Skocz do zawartości

Redmi Note 10 Pro - Official MIUI ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem miui 13 (zmieniając region na Szwajcarię) i zauważyłem że po powrocie na region polska nie ma dostępnych ruchomych tapet, tych molted glass i crystal, a na regione Szwajcaria są dostępne. Słaba te regionalizacja dodatków. Nie wiem jak u Was, ale u mnie praktycznie nie ma żadnych różnic wizualnych pomiędzy miui 12 a 13...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jestem na Globalu RKFEUXM 12.5.7. Aplikacja Aktualizacje w wersji 7.7.0, w roocie leży plik miui_SWEETEEAGlobal_V13.0.3.0.SKFEUXM_73299ee316_12.0.zip

Co dalej? Nie widzę nigdzie żadnej opcji aktualizacji, a wyszukiwanie zwraca 'brak'.

Edytowane przez maludroid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, maludroid napisał:

Cześć,

Jestem na Globalu RKFEUXM 12.5.7. Aplikacja Aktualizacje w wersji 7.7.0, w roocie leży plik miui_SWEETEEAGlobal_V13.0.3.0.SKFEUXM_73299ee316_12.0.zip

Co dalej? Nie widzę nigdzie żadnej opcji aktualizacji, a wyszukiwanie zwraca 'brak'.

Czytaj posty @Kacper Skrzypek i mój przypadek, ze zrozumieniem

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maludroid napisał:

Co dalej? Nie widzę nigdzie żadnej opcji aktualizacji, a wyszukiwanie zwraca 'brak'.

Dotknij kika razy ikony 12, wtedy powinny się odblokować dodatkowe opcje, w tym wybór paczki.

1 godzinę temu, Remi_K napisał:

Czy jest gdzieś informacja łopatologicznie krok po kroku jak debrandować RN10PRO z softu Orange na globalny Europejski?

  1. Odblokowanie bootloadera (dział Tutoriale),
  2. Wgranie odpowiedniej paczki przez MiFlash (dział Tutoriale).

Ewentualnie można próbować postąpić jak na tym filmie, słyszałem, że czasem działa, ale sam tego nie sprawdzałem (tylko paczek trzeba innych: Orange, EEA).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

Dotknij kika razy ikony 12, wtedy powinny się odblokować dodatkowe opcje, w tym wybór paczki.

  1. Odblokowanie bootloadera (dział Tutoriale),
  2. Wgranie odpowiedniej paczki przez MiFlash (dział Tutoriale).

Ewentualnie można próbować postąpić jak na tym filmie, słyszałem, że czasem działa, ale sam tego nie sprawdzałem (tylko paczek trzeba innych: Orange, EEA).

Trik z filmu zadziałał i był najprostszy :)

Dzięki!

Jedynie telefon po aktualizacji wpadł w bootloop i wymagał wipe data, po tym wstał, zażyczył sobie połączenia z siecią Wi-Fi i zalogowania na konto Xiaomi... i teraz mam zwykły soft EU i jak go przywrócę to spróbuję wgrać OTA ze Szwajcarii Androida 12.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, aktualizacja do 13.0.3 problem z emoji. Pojawiły się nowe emotki jednak przy próbie wysłania ich np w messengerze czy WhatsApp w aplikacji pojawia się tylko kwadracik z krzyżykiem a nie emotka. Czy ktoś ma podobnie? Smsem można normalnie odebrać te nowe emotki jednak w aplikacji gdy chce wysłać lub gdy ktoś wysyła je do mnie wyskakują kwadraciki. Ktoś ma podobnie?

Edytowane przez twBorciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, twBorciu napisał:

Witam, aktualizacja do 13.0.3 problem z emoji. Pojawiły się nowe emotki jednak przy próbie wysłania ich np w messengerze czy WhatsApp w aplikacji pojawia się tylko kwadracik z krzyżykiem a nie emotka. Czy ktoś ma podobnie? Smsem można normalnie odebrać te nowe emotki jednak w aplikacji gdy chce wysłać lub gdy ktoś wysyła je do mnie wyskakują kwadraciki. Ktoś ma podobnie?

Działa wszystko jak należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam mały problem z wgraniem nowego firmware. Odblokowałem bootloadra mam soft orange i próbuje wgrać sweet_global_images_V12.5.9.0.RKFMIXM_20211203.0000.00_11.0_global_6223c27117 i przy próbie wgrania miflash wyskakuje błąd Antirollback check error

Gdzie robię błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbujesz wgrać starszy soft niż masz.
Tutaj masz najnowsze romy
https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/sweet/
Pobież rom pod fastbot, wypakuj dwa razy i wygraj.
Albo spróbować wyciąć linijkę polecenia sprawdzającego wersję softu w pliku konfiguracyjnym.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę wgrać odrazu sweet_global_images_V13.0.4.0.SKFMIXM_20220215.0000.00_12.0_global mając obecnie androida 11

Pobrałem sweet_global_images_V13.0.4.0.SKFMIXM_20220215.0000.00_12.0_global i przy próbie wgranie teraz wyrzuca błąd "can not found file flash _all_lock.bat

Edytowane przez Miroszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Miroszka napisał:

Pobrałem sweet_global_images_V13.0.4.0.SKFMIXM_20220215.0000.00_12.0_global i przy próbie wgranie teraz wyrzuca błąd "can not found file flash _all_lock.bat

Gdzieś masz spację w ścieżce prowadzącej do tych plików. Musisz rozpakować do jakiegoś katalogu, gdzie spacji nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2022 o 01:57, Miroszka napisał:

A mogę wgrać odrazu sweet_global_images_V13.0.4.0.SKFMIXM_20220215.0000.00_12.0_global mając obecnie androida 11

Pobrałem sweet_global_images_V13.0.4.0.SKFMIXM_20220215.0000.00_12.0_global i przy próbie wgranie teraz wyrzuca błąd "can not found file flash _all_lock.bat

Rozpakuj sobie najlepiej na pulpit

1. Pobranie

2. Utwórz nowy folder nazwij np ROM, Wypakuj pliki do tego folederu z popbranego archiwum .zip

3.Uruchom telefon w trybie fastboot

4.Odpal skrypt.

Działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji do 13.0.3 teraz patrzę że nie można wybrać ręcznej opcji wrzucenia paczki aby zaktualizować androida jest nowsza wersja 13.0.8 ale pytanie czy jest gdzieś opcja z poziomu systemu aby ręcznie ja wgrać? wcześniej była ta opcja dostępna w aktualizacji a teraz widzę że nie ma. Ktoś to przerabiał?

_______________

Edit:

 

naciśnięcie 10 razy na numerek 13 odblokowało funkcje ręcznego wgrania paczki. 

Edytowane przez adik3929
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie ma najnowsza aktualizacja ? Ogólnie co lepsze kanał eea czy global ? Co lepiej wgrać ? Mam zamiar wrocic do eea lub global z zablokowanym bootloaderem 

Dnia 18.04.2022 o 10:07, Netoper napisał:

No i katalog żeby leżał bezpośrednio na 😄

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Nie prawda. Pobieram platform-tools ze strony google i usb drivers do trybu fastboot - windows 10 i 11 woła o stery. Pobieram eea lub global rom i wypakowuje dwukrotnie bo tak jest spakowany z gotowego folderu wszystkie pliki przenosze do wyzej wspomnianego folderu platform-tools i działa. 

Trzeba miec najpierw odblokowany bootloader by wgrac oficjalnego roma ;) lub custom 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, pp03 napisał:

aktualizacja do 13.0.9 na Szwajcarii

SKFMIXM czy SKFEUXM?

wczoraj pobralem SKFEUXM do 13.0.8 z a12

 

mam pytanie jeszcze czy moge przeskoczyc na indonezje z obecnego romu

jesli tak to przez fastbota czy inaczej??

Edytowane przez madrymichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Netoper napisał:

Zmiana romu tylko przez fastbot.
Tak , możesz przejść na Indonezję, czy Tajwan.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


 

A skąd pobrać pewny rom bo znalazłem Indonezję 13.0.1 ale z różnych źródeł i różna się wielkością o 100mega 

Czy nie będzie problemem że będę wgrywał starszą wersję od tej którą mam zainstalowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakich źródeł to nie pomogę, nie jestem na bieżąco.
A co do wgrywania wersji romu, możesz wgrać jakąkolwiek która Ci pasuję bez względu jaką masz. Podczas instalacji usuwany jest obecny rom, więc i tak bez znaczenia czy wygrasz starszy czy taki sam.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, madrymichal napisał:

A skąd pobrać pewny rom bo znalazłem Indonezję 13.0.1 ale z różnych źródeł i różna się wielkością o 100mega 

Czy nie będzie problemem że będę wgrywał starszą wersję od tej którą mam zainstalowana?

https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/sweet/

 MMX_3x.22.0_sweet-sweetin_V13.0.7.0.SKFMIXM_v13-12_24300_20220430-fastboot.zip | Autor: MMX Team for Generic Device/Other (androidfilehost.com)

Edytowane przez rumot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rumot napisał:

Podałeś linki do plików które mnie nie interesują 

Albo nie ma wersji która chce zainstalować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rumot napisał:

OK. rozumie, a jaki cię interesuje.

fastboot

zalezy mi na nagrywaniu rozmow przede wszystkim

juz ogarnalem wgralem indonezje 13.0.1 ale mam pewne ale w porownaniu z globalem

troche malolo kolorowy interfejs ikonki powiadomien sa czarnobiale a na globalu byly w kolorach

nie wiem czy to wina romu czy indonezja tak ma

jesli tak ma to trzeba bedzie sie przyzwyczaic a moze zmienia w aktualizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...