Jump to content

Najpierw resety, potem telefon się "spalił" - odmowa wykonania gwarancji i rękojmi NEONET


Recommended Posts

Cześć, 

Znalazłem na tym forum wiele tematów na temat uporczywego resetowania się RN 9 PRO.

Moja przygoda zaczęła się od częstych resetów, tak jak u większości z Was. Pewnego pięknego wieczoru, telefon zaczął się włączać i wyłączać - wykonywał tę czynność jakieś półtorej h przy czym tak się zagrzał, że wypaliła się dziura w obudowie. 

Telefon reklamowałem w NEONECIE, serwis uznał że nie naprawi ponieważ było uszkodzenie mechaniczne płyty głównej. 

Po otrzymaniu decyzji, zdecydowałem się na reklamacje z tyt. rękojmi. Ta została odrzucona jeszcze szybciej, bo w jeden dzień.

Na decyzji informacje o winie użytkownika (?). Podpierałem się postami z tego forum, kserując dziesiątki wypowiedzi że telefon się resetuje, że pada płyta główna.

 

Czy macie jakieś doświadczenia z dalszą walką? Jestem wściekły, kupiłem wadliwy produkt i mam w tym momencie cegłę za 1300 zł.

Kto  z Was dostał uznaną gwarancję? Z jakich sklepów?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Odwołaj się . Dzwon do rzecznika praw konsumenta tam otrzymasz duża pomoc.. Przygotuj przed sądowe wezwanie dla serwisu ;) to akurat taki straszak. Chyba że chcesz złożyć pozew ponieważ prosisz ich na piśmie jak mechanicznie uszkodziłem płytę główną w telefonie który jest nie rozbieralny? ;)

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Jestem już po rozmowie z Panią Rzecznik Konsumentów. Ciekawi mnie, jaka jest skala problemu? Mam jednego znajomego z tym telefonem - problem jest identyczny. Na forach można czytać dziesiątki powtarzających się tematów. Co ciekawe, sprawa czy uznana zostanie gwarancja zależy chyba wyłącznie od szczęścia konsumenta - połowie uznano połowie nie. 

Czy jest to problem na tyle powszechny, że możemy liczyć na jakieś oficjalne stanowisko Xiaomi? 

Link to comment
Share on other sites

Nie licz na oficjalne stanowisko. A zwłaszcza nie na forum.

Znając życie pójdzie trochę kasy na działanie PR w wyniku których znani blogerzy technologiczni i youtuberzy będą się wypowiadać, że to znikomy procent produkcji a w zasadzie to nawet wina użytkowników którzy chcą jednocześnie używać GPS i LTE. A poza tym to kombinatorzy kupujący z podejrzanych źródeł w Azji, nie wiadomo jak transportowane urządzenia i pewnie ze zmienionym w jakichś podejrzanych klitkach oprogramowaniem pokładowym. I do tego ładowanych nie firmowymi ładowarkami i nie spełniającymi wymogów technicznych kablami USB itp. itd.

Edited by WD40
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...