Jump to content

Bank a zmiana ROM

luck91
 Share

Recommended Posts

Siemka,

jestem posiadaczem MI 11 Special Edition (spodobal mi się i chciałem go mieć xD).

Nie jestem specjalnie zorientowany dokładniej w sprawie bootowania/romów itp. zrobiłem wszystko przez poradniki na youtube i teraz cieszę się europejskim ROM.

Mam teraz pytanie, jak to jest z bankami i płatnościami telefonem ? Coś słyszałem, że w niektórych bankach nie da się płacić telefonem po zmianie ROM, ale dokładnie się w tym nie orientowałem. Ktoś coś wie ?

Mam jeszcze pytanie co do zabezpieczeń. Czy z racji, że zmieniłem wersje z Chinskiej na Europejską mój telefon jest bardziej wrażliwy na jakieś wirusy/ataki hakerów/wyciek danych itp. ?

4 godziny temu, zoltan78 napisał:

Aplikacje bankowe wykryją, iż masz odblokowany bootloader i nie będą działały. Niech Ci tylko do głowy nie przyjdzie blokowanie bootloadera na romie europejskim. Co do wirusów, to tak jak z komputerami, trzeba wiedzieć co się instaluje i komu ufa. Jaką masz wersję romu?

http://xiaomi.eu_multi_mi11_v12.0.22.0.rkbcnxm_v12-11-fastboot.zip/ - ten instalowałem.

W opcjach pisze ze mam MIUI by xiaomi.eu 12.0.22

Nie nie planuje już nic blokować itp, chciałem tylko mieć język polski i pozbyć się chińskich aplikacji. A czemu miałbym to robić :P ?

^^ A ja mam tygodniówkę, nigdy nie korzystałem z Magiska i nie rozumiem co ty piszesz. Działa mbank, ipko, działa też Google Pay... McDonald raz na jakiś czas potrafił tylko strzelić focha, że jest odblokowany bootloader i kiedyś padł GPay (2019), po jakiś dwóch tygodniach, xiaomi.eu zrobiło w romach fix i od tego momentu działa. Raz też miałem problem z GPay, że "inna aplikacja korzysta z pełnego ekranu", pomogła rada z forum i zmiana w specjalnych uprawnieniach. Czasem na ileś tam transakcji, nie może dogadać się z terminalem, ale jest to margines i piszę to na podstawie kilku dobrych lat i różnych modeli od Xiaomi.

2 godziny temu, luck91 napisał:

Aha to fajnie. To nie wiem gdzie ja czytałem, że poprzez zmiane ROMU na europejski telefon automatycznie jest słabiej zabezpieczony.

Na innych modelach przy fizycznym dostępie do urządzenia można wbić do twrp i usunąć blokadę ekranu czy cuś... Tu by trzeba przez adb/fastboot o ile tam są takie opcje, ale kluczowy jest tu "fizyczny dostęp".  Mówiąc krótko ludzie piszą różne rzeczy, a na dobrą sprawę masz tu soft bez śmieci + zaszyfrowane partycje + poprawki zabezpieczeń na bieżąco.

Warto połączyć konto xiaomi z telefonem (po prostu się zalogować i je zostawić); podmienić plik hosts lub tak jak tu - trzeba użyć dns adguard (bo nie ma twrp); zostawić wyłączone opcje programistyczne - a debugowanie usb używać tylko na czas aktualizacji. I nie instalować ręcznie plików .apk (pytanie za 100 pkt. gdzie jest ukryta ta opcja żeby trwale to zablokować?). Jest lokalizacja urządzenia, rozbudowane zarządzanie uprawnieniami, blokowanie połączeń i pewnie jeszcze coś by znalazł. Opcji tyle, można dobierać pod siebie wedle uznania.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...