Jump to content

MIUI 21.4.21/22


Kacper Skrzypek
 Share

Recommended Posts

21421.png

 • Pewne zmiany w panelu głośności
 • Poprawki błędów, m.in. braku możliwości wejścia w ustawienia punktów dostępu na niektórych urządzeniach czy problemów z poprawnym ustawianiem sposobu nawigacji po systemie w pierwszej konfiguracji
 • To ostatnia aktualizacja wersji rozwojowej dla modeli: Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro i Mi CC9e. Posiadacze tych modeli mogą przenieść się na wersję stabilną (będzie ona jeszcze przez pewien czas otrzymywać aktualizacje), pozostać na obecnej wersji bądź wgrać inny ROM.
 • Aktualizacja opóźniona dla: Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro, Mi 9 Pro 5G, Mi 11 Pro/Ultra
 • Pełna lista zmian: polska, angielska

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

 • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
 • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
  fastboot flash recovery twrp.img
  fastboot boot twrp.img
 • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
 • W TWRP wybierz wipe > format data
 • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install).
 • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Niektóre urządzenia, takie jak Mi 11, nie mają TWRP – w ich przypadku konieczna jest instalacja ROM-u w trybie Fastboot, o której napisaliśmy oddzielny artykuł.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 22 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem – w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika. Nie akceptujemy jakichkolwiek zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

 

Motyw: tutaj (jeśli się nie uruchamia, w wyszukiwarce w aplikacji Motywy trzeba wpisać frazę 玻璃).

Edited by Kacper Skrzypek
Link to comment
Share on other sites

Posiadam Mi9t z Miui12 stable global eu 12.0.5 i androidem 10, właśnie odblokowałem bootloader i chciałbym zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu. Czy najpierw zainstalować miuiPolska na androidzie 10 czy mogę zainstalować od razu najnowszą wersję która jak widzę jest na 11-stce/

Link to comment
Share on other sites

U mnie wszystko działa. Z lagami animacji też sobie poradziłem. Trzeba wyłączyć/włączyć je w ustawieniach telefonu. I w końcu jest płynność. Wiecie może dlaczego wszystkie aplikacje są dodawane do autostartu?

Edited by marcin19883
Link to comment
Share on other sites

Od kilku wydań jest problem z zapamiętaniem wyboru kart SIM podczas próby dzwonienia. Telefon nie pamięta z której karty dzwonił, ustawienie na sztywno w ustawieniach kontaktu też nie daje rezultatu, po każdym wydaniu telefon zapomina ustawień.

Link to comment
Share on other sites

Po podłączeniu telefonu w trybie fastboot do PC i wpisaniu komendy fastboot flash recovery twrp.img otrzymuję komunikat: target didn't report max download size, sending recovery (65536 KB)...

Failed (remote: Requested download size is more than max allowed)

Co jest nie tak ?

ok poszło musiałem podpiąć telefon podprt usb 2.0

Prośba o edytowanie istniejących postów zamiast tworzenie jednego pod drugim. Połączono /Kacper Skrzypek

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Sebal napisał:

Nie ma znów ikonek od sterowania na zablokowanym ekranie, albo w powiadomieniach aplikacją Spotify. A tak to śmiga.

U mnie sytuacja przedstawia się tak, że na ekranie blokady mam kontrolkę, ale tylko do przodu, a w panelu powiadomień istotnie nie mam żadnej poza odtwórz. Nie wiem, czy na czystej 11-stce jest podobnie, czy nie.

Screenshot_2021-04-26-16-28-05-415_lockscreen.jpgScreenshot_2021-04-26-16-27-32-013_lockscreen.jpg

4 godziny temu, Thomas_Anderson napisał:

Zauważyłem, że nie działa tryb głośnomówiący w trakcie połączenia. Przełączam na głośnik a rozmowę słyszę tylko w słuchawce.

Sprawdziłem u siebie przed momentem, działa bez problemu (jestem już na 21.4.23).

Link to comment
Share on other sites

Jest jeden drobny błąd występujący dosyć długo - jak do istniejącego kontaktu chcemy dodać firmę, to w edycji kontaktu musimy dodać nowe pole, które nazywa się stanowisko i wtedy wyświetli nam się firma i stanowisko.

Link to comment
Share on other sites

Czy przechodząc z wersji 20.8.13 muszę zrobić full wipe? Jeżeli nie to które elementy wyczyścić? Z jakiego recovery korzystać?
Czy w obecnej wersji Smart lock nadal działa tylko z urządzeniami xiaomi?

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
 • Create New...