Skocz do zawartości

MIUI 21.4.14/15


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

21415.png

  • ROM Xiaomi.eu dla Mi 11 Pro/Ultra (ta sama paczka dla obydwu urządzeń)
  • Poprawki błędów, m.in. z zasięgiem (Redmi Note 7) czy łącznością 5G
  • Otrzymujemy informacje dot. nieprzechodzenia testu SafetyNet. Jest to awaria w aplikacji Magiska (Google odwołało klucz API dla tej aplikacji), prosimy o sprawdzanie statusu SafetyNet innymi aplikacjami (rekomendowana) bądź aktualizację Magiska do wersji Canary
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install).
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Niektóre urządzenia, takie jak Mi 11, nie mają TWRP – w ich przypadku konieczna jest instalacja ROM-u w trybie Fastboot, o której napisaliśmy oddzielny artykuł.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 22 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem – w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika. Nie akceptujemy jakichkolwiek zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: chwilowo z MIUI Global, bo oczekuję na odblokowanie bootloadera (nazwa: Fantasy, prawdopodobnie nie do odnalezienia w aplikacji na naszym ROM-ie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, dostałem mms nie pobiera się chciałem wejść w opcje APN ale niestety karty sim / punkty dostępu nie są "klikalne" inne opcje w tej zakładce jak preferowne typy sieci działają, Mam mi 9t z jedną kartą sim (play). Ktoś ma taki problem może sprawdzić ? wersja po reupload

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, goofas napisał:

witam, dostałem mms nie pobiera się chciałem wejść w opcje APN ale niestety karty sim / punkty dostępu nie są "klikalne" inne opcje w tej zakładce jak preferowne typy sieci działają, Mam mi 9t z jedną kartą sim (play). Ktoś ma taki problem może sprawdzić ? wersja po reupload

Możesz zrobić log i mi go podesłać?

  1. Debugowanie USB włączone.
  2. Podpięcie telefonu do komputera, uruchomienie wiersza poleceń na komputerze (w katalogu z adb)
    Komenda 
    adb devices
    aby zobaczyć czy wykrywa (zaakceptować komunikat na telefonie jeśli się pojawi).
  3. Przejść do ustawień karty SIM ale jeszcze nie wybierać opcji APN. Na komputerze 
    adb logcat -c
    (wyczyścisz wtedy stare logi, będzie mniej do ogarniania co i jak)
  4. Potem na komputerze 
    adb logcat > log.txt
    i po tym klikasz w opcję od APN. Powinno się wygenerować trochę logów, po chwili robisz ctrl+c. Plik będzie w katalogu z adb, podeślij mi go tutaj albo na priv.
30 minut temu, kaciek napisał:

A co jest z linkami do pobrania, w żaden sposób nie mogę od wczoraj pobrać. Ani ota ani linki z miui eu.

Sendnięte z Mi Note 10 PRO
 

3 godziny temu poszły działające, ostateczne wersje. Dlatego nie puszczałem informacji wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien? Mam Mi 10T Lite na Globalu, mogę w APN normalnie wejść. Będę mieć eu w środę, to sprawdze jeszcze. Ale to trochę dziwne, zwłaszcza że dzisiaj sprawdzaliśmy to na Mi 10 i w ustawienia APN można normalnie wejść. 

Rozumiem że chodzi o wejście w same ustawienia, a nie o edycję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wejść, ale nie mogę edytować punktów APN, które są automatycznie ustawione. Mogę za to dodać nowy punkt i na nim pracować.
Pojawił się, albo dopiero zauważyłem inny problem. Telefon rozladowany do zera. Po podłączeniu do ładowarki trochę się podładował i go włączyłem. Telefon cały czas podłączony do ładowarki się uruchomił, ale w żaden sposób nie mogłem go wybudzić. Dopiero odłączenie kabla od ładowarki wybudziło telefon.

Tapatalknięte przy użyciu MI 10T PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2021 o 22:13, Kacper Skrzypek napisał:

Z ciekawości osoby, które nie mogą wejść w APN i te, które mogą: macie jedną czy dwie simki? Wygląda na to że Xiaomi coś schrzaniło, cofnęliśmy testowo ich zmiany i menu się bez problemu wyświetla.

Mam jedną simkę i też nie mogę wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiemy, o co chodzi. To nie zależy od ilości kart SIM w telefonie, a od niepoprawnego zgłaszania przez urządzenie stanu karty SIM (w sensie - jest czy jej nie ma) do ustawień APN. Niestety to nie jest coś, co możemy naprawić my. Musi to naprawić Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedną SIM i mogę edytować,

 

Mam cały czas tylko problem na androidzie 11 z klonowaniem aplikacji, jednych się zawiesza i muszę resetować urządzenia, a na Xiaomi Home dam się restartuje po czym po odpaleniu strasznie muli, czy ktoś ma tak samo, bo strasznie mnie ta kwestia na tej wersji androida irytuje, gdzyż jest mi to potrzebne, a niestety nie nadaje się do użytku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

Mi 10T Lite nie ma "typowego" czujnika zbliżeniowego, stąd MIUI wyłączyło tę opcję dla tego modelu.

Chodzi ci o Ultradźwiękowy czujnik zbliżeniowy? Już rozumiem. A jak sprawdzić czy działa Adaptacyjne Odświeżanie? Czy jest na stało 120Hz ekran? Soft nie ma takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...