Skocz do zawartości

mi6 128 ceramic, brak certyfikacji - V11.0.6.0.PCAMIXM


spioch100

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć , mam parę pytań co do mi6. Jestem posiadaczem modelu od 3 lat - global polska wersja z xkom`u.

Teraz kupiłem kolejną sztukę(używany) w wersji 6/128 ceramic

Zauważyłem że: 

- nie mam możliwości zmiany regionu z "chiny" na żaden inny

- w opcjach programistyczny sprawdziłem i bootloader jest odblokowany , poza tym podczas uruchamiania wyświetla się "unlocked"

- google play nie wyszukuje mi netflixa i nie mam możliwości zainstalowania go również kablem poprzez debugowanie usb

- mój rom to V11.0.6.0.PCAMIXM

MIUI GLOBAL 11.0.6. Stabilna

Wersja Android PKQ1

Podpowiecie mi czego brakuje w tym tel abym mógł wykonywać na nim  wszystko co do tej pory ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś odblokował wcześniej bootloader i wgrał jakiś inny soft. Potem prawdopodobnie wrócił do Globala, ale wgrał tylko paczkę w recovery, skutkiem czego nie wgrała się partycja zawierająca wszystkie regiony, w tym Polskę.

Musiałbyś wgrać raz jeszcze soft przez MiFlash: https://bigota.d.miui.com/V11.0.6.0.PCAMIXM/sagit_global_images_V11.0.6.0.PCAMIXM_20200308.0000.00_9.0_global_4e37806e9f.tgz

I potem zablokować bootloader (możesz od razu skryptem w MiFlashu - clean all and lock).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, spioch100 napisał:

czy to ryzykowne ? boje się żeby nie uceglić 

Moim zdaniem nie. Oczywiście zawsze są jakieś szanse, że coś pójdzie nie tak, ale póki masz odblokowany bootloader, to problemu być nie powinno.

11 minut temu, spioch100 napisał:

z czym się może jeszcze wiązać korzystanie z wyżej wymienionego softu ?

Soft jest oficjalny, globalny. Ktoś po prostu wgrał go bez partycji z regionami, co często się zdarza przy wgrywaniu softu nie przez MiFlash (tak jak wyżej), ale przez recovery/aktualizator (paczka pod recovery nie ma partycji z regionami). Teoretycznie można by zablokować bootloader już w tym momencie, bez wgrywania tego samego oprogramowania jeszcze raz, ale nie masz właśnie tego oryginalnego stanu partycji cust, zawierającej pliki pod poszczególne regiony, i nie wiem, jak zachowa się w takim przypadku telefon. Mógłby się nie uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Windows

Potrzebne pliki:

  1. Przechodzimy z wyłączonego telefonu do trybu Fastboot,
  2. System Windows zainstaluje sterowniki automatycznie jako Android Bootloader Interface,
  3. Rozpakowujemy rom tgz (lub tar.bz) do dowolnego katalogu na dysku C bez spacji w nazwie! Archiwum może wymagać podwójnego rozpakowania. Do tego celu można użyć 7-zip.
  4. Instalujemy MiFlash. Warto zauważyć, że program zainstaluje niezbędne sterowniki USB, a także ADB co może nam się przydać w przyszłości,
  5. Uruchamiamy MiFlash i naciskamy Refresh (F5). Nasz telefon zostaje wykryty,
  6. W programie klikamy na Browse... i wybieramy katalog z nazwą romu.
  7. Na dolnej belce programu zaznaczamy opcję Flash_all (całkowity format urządzenia).
  8. Naciskamy Flash i oglądamy efekt pracy programu, 
  9. Po skończonym procesie system uruchomi się sam.

 

39 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

I potem zablokować bootloader (możesz od razu skryptem w MiFlashu - clean all and lock).

 

 

Czy wg tej instrukcji będzie ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, udało się !

w mi flash nie miałem opcji  clean all and lock, było clean except storage itd

tel działa , mam region PL , informacja unlocked podczas uruchamiana - jak zablokować bootloader ?

 

 

info z forum apropo k30 ale z identycznym problemem, czy analogicznie jest w moim przypadku ?

Kupiłeś telefon przeznaczony na rynek chiński z odblokowanym bl i wgranym custom romem. W takim telefonie można zablokować bl tylko z chińskim romem. Zablokowanie bl z każdym innym romem ucegli telefon. Nawet z wgranym przez miflash oficjalnym romem globalnym.

Edytowane przez spioch100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, spioch100 napisał:

jak zablokować bootloader ?

Uruchom wiersz polecenia w katalogu, gdzie masz MiFlash (w którymś katalogu będzie plik fastboot - w tym katalogu masz uruchomic wiersz polecen: ctrl+shift+prawy przycisk myszy > uruchom wiersz polecenia (albo uruchom PowerShell, w nim najpierw wpisać cmd).

Telefon w tryb fastboot i potem:

fastboot oem lock

 

31 minut temu, spioch100 napisał:

info z forum apropo k30 ale z identycznym problemem, czy analogicznie jest w moim przypadku ?

Nie. Mi 6 nie "podchodzi" pod te ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...