Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 11 - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.5.3.0.RKBCNXM - Android 11


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi 11 (nazwa kodowa: venus).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_MI11_V12.5.3.0.RKBCNXM_v12-11-fastboot.zip/download

SafetyNet działa.

ROM dla Mi 11 dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) w pełni działającego TWRP dla tego modelu.

Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco:

1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera.

2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"):

Bez tytułu.png

Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10.

3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików:

001.png

3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP, do logo MiBunny grzebiącego w pleckach robocika) ;) ).

4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows.

  a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat

  b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat

5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS.

6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu.

7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy.

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Edytowane przez Kacper Skrzypek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, all999 napisał:

GPay nie działa.

Bzdura.

Po przeczytaniu posta celowo poszedłem do sklepu. Zapłaciłem telefonem, bez żadnego problemu.

4 godziny temu, piqpoq napisał:

Wg. mnie nie. Ale możecie próbować. Wg. mnie safetynet to jeden z punktów. Gpay sprawdza odblokowany bootloader i niestety ale płatności nie działają. Karta się dodaje

Bzdury piszesz.

SafetyNet to usługa API Androida, która jest odpowiedzialna za sprawdzanie bezpieczeństwa urządzenia. "Zdanie" jej testu jest kluczowe dla płatności.

Sprawdź czy w ustawieniach NFC masz ustawione "Portfel NFC z HCE". To może mieć znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam NFC z HCE.

 

@mrosi Bzdury nie bzury, pokaż screena z Google pay jak wygląda. U mnie brakuje jednej fajki . Napisane jest, że urządzenie nie jest bezpieczne.

Fakt, że nie byłem płacić z takim statusem telefonem z jednego prostego względu, apka twierdzi, że nie jest skonfigurowana do końca.

Teraz na stockowym ROMie i jest komunikat, że teraz możesz płacić zbliżeniowo. Ikona promiennika nie jest przekreślona jak było to na MIUI 12.5.3

Pytania zadaje, bo nie znam specyfiki xiaomi i miui.

Kolega wyżej twierdził, że wystarczy magisk i płatności mu działają. Po czym jednak się okazuje, że nie działają, co sam potwierdziłeś, że nie mogą z takiego a takiego powodu.

Poczekam na potwierdzenie większej ilości osób, bo szkoda mi czasu na wałkowanie telefonu godzinami.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi
Znajdź różnice między naszymi screenami

W google Play jest info, że urządzenie jest certyfikowane.
Po wgraniu magiska safetynet jest idąc od góry dwa ptaszki i to trzecie jako Basic.

Wgrywałeś 12.5.3 jako update czy na czysto z wyczyszczeniem

I kolejne pytanie: 12.5.3 wrzucałeś że stockowego ROMu czy z miui
telefonu?c8f996b1f3a5987b54d38b4feff621e1.jpg

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, piqpoq napisał:

@mrosi
Znajdź różnice między naszymi screenami

W google Play jest info, że urządzenie jest certyfikowane.
Po wgraniu magiska safetynet jest idąc od góry dwa ptaszki i to trzecie jako Basic.
 

Po pierwsze, skro w Google Play jest informacja o certyfikacji, to coś jest nie halo. Sprawdzałeś płatności bez instalacji Magiska?

Instalowałem jako aktualizację na ROM 12.0.22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mi root jako taki nie jest potrzebny. Magiska wrzucałem po tym jak się okazało, że na czystym 12.5.3 nie działa. Przy okazji sprawdziłem safetynet.

12.5.3 wrzuciłem na 12.5.1 jako update. Dlatego pytam, czy może tutaj nie tkwi problem

Edytowane przez piqpoq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, all999 napisał:

Przymierzam się do sprzedaży Mi 11. Jaka jest procedura przywrócenia oficjalnego softu? Powinienem chyba też zablokować bootloader? Dziękuję za pomoc.

Musisz pobrać rom w formacie TGZ do swojego modelu, wersja GLOBAL wersja EEA rozpakować zgodnie z tą instrukcją. Musisz wykonać kroki od 3 do 6. Po uruchomieniu MiFlash, podłączeniu telefonu w trybie fasboot, wybraniu ścieżki romu, na samym dole po prawej stronie jest widoczna opcja "clean all and lock" po zaznaczaniu jej i kliknięcie flash, program wgra rom i zablokuje bootloader. Telefon zostanie przywrócony do stanu jak przy wyjęciu go pierwszy raz z pudełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, all999 napisał:

Przymierzam się do sprzedaży Mi 11. Jaka jest procedura przywrócenia oficjalnego softu? Powinienem chyba też zablokować bootloader? Dziękuję za pomoc.

Nie musisz przywracać softu. Możesz sprzedać telefon z MIUI Polska. No chyba, że masz już chętnego nabywcę, który chce stockowy system...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak śmiga najnowsze miui 12.5? Nie ma większych problemów? Google Play z tego co widzę to działa bez problemów. Pytam bo siedzę na najnowszym globalu 12.0.13, który śmiga bardzo dobrze ale korci mnie najnowsze 12.5 o ile jest stabilne...

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, crystal84 napisał:

Jak śmiga najnowsze miui 12.5? Nie ma większych problemów? Google Play z tego co widzę to działa bez problemów. Pytam bo siedzę na najnowszym globalu 12.0.13, który śmiga bardzo dobrze ale korci mnie najnowsze 12.5 o ile jest stabilne...emoji57.png

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka
 

Jest stabilne 12.5 działa mega wg mnie, zero przycięć na chwilę obecną, polecam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, crystal84 napisał:

Jest też nowa wersja 12.5.4 z 15.04...

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/venus/stable beta/V12.5.4.0.RKBCNXM/

Tylko to nie jest wersja fastboot, możliwe, że niedługo się pojawi.

No i...?

To wersja chińska. Do zbudowania ROMu MIUI Polska jeszcze chwila...

Poza tym są określone źródła, z których pobiera się ROMy MIUI Polska...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wersji chińskiej spoko przeszedłem na eu. wejście w to oprogramowanie wbiło mnie w fastboot. proces instalacji utknął w środku (przejście na slot a) no i mam uroczą cegiełkę. Był unlock (sukces), instal rom eeu (sukces), no i Twój z fastboot w wersji ciągłej. pomocy pls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piotrtom napisał:

z wersji chińskiej spoko przeszedłem na eu. wejście w to oprogramowanie wbiło mnie w fastboot. proces instalacji utknął w środku (przejście na slot a) no i mam uroczą cegiełkę. Był unlock (sukces), instal rom eeu (sukces), no i Twój z fastboot w wersji ciągłej. pomocy pls

Sprawdź na jakim porcie USB robiłeś flash. Znalazłem info, iż nie powinno się wgrywać na porcie USB 3.1. Zmień port w komputerze na iiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piotrtom napisał:

z wersji chińskiej spoko przeszedłem na eu. wejście w to oprogramowanie wbiło mnie w fastboot. proces instalacji utknął w środku (przejście na slot a) no i mam uroczą cegiełkę. Był unlock (sukces), instal rom eeu (sukces), no i Twój z fastboot w wersji ciągłej. pomocy pls

Miałem tak samo tylko nie odpinałem fona i nie wyłączałem,  puściłem jeszcze raz i poszło

Edytowane przez Szabla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...