Skocz do zawartości

Telefon sam zmienia czestotliwośc odświeżania


Gigabyte

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieje się tak najczęściej przy automatycznym ustawieniu jasności, zarówno przy słabym jak i dobrym świetle.

Zastanawiam się, czy jest to normalne, że telefon sam zmienia częstotliwość odświeżania? Czy waszym zdaniem powinienem reklamować ten telefon?   Jest to bardziej wada fabryczna, czy raczej wina oprogramowania?

https://www.youtube.com/watch?v=sUUViXKUOKg

Przesyłam też screena z aktualną wersją oprogramowania.

Screenshot_2021-04-24-13-20-44-856_com.android.settings.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dzięki za odpowiedź. Dziwi mnie trochę to skakanie między 60-120Hz, ponieważ byłem przekonany, że w tym modelu nie ma "adaptacyjnego odświeżania". Producent też o tym nic nie wspomina (przynajmniej ja nie znalazłem takiej informacji). W opcjach telefonu jest tylko ustawienie na "sztywno" 60 lub 120Hz.

Edytowane przez Gigabyte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gigabyte napisał:

Dziwi mnie trochę to skakanie między 60-120Hz, ponieważ byłem przekonany, że w tym modelu nie ma "adaptacyjnego odświeżania".

W twoim telefonie skacze na 60 lub 120Mhz. Wszystko zależy od aplikacji i potrzeb. w seriach "Mi" masz np. 30/48/50/60/90/120Hz, ale nie ustawisz tego systemowo. Samo skacze, zależnie od potrzeby.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od tygodnia walczę z tym telefonem a konkretniej z problemem pulsowania/migotania ekranu. Dzieje się to w losowym i nieregularnym czasie najbardziej widocznym w trybie ciemnym i oczywiście na 120Hz. Przy włączonym wyświetlaniu aktualnej częstotliwości u mnie każde mignięcie ekranu odpowiada zmianie z 120 na 60, przy czym wskaźnik Hz wariuje tak jak u ciebie. Jest to ewidentny błąd, który mają szybko naprawić. Dotyczy to wersji pro i max. U mnie czasem problem nie pojawia się nawet przez kilka godzin telefon wyświetla sztywne 120Hz i nic nie miga. W linku masz opis i filmiki problemu... screen flickering

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Damian.zg89 napisał:

Od tygodnia walczę z tym telefonem a konkretniej z problemem pulsowania/migotania ekranu.

 

19 godzin temu, marcin19883 napisał:

Już od tygodnia jak nie więcej wypuścili soft z poprawką. Zmień region telefonu na Szwajcarie i sprawdź update.

 Mimo aktualizacji problem nadal występuje.  Moja aktualna wersja oprogramowania, update po zmianie regionu na Szwajcarię.

Screenshot_2021-05-04-18-58-53-115_com.android.settings.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...