Jump to content

Najpierw resety, potem telefon się "spalił" - odmowa wykonania gwarancji i rękojmi NEONET

Recommended Posts

Cześć, 

Znalazłem na tym forum wiele tematów na temat uporczywego resetowania się RN 9 PRO.

Moja przygoda zaczęła się od częstych resetów, tak jak u większości z Was. Pewnego pięknego wieczoru, telefon zaczął się włączać i wyłączać - wykonywał tę czynność jakieś półtorej h przy czym tak się zagrzał, że wypaliła się dziura w obudowie. 

Telefon reklamowałem w NEONECIE, serwis uznał że nie naprawi ponieważ było uszkodzenie mechaniczne płyty głównej. 

Po otrzymaniu decyzji, zdecydowałem się na reklamacje z tyt. rękojmi. Ta została odrzucona jeszcze szybciej, bo w jeden dzień.

Na decyzji informacje o winie użytkownika (?). Podpierałem się postami z tego forum, kserując dziesiątki wypowiedzi że telefon się resetuje, że pada płyta główna.

Czy macie jakieś doświadczenia z dalszą walką? Jestem wściekły, kupiłem wadliwy produkt i mam w tym momencie cegłę za 1300 zł.

Kto  z Was dostał uznaną gwarancję? Z jakich sklepów?

Odwołaj się . Dzwon do rzecznika praw konsumenta tam otrzymasz duża pomoc.. Przygotuj przed sądowe wezwanie dla serwisu ;) to akurat taki straszak. Chyba że chcesz złożyć pozew ponieważ prosisz ich na piśmie jak mechanicznie uszkodziłem płytę główną w telefonie który jest nie rozbieralny? ;)

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Jestem już po rozmowie z Panią Rzecznik Konsumentów. Ciekawi mnie, jaka jest skala problemu? Mam jednego znajomego z tym telefonem - problem jest identyczny. Na forach można czytać dziesiątki powtarzających się tematów. Co ciekawe, sprawa czy uznana zostanie gwarancja zależy chyba wyłącznie od szczęścia konsumenta - połowie uznano połowie nie. 

Czy jest to problem na tyle powszechny, że możemy liczyć na jakieś oficjalne stanowisko Xiaomi? 

Nie licz na oficjalne stanowisko. A zwłaszcza nie na forum.

Znając życie pójdzie trochę kasy na działanie PR w wyniku których znani blogerzy technologiczni i youtuberzy będą się wypowiadać, że to znikomy procent produkcji a w zasadzie to nawet wina użytkowników którzy chcą jednocześnie używać GPS i LTE. A poza tym to kombinatorzy kupujący z podejrzanych źródeł w Azji, nie wiadomo jak transportowane urządzenia i pewnie ze zmienionym w jakichś podejrzanych klitkach oprogramowaniem pokładowym. I do tego ładowanych nie firmowymi ładowarkami i nie spełniającymi wymogów technicznych kablami USB itp. itd.

Edited by WD40