Skocz do zawartości

Redmi Note 9 Pro EU - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.0.3.0.QJZMIXM - Android 10


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Redmi Note 9 Pro EU (nazwa kodowa: joyeuse).

Link do pobierania ROMu:

REUPLOAD

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_HMNote9ProEU_V12.0.3.0.QJZMIXM_v12-10.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha Kacperku działa. Po aktualizacji w piątek nie działało, ale zrobiłem full wipe i na nowo system postawiony i tapeta działa. Na chwilę obecną system miui Polska działa bardzo dobrze. Jedynie problem jest z VoLTE i VoWiFi. VoLTE raz jest a raz go nie ma natomiast VoWiFi nie mam wcale. Urządzenie nie zrootowane dlatego nie mogę przestawić modemu.

Jeżeli była by możliwość zmiany tego w kolejnej aktualizacji to bardzo proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę tu ponieważ wątek urządzenia Xiaomi jest trochę jakby to powiedzieć zaschnięty.

Mam smartwatch - Xiaomi mi watch od niedawna ale pomimo ustawień i kombinowania zegarek nie wyświetla powiadomień. Działanie w tle autostart itp itd ustawione .
Ma ktoś podobna sytuacje ?
Ktoś wie jak pomóc ?

Poza tym jak można wrócić do wcześniejszych romow na urządzeniu ?
Co trzeba zrobić w twrp ??

Obecnie mam najnowszy stable z xiaomi.eu.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, out-of-brain napisał:

Mam smartwatch - Xiaomi mi watch od niedawna ale pomimo ustawień i kombinowania zegarek nie wyświetla powiadomień. Działanie w tle autostart itp itd ustawione .

Oszczędzanie baterii wyłączone? apka od zegarka (Mi Wear czy jakoś tak, nie wiem, jaka tam jest) zablokowana w RAMie?

27 minut temu, out-of-brain napisał:

Poza tym jak można wrócić do wcześniejszych romow na urządzeniu ?

Pobrać ROM > TWRP > Wyczyścić data, dalvik i cache > zainstalować wcześniejszy ROM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczędzanie wyłączone . W ramie zablokowana czyli ? Aplikacja Xiaomi wear jest .

Dzięki za odpowiedź na drugie pytanie .

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


Dodatkowo dodam że na innym Xiaomi redmi 9c NFC powiadomienia działają jednak po dłuższym czasie . Ten drugi jest na Romie fabrycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, out-of-brain napisał:

Mam Play . Niby volte jest włączone ale jest niewidoczne na pasku .

A aktywowałeś w apce Play24 na czacie? Bo ja też teoretycznie miałem to mieć, ale to oni muszą aktywować na numerze.

1 godzinę temu, WD40 napisał:

Dziwna jest aplikacja Themes/Motywy. Ma wersję 1.9.3.1 a najnowsza w APK Mirror ma numer 1.6.4.11. Dość duża różnica. 

Bo nasza apka jest chińska, a nie globalna.

1 godzinę temu, WD40 napisał:

Domyślnie proponuje dzwonki z Indii

Tak ma być. Na Globalu przecież dzwonki czy czcionki w polskim regionie są niedostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, out-of-brain napisał:

A jak zainstalować. Z APK mirror.
Nie można z nieznanych źródeł systemowych.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Podłączę się do pytania, także chciałem zainstalować , a raczej zaktualizować pewną apkę , ale także wyskakuje mi błąd ze nie można z nieznanych źródeł instalować systemowych aplikacji, coś trzeba włączyć ? czy na xiaomi.eu do takich rzeczy potrzebny będzie root ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki . Bardzo dużo ogarniasz i pomagasz ..
Ale pytanie o jaki terminal chodzi ?? Nie za bardzo wiem co to na podstawie amatora .

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka



https://www.play.pl/play-expert/porady/czym-jest-VoLTE-i-jak-z-niego-skorzystac.html

Takie coś na czacie .



Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, WD40 napisał:

Czy jest szansa na spolszczenie aplikacji Themes (tej chińskiej) w przyszłych buildach?

Tam, gdzie są chińskie rzeczy, nie. Tam tłumaczenie idzie z translatora Google, bo to treść online. Dopóki Xiaomi nie doda tych rzeczy, których w globalnych motywach brakuje (czyli na przykład motywów do Ekranu zawsze włączonego, choć ten element niespecjalnie dotyczy akurat Waszego modelu), dopóty u nas będzie chińska wersja. 

Swoją drogą ostatnio musiałem się z globalną wersją mierzyć na Globalu na Mi 10T Lite. Osobiście uważam, że jednak chińskie motywy, mimo że nie zawsze przetłumaczone, lepiej wpasowują się w styl MIUI niż te globalne.

43 minuty temu, out-of-brain napisał:

A tak przy okazji to jestem dziewczyną.
Bo widzę końcówki czasowników (zrobiłeś) (uprzedziłem).

Przepraszam, przyzwyczajenie... Na tym forum zazwyczaj jednak dominują mężczyźni. :)

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siema, mam pytanko, nie zwróciłem uwagi jak to było w wersji global, bo swoją przygoda z xiaomi.eu zacząłem od tej wersji , ale ostatnio zauważyłem dość szybko spadek procentów baterii, co się okazało , najwięcej zjadała APK Mi Wideo, problem w tym że rzadko jej używam , prawie wcale, jedynie co pomaga to zatrzymanie jej , czasem wyczyszczenie danych , ale po jakimś czasie , kilku dni , znowu siedzi w tle i ja drenuje. jak np obejrzę jakiś swój film nagrany telefonem , chce wyjść z apki to po chwili pojawia mi się powiadomienie że no dokończ oglądanie itd, nawet jak obejrzę film do końca to i tak to mi wyskoczy. Jakieś pomysły na to? Oprócz np wyłączenia jej, lub zmiany na inną ?

Edytowane przez Ciutniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tą apka jest tak że jakiś dodatkowych uprawnień to ona nie ma do włączania ( jedynie powiadomienia i to wszystko), ani tego , ani optymalizacji bateria czy też opcji autostartu jak to ma większość aplikacji, w sumie to w informacji o aplikacji za wiele nie ma do zarządzania nią.

Udało mi się zapanować nad nią :) użyłem co prawda aplikacji firm trzecich jak to się fajnie nazywa :P ale udało mi się wywalić ja z pamięci podręcznej , co prawda po użyciu jej , w sensie obejrzeniu filmu wyskakuje powiadomienie o jakimś tam filmie , ale usuwając ja z ostatnich używanych apek ( guzik kwadratu :) ) usuwa się i powiadomienie , a apka to hiden setting for miui jak by ktoś był zainteresowany.

Edytowane przez Ciutniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...