Skocz do zawartości

Redmi Note 10 Pro - Official MIUI ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

Przy wgrywaniu romu przez miflash, jak wybierzesz opcję zablokowania bootloadera to wszystkie apki będą działać, dotyczy to romów global, a takiego masz zamiar wgrać. Gwarancji nie tracisz bo sam producent fona umożliwia odblokowywanie i zmiany romów

Wysłane z mojego Poco X3 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie, jest mi w stanie ktoś pomóc?. Mianowicie jak do jasnej cholery wymusić aktualizację?, mam miui 12.5.4 global oficjalny. Za żadne skarby nie mogę wymusić aktualizacji do 12.5.8, zmiany regionu nic nie dają, na odblokowanie muszę jeszcze poczekać tydzień. Stawiam skrzynkę złotego trunku za pomoc 

Screenshot_2021-10-19-07-32-42-355_com.android.updater.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pobugowany i będzie. Dymki niby poprawnie działają (są dalej nowe), ale powiadomienia nie znikają i musisz ręcznie wejść w aplikacje by wyzerować licznik powiadomień. U mnie np czasem jak wyśle wiadomość z dymku to tak widzę tak jakby nie została wyslana nawet, ale wszystko jest ok.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się że w poprzednich telefonach było inaczej, ale moze to było zwiazane z tym że pierwsze co robiłem po zakupie to stawiałem Miui Polska. A jeszcze jedno pytanie w takim razie. Instalując z EEA na Global na 10S można bez problemu potem zablokować BL wybraniem odpowiedniej opcji w MiFlashu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miflash pozwala na 3 opcje, gdy wybierzesz paczkę z systemem. Możesz wybrać która opcje chcesz.

Clean all - Przywraca telefon dosłownie do stanu wyjęcia z pudełka (oczywiście z tym systemem co wybraliśmy)
Clean all and lock - Dokładnie to samo z tym wyjątkiem, ze tutaj bootloader zostaje faktycznie zablokowany (Kolejne odblokowanie bootloadera nie trwa już 7 dni, po prostu blokujemy bootloader)
Save user data - tego nigdy nie używałem, ale ta opcja nie dotyczy Ciebie.

Jednak nie widzę powodu byś ten bootloader blokował, w jakim celu? Nigdzie on Ci nie przeszkadza. (Niech mnie ktoś poprawi, jak się mylę.)

Edytowane przez noisxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego lepiej bloknąć. Swoja drogą chcę przeinstalować bo coś skopane jest że nie mogę zrobić kopii żadnej aplikacji przez ten backup na SD od miui, a nawet na wyczyszczonym telefonie w ustawieniach baterii cały czas pokazuje że telefon jest wybudzony, a wifi w ogóle nie pokazuje. Chyba tak nie powinno być. Po full wipe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bank PKO, systemy różne. Od MIUI, xiaomi.eu czy nawet customy zero problemów z bootloaderem. A nigdy nie blokowałem bootloadera, bo wiem ze jak się jedna aktualizacja zwali to telefon jest cegłą. Zbyt dużo czytałem na XDA o takich przypadkach. Coś się zainstalowało, jakaś aktualizacja i telefon do śmieci bo bez odblokowanego bootloadera nie zrobi się kompletnie nic. (Płacę czasem NFC.)

Edytowane przez noisxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się, ze jak się system kompletnie wywali (typu komunikat "system has been destroyed") jeżeli ktoś mial zablokowany bootloader, to już go nie odblokuje. Ale niech mnie ktoś poprawi. Bardzo dużo właśnie jest przypadków na forach gdzie ktoś pisze, że system mu padł a bootloader był zablokowany i nic ine może zrobić. / (zmieniajac temat, jak raz odblokujesz bootloader to juz nie czekasz 7 dni z tym sie zgodze)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vipmatrix7 napisał:

Wydaje mi się że przez to moze być problem z płatnosciami NFC?

Owsze, jest problem. Jednak dotyczy on Google pay, ing działa normalnie. Ludzie też chwalą aplikację curve, w niej dodajesz kartę i płacisz jak Google pay czy, aplikacji bankowej 

Godzinę temu, noisxy napisał:

Zdaje mi się, ze jak się system kompletnie wywali (typu komunikat "system has been destroyed") jeżeli ktoś mial zablokowany bootloader, to już go nie odblokuje. Ale niech mnie ktoś poprawi. Bardzo dużo właśnie jest przypadków na forach gdzie ktoś pisze, że system mu padł a bootloader był zablokowany i nic ine może zrobić. / (zmieniajac temat, jak raz odblokujesz bootloader to juz nie czekasz 7 dni z tym sie zgodze)

Ja czekam czternaście dni 🤦

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam 

Chce przejść z 12.5.6 Global na Indonezję 

Zależy mi na nagrywaniu rozmów 

Bl w trakcie odblokowywania 

Czy mam blokować bl podczas instalacji Indonezji? Chce aby działało NFC 

Tylko czytając posty mówi się o uceglaniu fona jeśli zablokujemy bl itd 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Netoper napisał:

Jeśli fona nie masz z chińskiej dystrubucji to spokojnie można blokować bootloadera. Inna sprawa że NFC działa niezależnie od statusu bootloadera.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


 

Fona mam z dystrybucji fioletowych 

Mam jeszcze pytanie o aktualizację do Indonezji czy będą?

Bo na stronach z Romami jegf zawersja jedna jest z początku sierpnia a druga z końca sierpnia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...