Skocz do zawartości

Ekran - smugi i plamy na ciemnym tle przy niskim trybie jasności


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba Xiaomi znowu kupiło od Samsunga czy gdzieś tam odrzuty produkcyjne i zainstalowało je w swoich telefonach.
 
Pierwsza sztuka Poco F3
20210415_033930.thumb.jpg.a946d3e4efe36ccd38ecf4a14d0bf320.jpg 20210415_034651.thumb.jpg.01cff66af37a14b7a23c00e6d559216a.jpg 20210415_044027.thumb.jpg.6576997b361cd8b354cfe813a25f7a4c.jpg

Druga sztuka Poco F3
20210415_041326.thumb.jpg.a70e42cbc4bb3dd30bf91fc27f65c6ee.jpg 20210415_042813.thumb.jpg.8c3ae8908d5b70784849dff7d0fee410.jpg 20210415_043541.thumb.jpg.87cf1030cc7aa467f8649ecfc341c82e.jpg

Jeszcze jedna obok drugiej
20210415_041626.thumb.jpg.7831502adf44280a160681d04b64d0bf.jpg

W tej pierwszej sztuce na żywo jest to może jeszcze "do przełknięcia", natomiast druga to już jest masakra jeśli chodzi o górę ekranu.

Kto zakupił ten sprzęt polecam sprawdzić dokładnie swoje egzemplarze, póki nie minęło 14 dni od zakupu i można to jeszcze odesłać do sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Gruchi napisał:

Punkt 3 mówi o zielonej poświacie w środkowej części ekranu, tak więc chyba będzie to soft a jeśli nie to będziemy reklamować :)

Podobne problemy występowały na początku w Poco F2 Pro, ale także i u Samsunga, np. Galaxy S8 czy Huawei Mate 20 Pro. W żadnym przypadku problemu nie udało się naprawić przez software, bo to jest wada sprzętowa ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wicu4 napisał:

WItam, w którym momencie jest widoczna zielona plama na ekranie ? I jak trzyma wam bateria bo ja musze ładować telefon 2 razy dziennie ?

W nocy na ciemno szarych tłach przy niskim podświetlaniu matrycy. Bateria cienko, SOT 4-4.5h. Bateria jest drenowana jak telefon nie jest używany. Przez noc (8h) schodzi 13-15 % gdzie w Poco F2 Pro z tymi samymi apkami ustawieniami 2-3 %. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pkonrad napisał:

W nocy na ciemno szarych tłach przy niskim podświetlaniu matrycy. Bateria cienko, SOT 4-4.5h. Bateria jest drenowana jak telefon nie jest używany. Przez noc (8h) schodzi 13-15 % gdzie w Poco F2 Pro z tymi samymi apkami ustawieniami 2-3 %. 

ekran sprawdzę wieczorem , a bateria może być wadliwa ,jest sens to reklamować czy czekać na jakąś aktualizacje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekran sprawdzę wieczorem , a bateria może być wadliwa ,jest sens to reklamować czy czekać na jakąś aktualizacje?

To nie wina baterii tylko bardziej software. Tak bym obstawiał. Trzeba czekać na aktualizacje.

Co do green tint to dobrze widać w menu Aktualizacje aplikacji systemowych. Tam możesz sobie sprawdzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, pkonrad napisał:
2 minuty temu, wicu4 napisał:
ekran sprawdzę wieczorem , a bateria może być wadliwa ,jest sens to reklamować czy czekać na jakąś aktualizacje?
 

To nie wina baterii tylko bardziej software. Tak bym obstawiał. Trzeba czekać na aktualizacje.

wczoraj włączyłem tryb samolotowy na noc i spadło tylko 3% baterii jeszcze będe testował na LTE ile wytrzyma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem dokładnie i u mnie problem ekranu nie występuje, natomiast zdarzyło mi się brak reakcji ekranu na dotyk, w X3NFC nigdy tego nie było. Dodatkowo teraz nie mogę zaktualizować dwóch aplikacji w sklepie play: przeglądarki Chrome i Android System WebView, nie pobiera tych dwóch z wszystkich. System to najnowsze 12.0.4.0 i faktycznie po nocy prawie nic nie ubyło.

Nic testuję dalej, jeszcze 13 dni na dokonanie zwrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2021 o 10:37, pkonrad napisał:
Dnia 18.04.2021 o 10:19, Frantik napisał:
Czyli dobrze, że póki co wstrzymałem się z zakupem F3. Mam nadzieję, że za czas jakiś to poprawią - czy to na produkcji, czy softem, choć również wątpię, że to kwestia tego ostatniego

Ja czekam na kolejną sztukę z wymiany w x-kom

Miałeś mocno widoczny ten zielony kolor? Jak x-kom zareagował na wymianę i jak długo trwa ta cała procedura wymiany? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Farmer napisał:

Miałeś mocno widoczny ten zielony kolor? Jak x-kom zareagował na wymianę i jak długo trwa ta cała procedura wymiany? Pozdrawiam

Tak, było to mocno widoczne. Co do wymiany to w piątek potwierdzili że dostanę nową sztukę, a dzisiaj dostałem maila, że mogą mi zaproponować zwort pieniędzy lub inny smartfon w tej cenie, bo Poco F3 na wymianę nie mają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem z ciekawości swój egzemplarz i również mam zielonkawą delikatną poświatę, ale jest to nie do zaobserwowania w normalnym użytkowaniu.

Moje pytanie jest takie: Czy to ”rośnie" z czasem??

No bo jeśli nie, to w moim przypadku nie ma najmniejszego sensu wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, janisz napisał:

Przetestowałem z ciekawości swój egzemplarz i również mam zielonkawą delikatną poświatę, ale jest to nie do zaobserwowania w normalnym użytkowaniu.

Moje pytanie jest takie: Czy to ”rośnie" z czasem??

No bo jeśli nie, to w moim przypadku nie ma najmniejszego sensu wymiana.

Mam to samo i nie będę raczej wymieniał bo zawsze można trafić gorzej, a poza tym sklep w którym kupywalem nie posiada na stanie Poco f3 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem z ciekawości swój egzemplarz i również mam zielonkawą delikatną poświatę, ale jest to nie do zaobserwowania w normalnym użytkowaniu.
Moje pytanie jest takie: Czy to ”rośnie" z czasem??
No bo jeśli nie, to w moim przypadku nie ma najmniejszego sensu wymiana.


W Poco F2 Pro trochę się powiększyło, tzn. początkowo nie było praktycznie wcale widoczne, a po kilku tygodniach już tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co do wymiany to w piątek potwierdzili że dostanę nową sztukę, a dzisiaj dostałem maila, że mogą mi zaproponować zwort pieniędzy lub inny smartfon w tej cenie, bo Poco F3 na wymianę nie mają.

i co zrobisz ? ja już powoli wszędzie widzę zieloną poświatę ... trzeba było brać IPS - byłby spokój ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym natychmiast zrobił zwrot jeśli na ekranie byłyby jakiekolwiek przebarwienia i poświaty. Całkowicie ciemne pomieszczenie i podświetlenie na 0.

Mam F1, X3NFC i nie chciałem kolejnego X3PRO w rodzinie, aby się nie mylił z X3NFC, więc kupiłem F3... i zastanawiam się nad zwrotem.

Wyłącza się samoczynnie, a dziś rano nastąpił reset do ustawień fabrycznych, będę obserwował jak coś napiszę nowy temat w tym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2021 o 12:32, pkonrad napisał:

Tak, było to mocno widoczne. Co do wymiany to w piątek potwierdzili że dostanę nową sztukę, a dzisiaj dostałem maila, że mogą mi zaproponować zwort pieniędzy lub inny smartfon w tej cenie, bo Poco F3 na wymianę nie mają. 

W ramach ciekawostki, wczoraj wystawiłem negatywną opinię sklepowi x-kom na Allegro. Dzisiaj zadzwonili do mnie, że jednak jest dla mnie odłożona nowa sztuka Poco  F3 i dzisiaj mi ją wyślą, także jutro lub w piątek powinna być u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...