Jump to content

Problem po aktualizacji

Recommended Posts

Tzn. Ściągnęłam program M365downG ściągnęłam następnie moda nie wiem czy napewno do mojej m365.botox i od momentu wgrania nie nam ani licznika ani stanu baterii. Gdy łącze się poprzez aplikacje xiaomi znajduje moja hulajnoge chce pobrać prawidłowe i tak w kółko pobiera i znów pokazuje że jest nowe. Na hulajnodze nic się nie dzieje ciągle ten sam problem.

podaj szczegóły takie jak:

- co to za model hulajnogi tak na wstępie :P

- skąd dokładnie i jakie dokładnie pobrałeś FW w sensie dla jakiego modelu - to jest bardzo istotne

Na 99% zostało wgrane FW dla innej wersji niż masz pojazd. Masz prawdopodobnie wersję 1S lub Essential a wgrane zostało oprogramowanie na 99% do zwykłej wersji. 1% pozostawiam na opcję taką, że nastąpił błąd przy samym wgrywaniu FW - jeśli było by ono jednak poprawne dla Twojej wersji. 

Powiem szczerze, że jeśli tak jest jak piszę to jest problem. Bo masz za wysokie BLE. Jeśli Xiaoflasher lub ScooterHacking Utility nie pomoże, najpierw obniżając BLE a potem wgrywając FW dla Twojego modelu, to niestety ale pozostaje, albo serwis albo wgrywanie po kablu. 

@Bartek19kwidzyn Ty to masz szczęście, że użyłeś M365DownG... serio.

Do swojej 1S/Essential/Pro2 wgrałeś oprogramowanie sterownika (DRV / ESC) z m365.

Przypomnij sobie co kupiłeś i z tej strony pobierz odpowiednia wersje po czym wgraj jak jak zrobiłeś to poprzednio.

A jak już cię korci pokręcić to zapraszam na ta stronę... oczywiście wybierz odpowiednia wersje do modelu jaki masz 

przy wersji pro aplikacji  jest prawdopodobnie dostępne gotowe oprogramowanie dla każdej z wersji, więc tak - zresztą tak jak pisałem, będzie prawdopodobnie możliwe odzyskanie. Ale za darmo, możesz spróbować zrobić dokładnie to samo, tak jak napisałem ja lub kolega @Tidnes wgrywając FW dla Twojej wersji pojazdu.

Precyzując: musisz wybrać lub wygenerować FW dla Twojej wersji czyli 1S. Ma to wielkie znaczenie - jak sam widzisz. 

Przepraszam ale wchodzę na tą stronę dalej xioami M365 1s i wyskakuję mi takie coś. Mogę prosić kogoś o plik do mojej hulajnogi na [email protected]

Pozdrawiam 

Screenshot_20210420-201318_Chrome.jpg

Przepraszam który plik z tej strony mam pobrać  https://mp365.es/recursos/centro-de-descargas-de-firmwares-ble-drv-y-bms-para-m365-y-pro/

Chyba ze mogę prosić odpowiedni plik do mojej hulajnogi

chopie, ale co Ty wgrywasz? Co to jest BLE block update? skąd to masz? czy wiesz co to i do czego służy? I po co uruchamiasz apkę od Xiaomi?

odpal aplikację M365DownG ze sklepu play, połącz hulajnogę z aplikacją, naciśnij check ver, wybierz plik ZIP do którego dałem Ci link i wgraj. TYLE

1. otwierasz aplikację

2. dajesz CONNECT i wybierasz swoją hulajnogę, która musi być oczywiście włączona (aplikacja może poprosić o naciśnięcie przycisku na hulajnodze w celu sparowania)

3. na dole dajesz OPEN BIN i znajdujesz plik który pobrałeś

4. na dole dajesz FLASH

Sprawdziłem to przed chwilą na najnowszej wersji DownG i działa bez najmniejszego problemu

Robie tak jak mówisz:) poważnie paruje hulajnoge mam połączenie 

Wchodze w open bin Twój plik taki jak pobieram bez rozpakowania 

Daje Flash 

I wyskakuje mi błąd 

No binary loaded 

Wieczorem wrzucę film na YouTube by pokazać ze robię tak jak mówisz 

Screenshot_20210422-075408_downG.jpg Screenshot_20210422-084807_downG.jpg Screenshot_20210422-084825_Files.jpg Screenshot_20210422-084834_downG.jpg Screenshot_20210422-084845_downG.jpg 

16 minut temu, Battery_Saver napisał:

lub innej aplikacji

tu: https://mp365.es/hacktool/1s/# masz trzy różne softy do swojej 1S więc spróbuj każdy. Ale jeśli pokazuje Ci taki komunikat, to nie jest to problem z hulajnogą tylko z  aplikacją/telefonem lub robisz coś nie tak. Widać ewidentnie na jednym ze screenów, że plik jest załadowany

Edited by Battery_Saver

czy mi się wydaje czy po wybraniu pliku a PRZED tapnięciem na FLASH dotykasz OPEN BIN? i to dwa razy? tak to wygląda. Po wtbraniu pliku należy nacisnąc TYLKO FLASH.

47 minut temu, Battery_Saver napisał:

tu: https://mp365.es/hacktool/1s/# masz trzy różne softy do swojej 1S więc spróbuj każdy. Ale jeśli pokazuje Ci taki komunikat, to nie jest to problem z hulajnogą tylko z  aplikacją/telefonem lub robisz coś nie tak. Widać ewidentnie na jednym ze screenów i na filmie, że plik jest załadowany

Do tego widać, że hulajnoga ma jakiś błąd. Odpal aplikację M365Tools i pokaż screen z zakładki BASIC tak by było widoczne Warning Code oraz Error Code

Zdaję Ci się włączam program łącze się z hulajnoga wybieram open bin wskazuje Twój plik i gdy włączam Flash wyskakuje błąd. Próbowałem Twój plik ten 1 wgrać programem XiaoFlasher niby wszystko przebiega ok instalacja idzie do końca i na końcu napisz ze mam zresetować hulajnoge. Wystarczy ją tylko wyłączyć? Jesli tak instalacja nic nie daje. Rano dam screen z aplikacji o której mówiłeś.

• 4 months later...
W dniu 7.09.2021 o 06:15, Czerki napisał:

Siema. Rozwiązałeś juz problem? Jezeli nie to mam rozwiazanie ;)

Jeśli je masz to napisz na forum. 

Godzinę temu, Czerki napisał:

Jak macie xiaomi 1s i nie rozwiazaliscie problemu to piszcie na xxxxxx

Od tego jest forum a nie PW. 

Czesc

zrobilem to samo mojej  nowej 1s z przebiegiem 14 km. I nie wiem jak to cofnac.

wgralem soft od 365 do 1s . 
nie dziala licznik i dioda od baterii.

na 365downg jest blad nit binary loaded jak daje soft od 1s

program od xiaomi ciagle chce aktualizowac soft ale nie zapisuje gonw hulajnodze.

jakies opcje?

edit:

juz sobie poradzilem

scooterhacking utility i powrot do bazowego softu.

problemem byl tez moj archaiczny telefon z androidem(kolega pozyczyl swoj)

3 min i po sprawie

serwis chcial za to 200zl xD

Edited by Perki123