu to chyba jednak warto uważać szczególnie przy tych upałach które mamy ..... jeśli chodzi o temperatury to przyznaje że sprzęt potrafi się zauważalnie nagrzać nawet przy korzystaniu z przeglądarki czy jutuba - nie ma jakiejś tragedii ale tu nam porównanie np do oneplusa 7 pro z którego korzystałem przez dwa lata - nie pamiętam czy nawet kiedykolwiek był mocniej ciepły - od razu zaznaczam że nie bawię się w gry - brakuje mi trochę w opcjach jakiejś możliwości ograniczenia poboru mocy przez procesor - coś w stylu trybu eko z ograniczoną wydajnością ale to oczywiscie rzutowaloby na życie baterii i temperatury - może coś przy okazji kolejnej wersji systemu ..... też coś czytałem o tych problemach z płytą główną czy tragicznych temperaturach ale podobno same procesory nie grzeszą niskim poborem mocy to raz dwa że etui też ma wpływ na cyrkulację powietrza i rozpraszanie ciepła a trzy wystarczy że przy montażu w pojedynczym egzemplarzu będzie źle pasta termiczna nałożona czy gdzieś tam czegoś nie dokręcono i już pojawi się problem - tak więc za szybko też nie można takich problemów uogólnić na wszystkie egzemplarze ..... ja korzystam np jedynie z osłony na obiektywy i metalowo plastikowej ramki ochronnej bez szczelnego zakrywania tyłu obudowy - zawsze to termicznie trochę lżej dla sprzętu ....

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
39 minut temu, Antyhaker napisał:

Mógłbyś coś takiego podlinkować?

https://a.aliexpress.com/_mOmIib3

Cos takiego - całkiem fajne i się sprawdza - lekko wystaje ponad krawędzie z obu stron przyzwoicie zrobione też estetyczne i bez niepotrzebnych udziwnień 

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.07.2021 o 00:38, Master napisał:

https://a.aliexpress.com/_mOmIib3

Cos takiego - całkiem fajne i się sprawdza - lekko wystaje ponad krawędzie z obu stron przyzwoicie zrobione też estetyczne i bez niepotrzebnych udziwnień 

Nieziemsko to wygląda na zdjęciach, ale mógłbyś mi własne fotki dać? Byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2021 o 17:26, Antyhaker napisał:

Nieziemsko to wygląda na zdjęciach, ale mógłbyś mi własne fotki dać? Byłbym wdzięczny.

No problem - tak na szybkiego zdjęcia starym Samsungiem s6 - to taka ramka z tworzywa i metalu padnie wycięte wszystkie otwory dla portów - skręcana z obu stron małymi śrubkami no i osłona na obiektywy - to oddzielny element - niezależny od samej ramki czyli w zasadzie nic nie ogranicza dostępu powietrza - stąd pisałem że termicznie to fajne rozwiązanie też poprawia uchwyt telefonu - na pewno pewniej leży w dłoni - zasadniczo jestem zadowolony z tego wynalazku :)

20210710_132846.jpg

20210710_132908.jpg

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Master napisał:

No problem - tak na szybkiego zdjęcia starym Samsungiem s6 - to taka ramka z tworzywa i metalu padnie wycięte wszystkie otwory dla portów - skręcana z obu stron małymi śrubkami no i osłona na obiektywy - to oddzielny element - niezależny od samej ramki czyli w zasadzie nic nie ogranicza dostępu powietrza - stąd pisałem że termicznie to fajne rozwiązanie też poprawia uchwyt telefonu - na pewno pewniej leży w dłoni - zasadniczo jestem zadowolony z tego wynalazku 

Zasadniczo znaczy nie do końca? :P

Btw, mógłbyś podrzucić namiary na motyw i widgety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Antyhaker napisał:

Zasadniczo znaczy nie do końca? :P

Btw, mógłbyś podrzucić namiary na motyw i widgety?

Zasadniczo czyli wszystko jest w porządku :) swoje zadanie spełnia ładnie wygląda daje ochronę krawędzi przed upadkami nie kosztowało nie wiadomo ile no i nie ogranicza cyrkulacji powietrza - czego więcej chcieć :)

No problem - motyw to w zasadzie brak - tapeta gdzieś pobrana z neta - mogę wysłać np na maila jak się podoba - ikony to jakaś paczka chyba z tych motywów które można wybrać z telefonu - nazwy nie podam bo to tzw krzaczki - spodobały mi się wizualnie i sobie pobrałem - widget pogodowy to przezroczysty zegar i pogoda widget pod spodem to android system widgets++ widget baterii to bartery widget plus - te dwa ostatnie widgety są w pełnych płatnych wersjach

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...