Jump to content

Redmi Note 7 brak możliwości wykonywania połączeń

Recommended Posts

Gdy wybieram jakiś numer lub gdy ktoś do mnie dzwoni ikonka zasięgu zmienia się w tą pustą jakby nie było zasięgu i rozłącza rozmowę. 

Jedynym rozwiązaniem narazie jaki znalezlem to wejść w O telefonie > Pełna specyfikacja >3 razy klik w pamięć wewnętrzna > wybór w odpowiedniej karcie sim tryb sieci na LTE/TD-SCDMA/GSM.

Trzeba to robić po każdym restarcie urządzenia. 

• Like 1

4 godziny temu, Karol Winiarski napisał:

Jedynym rozwiązaniem narazie jaki znalezlem to wejść w O telefonie > Pełna specyfikacja >3 razy klik w pamięć wewnętrzna > wybór w odpowiedniej karcie sim tryb sieci na LTE/TD-SCDMA/GSM.

Jaki typ jest ustawiony domyślnie?

3 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Jaki typ jest ustawiony domyślnie?

Domyślnie jest na końcu UMTS zamiast GSM. Jak zmienię na opcję wymieniona wyżej to mogę już połączenia wykonywać (w ich trakcie znika ikona 4g ale to chyba normalne)

Mam to samo na 21.4.7/8. Wcześniej używałem 21.3.31/4.1 i 21.3.24/25 i nigdy nie było takich problemów. Po zmianie trybu sieci na LTE/TD-SCDMA/GSM zgodnie z poradą kolegi Karol Winiarski zaczęły działać połączenia wychodzące, przychodzące nie działają (dzwoniący dostaje komunikat o wyłączonym telefonie/niedostępności). Przy połączeniach wychodzących bardzo wydłużył się czas wybierania numeru - kilkanaście sekund, a nie kilka jak było przedtem. Dodatkowo znika LTE w chwili uzyskania sygnału (przedtem nie znikał), a po zakończeniu połączenia najpierw włącza się E, a potem LTE.

Przed chwilą wgrałem w/w soft. Niestety bez zmian, aby odbierać połączenia lub dzwonić trzeba w ustawieniach "Preferowany typ sieci" zaznaczyć "Automatyczny 3G'. Na ustawieniu LTG telefon blokuje połączenia.

1 godzinę temu, murawiak napisał:

Przed chwilą wgrałem w/w soft. Niestety bez zmian, aby odbierać połączenia lub dzwonić trzeba w ustawieniach "Preferowany typ sieci" zaznaczyć "Automatyczny 3G'. Na ustawieniu LTG telefon blokuje połączenia.

Jesteś w stanie wgrać China ROM i sprawdzić, czy tam działają połączenia? Pozwoliłoby to po części sprawdzić, czy problem jest tylko u nas, czy na chińskiej wersji też. Jeśli jesteś w stanie, to podeślę przez PW linka.

@filuuu @Karol Winiarski @jacoGURU @mattiMożecie wgrać firmware z 21.4.1 i sprawdzić czy działa bez kombinacji? Jeśli tak to winny będzie firmware, a nie ROM sam w sobie, i wtedy trzeba będzie niestety poczekać, aż coś Xiaomi z tym zrobi.

https://xiaomifirmwareupdater.com/firmware/lavender/weekly/21.4.1/

Edited by Kacper Skrzypek
  • Thanks 1

2 godziny temu, murawiak napisał:

Potwierdzam, mam to samo.

@Kacper Skrzypek

Update

Wrzuciłem 21.3.25 i połączenia działają bez kombinowania w ustawieniach.

Edited by matti

17 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

Jesteś w stanie wgrać China ROM i sprawdzić, czy tam działają połączenia? Pozwoliłoby to po części sprawdzić, czy problem jest tylko u nas, czy na chińskiej wersji też. Jeśli jesteś w stanie, to podeślę przez PW linka.

@filuuu @Karol Winiarski @jacoGURU @mattiMożecie wgrać firmware z 21.4.1 i sprawdzić czy działa bez kombinacji? Jeśli tak to winny będzie firmware, a nie ROM sam w sobie, i wtedy trzeba będzie niestety poczekać, aż coś Xiaomi z tym zrobi.

https://xiaomifirmwareupdater.com/firmware/lavender/weekly/21.4.1/

Flash firmware 21.4.1 naprawia błąd. Działają połączenia przychodzące i wychodzące i nie przechodzi w tryb GSM w czasie połączeń.

• Like 1

7 godzin temu, filuuu napisał:

Flash firmware 21.4.1 naprawia błąd. Działają połączenia przychodzące i wychodzące i nie przechodzi w tryb GSM w czasie połączeń.

można po prostu wgrać ten firmware na najnowszą wersję xiaomi.eu ?

8 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

To paczka zip, także przez TWRP.

Ewentualnie wystarczy sam modem (z paczki wypakuj plik NON-HLOS.bin, reszty nie ruszaj) i wgraj go przez fastboota:

fastboot flash modem NON-HLOS.bin

zflaszowałem sam modem i wygląda na to, że jest już ok. Dziękuję za pomoc :)

• Like 1