Skocz do zawartości

Redmi Note 10/10Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
W dniu 18.07.2021 o 22:24, rumot napisał:

Instalacja przez FASTBOOTA

Ściągasz MiFlash z https://www.xiaomiflash.com/download/, 

Ściągasz soft z https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/sweet/     wersje Fastboot

MiFlash jak i soft rozpakowujesz do partycji systemowej np;C

Przyciskami Power i zmniejszanie głośności wchodzisz w FASTBOOT telefonu

Uruchamiasz MiFlash

Przewodem USB podłączasz telefon do komputera

W oknie programu MiFlash wrzucasz soft z dysku C, jezeli chcesz żeby po fleszowaniu telefon był odblokowany zaznaczasz (clean all). Fleszujesz i po robocie.

 

2021-07-18_220622.png

Czy w redmi 10s jest ten sam schemat?Chce wgrać Indonesia żeby nagrywać i miec sms miui?Tylko soft niby numerowo starszy,bo mam 12.5.10 a indonesia jest12.5.5.0.Przejdzie w/g tego poradnika?Dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numerki MIUI nie mają żadnego znaczenia akurat, o ile nie są to "duże" numerki jak 12.5 czy 13. W zależności od różnych czynników 12.5.5.0 w jednym wariancie może być nowsze niż 12.5.10.0 w drugim i na odwrót.

Tak, schemat jest taki sam. Oczywiście przy założeniu, że wcześniej odblokowano bootloader.

Edytowane przez Kacper Skrzypek
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie odnosnie aplikacji Akkubattery w redmi note 10 pro. Czemu przy wyłaczonej aplikacji nie tworzy sie historia i ladowanie też nie jest zanotowane. Przy właczonej aplikacji wszystko działa. W samsungu note 8 działa wszystko przy wyłaczonej aplikacji. Czy musze cos zmienic w ustawieniach. Nie chce mi sie ciagle recznie wlaczac tej apki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robmar6142 napisał:

W samsungu note 8 działa wszystko przy wyłaczonej aplikacji.

Tylko tak Ci się wydaje, działa w tle. A do automatycznego włączenia w Miui służy autostart. Jeszcze bateria bez ograniczeń i ewentualnie kłódka, żeby nie ubijało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam Szanownych forumowiczów,

posiadam Redmi note 10 pro z dystrybucji T-mobile, w zeszłym tygodniu odebrałem telefon z naprawy gwarancyjnej (serwis CCS w Piasecznie), wysłany do serwisu z powodu nie przełączania się telefonu w tryb słuchawek po podpięciu słuchawek,  nie wygaszanie się telefonu w trakcie rozmowy przez co policzkiem włączałem lub wyłączałem równe funkcje, oraz samoczynne rozłączanie się wifi, czy braku powiadomień z aplikacji-  informacja zwrotna od serwisu - aktualizacji oprogramowania.

W telefonie wgrane jest oprogramowanie : MIUI Global 12.5.6.0 (RKFEUXM) Adnroid 11 RKQ1.200826.002.

Trafiłem na to forum szukając rozwiązania bolączek tego modelu telefonu, a bradziej softu MIUI zawierającego reklamy czy inne obciążenia systemowe.

Mam do Was kilka pytań,

przeglądając forum, natrafiłem na dyskusję odnoszącą się do gwarancji, czy wgrywając soft Xiaomi.eu firmowany przez to forum, zachowuję gwarancję?

 

1. czy soft Xiaomi.eu ma wsparcie dla VoWiFI (rozmowy i smsy)

2.czy naprawia problem z powiadomieniami?

3.czy naprawia problem z czujnikiem wyłączającym ekran w trakcie rozmowy?

4. Czy bootloader musi być odblokowany po wgraniu softu Xiaomi.eu, jakie niesie ze sobą konsekwencje na przyszłość jak zablokujemy bootloader dla softu Xiaomi.eu?

Jak nie soft Xiaomi.eu to co innego np.  ROM Pixelexperience?

 

Do wgrania softu dla tego modelu telefonu ( Xiaomi Redni Note 10 Pro sweet z 2021) wykonać należy następujące rzeczy:

Przeczytałem informację zamieszczone na formu dotyczące wgrywania softu, proszę o poprawienie mnie jeżeli się mylę.

Obecnie oczekuję na odblokowanie bootloadera ( 168 hr),

Pobrałem twrp-3.6.0_11-0-sweet.img oraz soft xiaomi.eu_multi_HMNote10Pro_V12.5.9.0.RKFMIXM_v12-11.zip

Z tego co się zorientowałem mój telefon ma recovery. Pobrane pliki są zgodne?

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich 

 

Po miesiącach korzystania z Redmi Note 10 Pro i setki jak nie tysiące razy flashowania powróciłem na stałe do orginalnego romu - w tym flash do wersji V13.0.4.0.SKFMIXM.

Mianowicie spodobała mi się apka jaka była na custom romach dla sweet ,czyli SMS od xiaomi. Domyślnie od xiaomi są wiadomości - totalne gó**o.  Czy dałoby się doinstalować apkę SMS ? 

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/messaging-3/messaging-3-11-0-8-3-release/

To oczywyiściesię instaluje ale wywala mi cały czas że jest zbugowana. Jakieś pomysły ? 

 

Z góry dziękuje za odpowiedź i jakakolwiek pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał:

Tylko jeśli udałoby Ci się jakimś cudem ustawić ją jako apkę systemową - czyli modułem od Magiska lub poprzez wgranie wersji na Indonezję albo Tajwan, gdzie ta aplikacja jest od startu.

Pogrzebałem jeszcze głębiej po swoim wpisie i szczerze lepiej zostawić systemową i doinstalować co innego ( ja dograłem Textra ). O wiele lepsza od tego shitu google. Powyłączałem co sie dało. 

Nie będę ruszać dalej,czy usuwał z cmd apek. Zostaje jak jest ^^ 

Mimo wszystko wielkie dziękuje za odpowiedź jak dla zielono-żółtego dzioba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aktualizowane od razu bez zastanowienia do wersji 13.0.8.0 poprawki z kwietnia.

I od razu problemy brak możliwości ustawienia tapety z galerii. Z aplikacji Google zdjęcia bez problemu. Odnoszę wrażenie że jasność telefonu w automacie słaba. Oraz co mnie zdenerwowało okrutnie. DolbyAtmos źle działa . Piosenka zaczyna się głośno i dynamicznie po 10 sekundach jakości i głośności spada . Potem falowo narasta. Po wyłączeniu dolby super. Używam poweramp i Harman Kardon go Play. Czy na starszej wersji Androida 11 miał ktoś podobne wrażenia. Jestem w trakcie odblokowania bootloadera.

Po doblokowanu bootloadera wgrałem V12.5.7.0.RKFEUXM i nie ten sam telefon działa wsystko .Jakość audio bluet, super bez oslabjenia jakości , podświetlenie ekranu nie świuje na dworzre . Raz jasno po chwili spadek. normalnie z galerji z zdjęcia można ustawić tapete.I dużo żwawszy tlelefon sie zrobił.

No i z ciekawośći z odblokowanym bootloaderem wgarałem sweet_eea_global_images_V13.0.3.0.SKFEUXM I działa wszystko .Widocznie wcześniej aktuilzacja z 11 na 12 przez ota dała błędy.

Edytowane przez Markoborko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2022 o 14:40, ziomek1993 napisał:

Witam wszystkich 

 

Po miesiącach korzystania z Redmi Note 10 Pro i setki jak nie tysiące razy flashowania powróciłem na stałe do orginalnego romu - w tym flash do wersji V13.0.4.0.SKFMIXM.

Mianowicie spodobała mi się apka jaka była na custom romach dla sweet ,czyli SMS od xiaomi. Domyślnie od xiaomi są wiadomości - totalne gó**o.  Czy dałoby się doinstalować apkę SMS ? 

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/messaging-3/messaging-3-11-0-8-3-release/

To oczywyiściesię instaluje ale wywala mi cały czas że jest zbugowana. Jakieś pomysły ? 

 

Z góry dziękuje za odpowiedź i jakakolwiek pomoc

Jest moduł do SMS miui dla magiska apk telegram i szukaj na Redmi Note 10 pro disussion szukaj na tej grupie w plikach 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2021 o 08:24, piterchmiel1 napisał:

Ogólnie jest ciężko dostępny na raty. W Orange jest ale może mieć brand. Na infolinii mówią że nie ma

Co ciężko dostępne na raty?

Nie żartuj. Nawet z 6 miesięczną karencja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Posiadam telefon Redmi Note 10 Pro z MIUI 12.5. Android 11.

Czekam juz kupę czasu na aktualizację do MIUI 13. Zauważyłem, że na regionie Szwajcaria jest Android 12 z nakładką MIUI 13. Czy jak zmienię region będzie to bezpieczne dla telefonu? Czytałem opinie, że jak ktos zmienił to spadała mu szybciej bataria, i że nie polecał. Ale chciałbym dowiedzieć się coś o was trochę :D Proszę rzetelne informacje pozdrawiam :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz już info że spada wydajność baterii to teraz jakich rzetelnych informacji oczekujesz?
A druga sprawa, co takiego widzisz w 13 że chcesz otrzymać zapewnienia że z baterią jednak ok aby ryzykować przejście?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :)

 

Jestem posiadaczem Redmi Note 10 Pro a na pokładzie MIUI V13.0.8.0.SKFEUXM EEA

Mianowicie rozglądam się za jakimś romem bazującym na oficjalnym miui lub custom romie nie będący modyfikacją miui stąd zapytanie

Kto, co i jak poleci ? Od razu wyprzędze wasze pytania, wiem jak bootloader odblokować i sterowniki dla Windows 10/11 mam już przygotowane :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygraj sobie rom Indonezja ewentualnie Tajwan
Obydwa to oryginał global MIUI, z apkami miui a nie od Google, i nie wykastrowane przepisami EU.
Ewentualnie MiuiPolska bazujący na oryginalnym chińskim romie, podrasowanym przez tutejszą ekipę.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę na wersji indonezyjskiej bo nie chciało mi się czekać na odblokowanie bootloadera, a zależało mi przede wszystkim na dialerze i smsach od xiaomi. Czasami mam wrażenie że powiadomienia docierają z opóźnieniem ale nie wiem czy to kwestia romu czy samych aplikacji. Np powiadomienie z mobi dziennika przychodzi dopiero jak włączę ekran. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie noo, default_smile.png żeby wgrać inny rom niż był/jest w fonie to trzeba odblokować BL.
A co do powiadomień, to bardzo dużo zależy od skonfigurowania uprawnień.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Edit, chociaż ...ponoć jest jakiś myk żeby bez odblokowania BL podmienić rom.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zaczynam odczuwać ścinki na MIUI. Jakakolwiek to aplikacja, potrafi mi się wysypać bez powodu. Chcesz sie gdzies logować to oczywiscie aplikacja wymusza to poprzez przeglądarkę nie przez aplikacje ...

To wszystko zaczęło sie dziac jak weszło MIUI 13

 

Zatem może polecicie coś nie MIUI ? Ewentualnie jak na custom romach zrobić by aplikacja kontakty miała możliwość zapisywania kontaktów na karcie SIM :D

Chyba mnie nie zabijecie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Yoo

Mam bardzo irytujący problem.

Jak w nowym telefonie w gmailu robię załącz plik to przechodzi do menadżeru plików (zdjęcie) co mnie drażni i irytuje... 

Jak zmienić aby, było tak jak tutaj (zdjęcie)

Tutaj jak dodaje załącznik to jest tak jakbym chciał, a w Gmailu jakieś dziadostwo 😥 

Jak to zmienić?? 

 

 

Screenshot_2022-09-19-21-11-52-556_com.mi.android.globalFileexplorer.jpg

IMG_20220919_211446.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy i użytkowników tego TELE-FONKA

( 15 MARCA 2021roku Premiera w Polsce)TAK TO WTEDY BYŁA PREMIERA W POLSCE NASZEGO RN10P

Co?

Po 1.5 roku od premiery myślicie , czy było warto go kupić czy nie.

Ja uważam że tak że warto było, że pieniądze nie wyrzuciłem w tzw. Błoto.

Proszę pisać. 😉

 

Edytowane przez rumot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • rumot zmienił(a) tytuł na Redmi Note 10 Pro ( 15 MARCA 2021roku Premiera w Polsce)
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, dziś odebrałem tel z Orange i nie można zaktualizować. Łączę się przez hot spot wifi z innego telefonu i takie cyrki. Wszystkie opcje już sprawdziłem i nic, przez dane komórkowe też to samo. Czy do cholery zostaje mi ręcznie wgrać? Jakaś paranoja, miałem już parę tel xiaomi z Orange i nigdy nie było takiego problemu 5fade57dfd40f78c2c28c21eed21dc6a.jpg
Xiaomi redmi note 10 5g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...