Jump to content

Bateria Mi mix 2s.


Wachu1
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ja jestem sceptyczny co do prawdziwości 'oryginałów'. Czy to Aliexpress a tym bardziej Allegro. Bardziej ufam firmowemu zamiennikowi. Leci do mnie zamówiony NOHON. Zobaczymy.

 

 

Edited by Xymox4AD
Link to comment
Share on other sites

Telefon jest sklejony, ale jak rozbierzesz go delikatnie i nie uszkodzisz zatrzasków, to obudowa będzie się na nich trzymała bez kleju, choć tracisz część złudnej odporności na wilgoć. Oczywiście potrzeba specjalnego kleju, więc trzeba by go zakupić ze sporym zapasem, jak chcesz mieć w 100% telefon jak oryginał. Ja sobie daruję.

Link to comment
Share on other sites

Wymieniłem wreszcie.
Suszarka, przyssawka z ifixit i spokojnie da się oderwać.

Problem jak zwykle z tymi przylepcami pod baterią - niby da się złapać i pociągnąć, ale i tak się urwały obie - jedna w połowie, druga na samym początku.

Baterię włożyłem bez przylepców, zatrzasnąłem obudowę bez kleju i testuję. Od razu widać różnicę z czasie pracy, ale jeszcze nie mam kilku pełnych cykli.

Link to comment
Share on other sites

Bez zmiany softu i konfiguracji stara bateria padała po około 8h (około 1h SOT) przy czym regularnie pojawiało się ostrzeżenie, że coś szybko spada ładunek w baterii (od 60 do 30 potrafiło spaść w 20-30 minut przeglądania stron internetowych).

Dzisiaj po całym dniu takiego samego używania mam 50% baterii. Czyli jakiś tam postęp jest. Jaka będzie trwałość to już zupełnie inna bajka, ale nie oczekuję od tego telefonu jeszcze 5 lat, góra 2. Choć mnóstwo rzeczy w sofcie mi pasuje.

Teraz czeka mnie przejście z softu nightly na stabilny, czyli kolejny wipe...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Wymieniłem baterię, ale zobaczyłem, że mam mocno oskrobany ekran i okazało się, że ekran z ramką można dostać za około 50 USD - i to w moim niestandardowym kolorze (zielony). Ściągnąłem, przełożyłem wszystkie flaki i baterię. Teraz siedzę i instaluję ostatni firmware oficjalny (z kwietnia) i wszystkie aplikacje. Telefon działa i wygląda w zasadzie jak nowy, tylko z bajerami związanymi z nową wersją MIUI. Procesor jest wydajny na tyle, że kolejne dwa lata posłuży mimo, że mam inne (i nowsze) telefony, ale jakoś polubiłem Mi Mix 2s na tyle, że zostanę pewnie z nim na dłużej jak głównym daily-driverem.

I kupiłem jeszcze obudowę oryginalną do 2s - jest najmniejsza i choć niezbyt trwała no i droga (8USD), to chyba najlepiej się używa właśnie w niej. Szkoda, że zielonej nie da się kupić (jak miałem fabrycznie) ale nie można mieć wszystkiego.

Edited by jakubd79
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...