Skocz do zawartości

Ekran - smugi i plamy na ciemnym tle przy niskim trybie jasności


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, pkonrad napisał:

W ramach ciekawostki, wczoraj wystawiłem negatywną opinię sklepowi x-kom na Allegro. Dzisiaj zadzwonili do mnie, że jednak jest dla mnie odłożona nowa sztuka Poco  F3 i dzisiaj mi ją wyślą, także jutro lub w piątek powinna być u mnie.

tak sobie przeglądam różne światowe fora i w większości  pozytywne opinie ... wiadomo - aparat taki sobie, bateria też taka sobie (ale wystarczająca), jednak nikt tak nie psioczy jak my ... są  jednostkowe opinie o migotaniu i ściemnianiu ekranu (w ostrych testach), ale to margines, nikt nie robi afery.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie zdają sobie sprawy że OLEDy/AMOLEDy też nie są wyświetlaczami idealnymi. Kontrast mają infinity, ale właśnie szarości są ich pięta achillesową - mają kiepskie ich odwzorowanie i tyle. Ktoś tu napisał , że ta wada może z czasem stawać się bardziej widoczna, a ja z kolei podejrzewam, że ma na to wpływ intensywność eksploatacji urządzenia (nagrzewanie się podczas działania i podczas szybkiego ładowania).

Jak wada jednak się zrobi widoczna bez uprawiania hokus pokus, to pójdzie do serwisu i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie przeglądam różne światowe fora i w większości  pozytywne opinie ... wiadomo - aparat taki sobie, bateria też taka sobie (ale wystarczająca), jednak nikt tak nie psioczy jak my ... są  jednostkowe opinie o migotaniu i ściemnianiu ekranu (w ostrych testach), ale to margines, nikt nie robi afery.
Dokładnie jak piszesz. Gdzieś na jakiś forach na Telegramie tworzy się gównoburza. Ludzie się nakręcają, a tak naprawdę to kwestia kilku przypadków.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, janisz napisał:

Ludzie nie zdają sobie sprawy że OLEDy/AMOLEDy też nie są wyświetlaczami idealnymi. Kontrast mają infinity, ale właśnie szarości są ich pięta achillesową - mają kiepskie ich odwzorowanie i tyle. Ktoś tu napisał , że ta wada może z czasem stawać się bardziej widoczna, a ja z kolei podejrzewam, że ma na to wpływ intensywność eksploatacji urządzenia (nagrzewanie się podczas działania i podczas szybkiego ładowania).

Jak wada jednak się zrobi widoczna bez uprawiania hokus pokus, to pójdzie do serwisu i tyle...

Koledzy - jak to jest ? POCO F3 to mój pierwszy AMOLED - niezależnie, czy jasność jest w automacie czy na "ręcznym", pasek na maxa to mniej więcej to samo, co na IPS w połowie. Zawsze myślałem, że to AMOLED "lampi" po oczach a tu coś takiego ... jak to jest ? bo trochę tej jasności mi brakuje ... na IPS miałem pasek na 1/4 długości w trybie "ręcznym" i wystarczało ... po aktualizacji do MIUI V12.0.4.0 bateria w nocy "prawie" ok, może w następnym kroku będzie już całkiem dobrze.

Edytowane przez koka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak piszesz. Gdzieś na jakiś forach na Telegramie tworzy się gównoburza. Ludzie się nakręcają, a tak naprawdę to kwestia kilku przypadków.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Taaa, jasne. Oto kolejna sztuka z wymiany która przed chwilą przyszła z x-kom.
20210422_110216.jpg20210422_110244.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pkonrad napisał:

Taaa, jasne. Oto kolejna sztuka z wymiany która przed chwilą przyszła z x-kom.

To rzeczywiście ciekawe... No niezły pech. Pytanie czy X-kom nie dał ci innego wadliwego telefonu. Początkowo przecież nie mieli na stanie, ale po negatywnej opinii się znalazł. U mnie póki co jest ok. Zobaczymy jak z czasem to będzie.

Nie cytujemy postów wraz z obrazkami /pkonrad
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście ciekawe... No niezły pech. Pytanie czy X-kom nie dał ci innego wadliwego telefonu. Początkowo przecież nie mieli na stanie, ale po negatywnej opinii się znalazł. U mnie póki co jest ok. Zobaczymy jak z czasem to będzie.

Przyszła nowa fabrycznie zafoliowana sztuka. Na żywo wygląda to lepiej niż w poprzednich, ale i tak według mnie jest słabo. 4 na 4 sztuki, które miałem w rękach były zielone. Skoro to kilka przypadków to faktycznie mam pecha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, pkonrad napisał:

Taaa, jasne. Oto kolejna sztuka z wymiany która przed chwilą przyszła z x-kom.

No ja mam leciutką poświatę jakby w górnym miejscu wyświetlacz świecił mocniej, ale takiego widocznego zielonego koloru jak koledzy to nie mam 

Nie cytujemy postów wraz z obrazami /pkonrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Farmer napisał:

No ja mam leciutką poświatę jakby w górnym miejscu wyświetlacz świecił mocniej, ale takiego widocznego zielonego koloru jak koledzy to nie mam

Na zdjęciu jest to jakby bardziej wyostrzone, ale na zywo również na pierwszy rzut oka to widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sztuka 8/256 ma poświatę jak zrobię zdjęcie na długim czasie, ale na żywo niewidoczną. Za to kolory są do d*py. Wszytko jest przesunięte w czerwony. Najbardziej to widać na niebieskim który jest bardziej fioletowy niż niebieski. Zdjęcia wyglądają dobrze ale widać to w systemie np tło klawiatury.

Niestety zamówione jako preorder że sklepu poco na Ali i wysłany z Hiszpanii.

Nie wiem jak że zwrotem bo sklep nie odpowiada...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w x-com pojawiła się nawet biała wersja 256 *_*. Zamówiłem i jutro jadę wymienić do salonu w Glywycach.

Jest w ogóle ktoś, kto nie ma tej poświaty na szarym tle? Moja sztuka z czasem wyglądała coraz gorzej. Obawiam się, że ten problem mogą mieć wszystkie telefony :/. Zwłaszcza, że był już przecież jakiś czas na rynku jako K40 także mieli dosyć czasu, żeby zbadać problem.

Edytowane przez Djok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Djok napisał:

Dziś w x-com pojawiła się nawet biała wersja 256 *_*. Zamówiłem i jutro jadę wymienić do salonu w Glywycach.

Była już wczoraj. A jako że niespodziewanie będę musiał na dniach rozstać się z F1, to postanowiłem zaryzykować i również zamówiłem. Ciekaw jestem, co uda mi się wylosować - zieloną poświatę, samoczynne restarty, migotanie powodujące ból głowy, a może wszystko to naraz?:o  Najwyżej jutro o tej porze będę pluł sobie w brodę, że jednak nie poczekałem na drugi wybór, czyli Mi 11 Lite 5G

Czytając to i inne fora, wynika, że problem nie dotyczy 100% egzemplarzy... Albo też u niektórych poświata jest na tyle nieinwazyjna, że jej po prostu nie zauważają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Frantik napisał:

Była już wczoraj. A jako że niespodziewanie będę musiał na dniach rozstać się z F1, to postanowiłem zaryzykować i również zamówiłem. Ciekaw jestem, co uda mi się wylosować - zieloną poświatę, samoczynne restarty, migotanie powodujące ból głowy, a może wszystko to naraz?:o  Najwyżej jutro o tej porze będę pluł sobie w brodę, że jednak nie poczekałem na drugi wybór, czyli Mi 11 Lite 5G

Czytając to i inne fora, wynika, że problem nie dotyczy 100% egzemplarzy... Albo też u niektórych poświata jest na tyle nieinwazyjna, że jej po prostu nie zauważają

Nie miałem nic oprócz przebarwień na szarym tle (ciężko je nazwać zielonymi), widocznymi dobrze w nocy przy minimalnej jakości. Jakieś 0,01% korzystania z telefonu. Czasami miałem wrażenie, że również na innych kolorach nierówno świeci, ale to naprawdę mogło być wrażenie. No zobaczymy. Jak 256/8 będzie miało taki sam lub mniejszy problem, to zostaje. Ogólnie jestem całkiem zadowolony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nic oprócz przebarwień na szarym tle (ciężko je nazwać zielonymi), widocznymi dobrze w nocy przy minimalnej jakości. Jakieś 0,01% korzystania z telefonu. Czasami miałem wrażenie, że również na innych kolorach nierówno świeci, ale to naprawdę mogło być wrażenie. No zobaczymy. Jak 256/8 będzie miało taki sam lub mniejszy problem, to zostaje. Ogólnie jestem całkiem zadowolony.
Ja miałem podobne odczucia jak ty co do tej sytuacji z przebarwieniami. Wg mnie sytuacja ekstremalna: ciemny motyw, minimalna jasność i tylko na szarym. W normalnych warunkach nie mam żadnych przebarwień, kolory są kolorowe, a czarne jest czarne Z telefonu jestem bardzo zadowolony, a jakoś bólu głowy też nie zauważyłem. Śmiga szybko, z baterią ok, żadnych restartów nie uświadczyłem. Rom Xiaomi.eu.

Wysłane z mojego M2012K11AC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłębiłem  trochę temat "zieloności na szarości" za pomocą programiku do testowania wyświetlacza "Display tester". Nie trzeba testować na szarościach, tylko sam kolor zielony. U mnie w całkowitych ciemnościach przy testowaniu koloru zielonego przy minimalnej jasności widać sporą nierównomierność w wyświetlani tego i TYLKO tego koloru, dlatego widać to też w szarościach. Rzecz w tym, że da się to zauważyć praktycznie tylko w absolutnych ciemnościach. (już odrobina zewnętrznego światła praktycznie uniemożliwia zauważenie tego). Nie wiem też czemu ta wada miała by rosnąć. No chyba że do uzyskania zielonego oleda użyto szybko degradującego się czynnika... Ktoś wie kto jest producentem wyświetlaczy do tego modelu? Nie SAMSUNG?

Druga sprawa - "dynamiczne" odświeżanie. W opcjach programistycznych można sobie włączyć wyświetlacz odświeżania. Tylko w jednej sytuacji tel sam zmniejszył odświeżanie wyświetlacza ze 120 do 60  - kiedy na ekranie nie było absolutnie nic (!) poza paskiem na dole. Nawet AOD wyświetla się w 120Hz... Trochę bez sensu, skoro tel potrafi przełączyć się  pomiędzy 120, a 60, to po co wyświetla AOD w 120?! Tak więc odświeżanie niby jest pseudo dynamiczne, a tak naprawdę jest pseudo pseudo dynamiczne... Szkoda, bo gdyby nad tym trybem popracowali, to było by to pewnie źródłem sporej oszczędności energii. Wystarczyło by wykrywać czy obraz jest statyczny i przełączyć na 60 Hz. Nie jestem programista, ale to chyba nie jest trudne, skoro można włączyć nakładkę w opcjach programistycznych pokazująca zmiany obrazu na wyświetlaczu, to znaczy że system ma już tą informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8/256 z Media Expert.

Jednak widać zieloną poświatę w ciemnym pomieszczeniu. Widoczne w kartach Chrome. Nie wiem czy to się pogorszy. Przetestuje kilka dni i się zastanowię co dalej z tym zrobić. W zasadzie to nie przeszkadza w normalnym użytkowaniu, a gwarancja jest na 24 miesiące. Mimo to wkurza świadomość tego faktu.

 

 

 

IMG_20210429_205957.jpg

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem teraz w mi 9t pro i jest też zielona poświata 

A jednak jest i u mnie no i widać różnicę porównując z innym telefon (mi 9t pro) zakupiony w Media Expert. Jak nie wymienią na nowy to oddaje bo jednak już oko denerwuje

IMG_20210504_221106.jpg

A jak tam u was ? Zwrot wymiana na nowy ? Jak wymiana to jest lepiej ?

Edytowane przez Maciekkkkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 29.04.2021 o 18:29, mariusz.ur napisał:

8/256 z Media Expert.

Jednak widać zieloną poświatę w ciemnym pomieszczeniu. Widoczne w kartach Chrome. Nie wiem czy to się pogorszy. Przetestuje kilka dni i się zastanowię co dalej z tym zrobić. W zasadzie to nie przeszkadza w normalnym użytkowaniu, a gwarancja jest na 24 miesiące. Mimo to wkurza świadomość tego faktu.

 

 

 

 

pamiętacie ? w POCO F2 PRO też tak było :

https://itigic.com/pl/how-to-fix-green-screen-problems-poco-f2-pro/

u mnie jest delikatna poświata, ale bardziej niebieskawa niż zielonkawa ... no i tylko na ciemnym motywie, tam, gdzie widać aplikacje w pamięci. Wszystkie pozostałe ciemne i szare motywy na stronach przeglądarek, automatycznych aktualizacjach, podcastach Google i innych są ok, bez poświat wszelkiej maści - no i o co caman ? jak tu cieszyć się Amoled-em, skoro on taki nieprzewidywalny ? to miał być Samsung E4 - dopracowany, nowoczesny, energooszczędny - i co ? ano g..no :( IPS jaki jest, każdy widzi, ale chociaż nie ma takich problemów ... i nie musiałem się gapić w ciemny ekran jak sroka w gnat, czy aby jest już ta poświata czy może jeszcze nie ... no niby mogę jeszcze oddać, ale nie chce mi się przechodzić przez to wszystko jeszcze raz ... no i co zamiast ? Amoled-ów mam już dosyć ...  chcę sprzęt porządny, mocny, (nie musi mieć foto-bajerów), cieszący oko - może być nawet drogi, ale z  IPS-em ... być może to właśnie kwestia ceny, niedorobione wyświetlacze poszły do POCO ...

Edytowane przez koka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

kupiłem wersję szarą 8/256 w X-KOM i również mam zieloną poświatę idącą od środkowej górnej części wyświetlacza w kierunku dołu. 

Teraz pytanie, czy bawić się w wymiany czy dać sobie spokój? Generalnie sam telefon, ekran jest super ale dużo korzystam wieczorami z telefonu i nieco mnie to irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...