Skocz do zawartości

Redmi Note 10 Pro - Official MIUI ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, blejdzik napisał:

Oczywiście że bez brandu operatora , pobrałem paczkę zip z linku od @pkonrad zainstalowałem ręcznie i jest , na tą chwilę działa

Ale to trzeba czekać tydzień na odblokowanie bootloadera czy da się jakoś bez tego zrobić aktualizację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jul3k napisał:

Ale to trzeba czekać tydzień na odblokowanie bootloadera czy da się jakoś bez tego zrobić aktualizację?

Jeśli masz brandowany soft np od oragne gdzie w oznaczeniu miui masz OR to ściągnij bootloadera i wgraj miuipolska/ xiaomi.eu , jeśli masz miui w wersji które jest tutaj wymieniona w poście to możesz aktualizować , ja mam wersję RKFEUXM , i taką wersję pobrałem ,  co do brandu to nigdy nie brałem w salonie telefonu tylko kupowałem od autoryzowanego dystrybutora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blejdzik napisał:

Jeśli masz brandowany soft np od oragne gdzie w oznaczeniu miui masz OR to ściągnij bootloadera i wgraj miuipolska/ xiaomi.eu , jeśli masz miui w wersji które jest tutaj wymieniona w poście to możesz aktualizować , ja mam wersję RKFEUXM , i taką wersję pobrałem ,  co do brandu to nigdy nie brałem w salonie telefonu tylko kupowałem od autoryzowanego dystrybutora

No właśnie mam OR.

Ja szukałem jak najtaniej, a w Orange była promocja 1199 za wersję 6/128 i miband5 w zestawie. Także się skusiłem i mam wrażenie że to ten brand i brak aktualizacji może powodować, że nie działa mi Android Auto.

Nie da się tego obejść, żeby nie odblokowywać bootloadera? 

 

 

Screenshot_2021-05-23-10-18-07-139_com.android.settings.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam OR.
Ja szukałem jak najtaniej, a w Orange była promocja 1199 za wersję 6/128 i miband5 w zestawie. Także się skusiłem i mam wrażenie że to ten brand i brak aktualizacji może powodować, że nie działa mi Android Auto.
Nie da się tego obejść, żeby nie odblokowywać bootloadera? 

Niestety nie wiem , ja na Twoim miejscu od ręki bym ściągał BL  jeśli miał bym branda jeśli nie chcesz to tylko czekać zostaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 12.5.1 od 2 dni wgrałem recovery ale jest już dostępna wersja fastboot, a że miałem wcześniej Indonezję to musiałem  wrzucić przez fastboota  - (MiFlash20191206) i tutaj  do pytania Jul3k no niestety trzeba odblokować boota, V12.0.16.0.RKFEUXM a potem recovery 12.5.1. Wracając do wątku u mnie jest rewelacja bateria trzyma super , działanie błyskawica nie zauważyłem jakiś problemów. Czekam na 12.5 Indonezja bo chodzi mi o nagrywanie rozmów , ogólnie jestem zadowolony.

Dla zainteresowanych link: https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/sweet/

 

Screenshot_2021-05-29-00-45-48-693_com.android.settings.jpg

Edytowane przez rumot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2021 o 01:03, rumot napisał:

Ja mam 12.5.1 od 2 dni wgrałem recovery ale jest już dostępna wersja fastboot, a że miałem wcześniej Indonezję to musiałem  wrzucić przez fastboota  - (MiFlash20191206) i tutaj  do pytania Jul3k no niestety trzeba odblokować boota, V12.0.16.0.RKFEUXM a potem recovery 12.5.1. Wracając do wątku u mnie jest rewelacja bateria trzyma super , działanie błyskawica nie zauważyłem jakiś problemów. Czekam na 12.5 Indonezja bo chodzi mi o nagrywanie rozmów , ogólnie jestem zadowolony.

Dla zainteresowanych link: https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/sweet/

 

Screenshot_2021-05-29-00-45-48-693_com.android.settings.jpg

Właśnie odblokowałem bootloader programem XiaoMiTool v2 i wgrywam MIUI 12.5.1 global stable. Zobaczymy czy się uda :)

12 minut temu, Jul3k napisał:

Właśnie odblokowałem bootloader programem XiaoMiTool v2 i wgrywam MIUI 12.5.1 global stable. Zobaczymy czy się uda :)

Instalacja wywala się w momencie "Flashing super" nie wiem jak to obejść, żeby poszło.. boje się, że zaraz zrobię z niego przycisk do papieru :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

A po co to omijać? Wgrywanie super musi trochę potrwać, bo to kilka partycji w jednej, w tym cały system.

Ja nie chcę tego ominąć, może źle się wyraziłęm. Ale w tej chwili mam brick przy wgrywaniu miui 12.5.1. global stable wysypało się przy "flashing super" i nic nie mogę dalej zrobić..
 

fail.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle się nie instaluje.. telefonu nie wykrywa.. brawo ja... ucegliłem telefon :)

Dobra, jakoś (nie wiem jak) udało się, że telefon wstał, ale wciąż z brandowanym przez Orange softem.

Nie wiem co teraz zrobić, żeby wgrać czysty global i znowu nic nie zwalić.. :P

 

Edytowane przez Jul3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Jul3k napisał:

W ogóle się nie instaluje.. telefonu nie wykrywa.. brawo ja... ucegliłem telefon :)

Dobra, jakoś (nie wiem jak) udało się, że telefon wstał, ale wciąż z brandowanym przez Orange softem.

Nie wiem co teraz zrobić, żeby wgrać czysty global i znowu nic nie zwalić.. :P

 

Powiedz jaki masz obecnie room, a może już sobie poradziłeś jeżeli nie to może ci pomoge.

Edytowane przez rumot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba sobie poradziłem, wgrałem miui 12.5.1 i póki co wszystko śmiga. Dzięki za dobre chęci i podpowiedzi!

 

Czy po wygraniu tego miui 12.5.1 global stable jest jakaś opcja ponownego zablokowania bootloadera, żeby wszystkie aplikacje działały? Nie wiem jeszcze jak z płatnościami NFC, aplikacje bankowe działają, ale nie działa aplikacja McDonald :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jul3k napisał:

Czy po wygraniu tego miui 12.5.1 global stable jest jakaś opcja ponownego zablokowania bootloadera, żeby wszystkie aplikacje działały? Nie wiem jeszcze jak z płatnościami NFC, aplikacje bankowe działają, ale nie działa aplikacja McDonald :p

To po wgraniu softu 12.5.1 masz odblokowany boot a nie powinieneś mieć, napisz jak wgrałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rumot napisał:

Ściągnij paczkę Recovery  https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/sweet/  wrzuć do foldera np.Downlod w pamięci wewnętrznej , potem  wybierz paczkę aktualizacji i przeinstaluj soft.

Screenshot_2021-06-01-00-07-49-083_com.android.updater.jpg

Czyli który link?

 

Po takim wgraniu ponownie bootloader będzie zablokowany?

Na tą chwilę w opcje programisty jak wchodzę w stan odblowowania mi, to mam, że jest odblokowane.

 

Edytowane przez Jul3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, rumot napisał:

Będzie zablokowany

2021-06-01_001739.png

Żeby włączyć  dodatkowe funkcje aktualizacji wchodzisz w Ustawienia - o telefonie - - Wersja MIUI -  i klikasz kilka razy w ekran a potem trzy kropki w prawym górnym rogu i masz otwarte dodatkowe opcje aktualizacji. To tak jak byś nie wiedział

 

https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/sweet/

 

2021-06-01_002947.png

Zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś, niestety bootloader wciąż jest odblokowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rumot napisał:

A próbowałeś ustawień fabrycznych

Tak, zrobiłem przywracanie ustawień fabrycznych zaraz po wgraniu roma.

Chyba coś musiałem skopać po drodze,. Je działał mi mi flash, więc znalazłem ten XiaoMi Tool V2 i właśnie tym programem przeprowadziłem całą operację zmiany softu z brandowanego przez Orange 12.0.3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Jul3k napisał:

Tak, zrobiłem przywracanie ustawień fabrycznych zaraz po wgraniu roma.

Chyba coś musiałem skopać po drodze,. Je działał mi mi flash, więc znalazłem ten XiaoMi Tool V2 i właśnie tym programem przeprowadziłem całą operację zmiany softu z brandowanego przez Orange 12.0.3

 

Pomogę ci ale trochę roboty będziesz miał poczekaj opiszę co i jak.

Edytowane przez rumot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz    https://www.mediafire.com/file/a6gpxjwi9jgpjsp/MiFlash20191206.zip/file  i rozpakowujesz do Dysk lokalny C (systemowy).

sciągasz  https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/sweet/roms-global-stable/ i rozpakowujesz do Dysk lokalny C (systemowy)

Uruchamiasz  program MiFlash z folderu rozpakowanym na dysku C

Kablem USB podłączasz telefon w trybie Fastboot do komputera

W programie MiFlash wrzucasz  wcześniej  rozpakowaną na C wersję 12.0.15 Global pokazane na zrzucie i fleszujesz.

Po całej operacji uruchomieniu i ustawieniu telefonu robisz aktualizację do 12.5.1 tak jak wcześniej ci napisałem.

 

 

0

2021-06-01_012112.png

2021-06-01_014246.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rumot napisał:

Ściągasz    https://www.mediafire.com/file/a6gpxjwi9jgpjsp/MiFlash20191206.zip/file  i rozpakowujesz do Dysk lokalny C (systemowy).

sciągasz  https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/sweet/roms-global-stable/ i rozpakowujesz do Dysk lokalny C (systemowy)

Uruchamiasz  program MiFlash z folderu rozpakowanym na dysku C

Kablem USB podłączasz telefon w trybie Fastboot do komputera

W programie MiFlash wrzucasz  wcześniej  rozpakowaną na C wersję 12.0.15 Global pokazane na zrzucie i fleszujesz.

Po całej operacji uruchomieniu i ustawieniu telefonu robisz aktualizację do 12.5.1 tak jak wcześniej ci napisałem.

 

 

0

2021-06-01_012112.png

2021-06-01_014246.png

Nie sugeruj się że w MiFleszu jest room 12.5.1 to moja pomyłka , musi być 12.0.15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, rumot napisał:

Nie sugeruj się że w MiFleszu jest room 12.5.1 to moja pomyłka , musi być 12.0.15

Zrobię to wieczorkiem, wczoraj już padłem, zresztą nie ogarnął bym wszystkiego tak żeby wstać do roboty.. :p

 

Ale zauważyłem, że na miui 12.5 telefon strasznie się grzeje.

Na robocie LTE, głośnik bluetooth i radio internetowe, telefon aż parzy w ręce. Na poprzednim romie tego nie było.. aż alert wyskoczył..

 

 

21 godzin temu, rumot napisał:

Ściągasz    https://www.mediafire.com/file/a6gpxjwi9jgpjsp/MiFlash20191206.zip/file  i rozpakowujesz do Dysk lokalny C (systemowy).

sciągasz  https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/sweet/roms-global-stable/ i rozpakowujesz do Dysk lokalny C (systemowy)

Uruchamiasz  program MiFlash z folderu rozpakowanym na dysku C

Kablem USB podłączasz telefon w trybie Fastboot do komputera

W programie MiFlash wrzucasz  wcześniej  rozpakowaną na C wersję 12.0.15 Global pokazane na zrzucie i fleszujesz.

Po całej operacji uruchomieniu i ustawieniu telefonu robisz aktualizację do 12.5.1 tak jak wcześniej ci napisałem.

 

 

0

2021-06-01_012112.png

2021-06-01_014246.png

Chyba jestem jakiś lewy..

Robię wszystko krok po kroku wg Twojej instrukcji i wywala mi error w miflash..
image.thumb.png.eee29c1340fd502f741a8378e6f187ed.png
 

Edytowane przez Jul3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Jul3k napisał:

Chyba jestem jakiś lewy..

Robię wszystko krok po kroku wg Twojej instrukcji i wywala mi error w miflash..
image.thumb.png.eee29c1340fd502f741a8378e6f187ed.png
 

Sciagnij 12.0.14 i spróbuj . Ja mam wersję EU NIE GLOBAL   i po wgraniu 12.0.16 aktualizuję do 12.5.1 może spróbuj wersję na Europę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą z fleszowałem  do wersji Global 12.0.14 i zaktualizowałem przez recovery do 12.5.1 jest OK  fon zablokowany

1.png

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Może spróbuj jeszcze raz odblokować po przez miflash_unlock i powtórzyć jeszcze raz fleszowanie

2021-06-02_000547.png

Edytowane przez rumot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, rumot napisał:

Przed chwilą z fleszowałem  do wersji Global 12.0.14 i zaktualizowałem do 12.5.1 jest OK  fon zablokowany

1.png

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Może spróbuj jeszcze raz odblokować po przez miflash_unlock i powtórzyć jeszcze raz fleszowanie

2021-06-02_000547.png

Nie mogę ponownie odblokować telefonu, bo jest on już odblokowany..
image.thumb.png.eca38363d5424fdc225678e68fd71809.png

W samym miflash, nieważne jaki rom wybiorę wywala error.

No nie wiem co jeszcze innego mogę zrobić ;/

image.thumb.png.af38594f3d138bc33d0e74cec0cfac86.png

A telefon na tym 12.5.1 global strasznie mi się grzeje jak słucham radia internetowego na głośniku bt to potrafi się nawet samoistnie wyłączyć z przegrzania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mariusz.ur napisał:

To chyba tylko informacja, że bootloader nie jest blokowany. Rom prawdopodobnie zainstalował się poprawnie. 

Tak, rom jest wgrany, ale nie mogę go zmienić. Za każdym razem wywala error w miflash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...