Skocz do zawartości

Problem przy instalacji Xiaomi.eu - TWRP wykrywa "onc" zamiast "onclite"


DJ Matjas

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent: Redmi 7 (onclite)

TWRP: 3.5.2_9-20210405 by KostyaJRZ

Chcę zainstalować: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv11/xiaomi.eu_multi_HM7_V11.0.1.0.QFLCNXM_v11-10.zip

Witam!

Z góry zaznaczam że z flashowaniem Xiaomi zacząłem dopiero wczoraj. Chcę zainstalować xiaomi.eu, jednak podczas instalacji wyskakuje błąd 7. Obstawiam że chodzi o nazwę kodową (Redmi 7 to onclite, a ROM jest do onc). Poniżej załączam zdjęcie (z chęcią się dowiem czy da się zrobić zrzut ekranu w TWRP :)).

1618845624975.thumb.jpg.8c892ff748e804788c0e8bb096c175af.jpg

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że TWRP nie rozpoznaje poprawnie nazwy urządzenia. Możesz albo spróbować z innym TWRP, albo ewentualnie zedytować plik META-INF/com/google/android/updater-script i zmienić w nim onc na onclite, a następnie wrzucić go z powrotem do paczki i zainstalować. Powinno wtedy przejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Kacper Skrzypek zmienił(a) tytuł na Problem przy instalacji Xiaomi.eu - TWRP wykrywa "onc" zamiast "onclite"
Wygląda na to, że TWRP nie rozpoznaje poprawnie nazwy urządzenia. Możesz albo spróbować z innym TWRP, albo ewentualnie zedytować plik META-INF/com/google/android/updater-script i zmienić w nim onc na onclite, a następnie wrzucić go z powrotem do paczki i zainstalować. Powinno wtedy przejść.
Dziękuję ci bardzo za wskazanie pliku i odpowiedź! Edytuję go w Notepad++.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżam wątek, po sformatowaniu (nie zwipe'owaniu) przeflashowałem ROM, oczywiście najpierw zedytowałem wskazany plik. Tak samo jak u kolegi wyżej, bootloop. Jest na to jakiś sposób?

ROM który próbuję zainstalować to https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_HM7_V12.5.3.0.QFLCNXM_v12-10.zip/download

Przesiadam się z LineageOSa, dlatego jego zainstalowanie tutaj nie wchodzi w grę 😁

edit: Znalazłem taki ROM, na razie działa, zobaczymy jak będzie dalej. Bardzo ciekawy custom TWRP ktoś zrobił, mam wrażenie że dużo lepiej działa pod onclite'em.

Edytowane przez Piotrus Pan
Rozwiązałem problem częściowo i dzielę się sposobem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...