Skocz do zawartości

Redmi Note 7 brak możliwości wykonywania połączeń


Rekomendowane odpowiedzi

Gdy wybieram jakiś numer lub gdy ktoś do mnie dzwoni ikonka zasięgu zmienia się w tą pustą jakby nie było zasięgu i rozłącza rozmowę. 

Jedynym rozwiązaniem narazie jaki znalezlem to wejść w O telefonie > Pełna specyfikacja >3 razy klik w pamięć wewnętrzna > wybór w odpowiedniej karcie sim tryb sieci na LTE/TD-SCDMA/GSM.

Trzeba to robić po każdym restarcie urządzenia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Karol Winiarski napisał:

Jedynym rozwiązaniem narazie jaki znalezlem to wejść w O telefonie > Pełna specyfikacja >3 razy klik w pamięć wewnętrzna > wybór w odpowiedniej karcie sim tryb sieci na LTE/TD-SCDMA/GSM.

Jaki typ jest ustawiony domyślnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Jaki typ jest ustawiony domyślnie?

Domyślnie jest na końcu UMTS zamiast GSM. Jak zmienię na opcję wymieniona wyżej to mogę już połączenia wykonywać (w ich trakcie znika ikona 4g ale to chyba normalne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo na 21.4.7/8. Wcześniej używałem 21.3.31/4.1 i 21.3.24/25 i nigdy nie było takich problemów. Po zmianie trybu sieci na LTE/TD-SCDMA/GSM zgodnie z poradą kolegi Karol Winiarski zaczęły działać połączenia wychodzące, przychodzące nie działają (dzwoniący dostaje komunikat o wyłączonym telefonie/niedostępności). Przy połączeniach wychodzących bardzo wydłużył się czas wybierania numeru - kilkanaście sekund, a nie kilka jak było przedtem. Dodatkowo znika LTE w chwili uzyskania sygnału (przedtem nie znikał), a po zakończeniu połączenia najpierw włącza się E, a potem LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę kogokolwiek o pobranie, wgranie i przekazanie czy połączenia działają bez kombinacji czy nie.

https://miuipolska.pl/d/xiaomi.eu/xiaomi.eu_multi_HMNote7_21.4.9_v12-10.zip

@jacoGURU @matti @Karol Winiarski @filuuu

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Proszę kogokolwiek o pobranie, wgranie i przekazanie czy połączenia działają bez kombinacji czy nie.

https://miuipolska.pl/d/xiaomi.eu/xiaomi.eu_multi_HMNote7_21.4.9_v12-10.zip

@jacoGURU @matti @Karol Winiarski @filuuu

Dam znać dopiero wieczorem, teraz jestem poza wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, murawiak napisał:

Przed chwilą wgrałem w/w soft. Niestety bez zmian, aby odbierać połączenia lub dzwonić trzeba w ustawieniach "Preferowany typ sieci" zaznaczyć "Automatyczny 3G'. Na ustawieniu LTG telefon blokuje połączenia.

Jesteś w stanie wgrać China ROM i sprawdzić, czy tam działają połączenia? Pozwoliłoby to po części sprawdzić, czy problem jest tylko u nas, czy na chińskiej wersji też. Jeśli jesteś w stanie, to podeślę przez PW linka.

@filuuu @Karol Winiarski @jacoGURU @mattiMożecie wgrać firmware z 21.4.1 i sprawdzić czy działa bez kombinacji? Jeśli tak to winny będzie firmware, a nie ROM sam w sobie, i wtedy trzeba będzie niestety poczekać, aż coś Xiaomi z tym zrobi.

https://xiaomifirmwareupdater.com/firmware/lavender/weekly/21.4.1/

Edytowane przez Kacper Skrzypek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, murawiak napisał:

Przed chwilą wgrałem w/w soft. Niestety bez zmian, aby odbierać połączenia lub dzwonić trzeba w ustawieniach "Preferowany typ sieci" zaznaczyć "Automatyczny 3G'. Na ustawieniu LTG telefon blokuje połączenia.

Potwierdzam, mam to samo.

@Kacper Skrzypek

Update

Wrzuciłem 21.3.25 i połączenia działają bez kombinowania w ustawieniach.

Edytowane przez matti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

Jesteś w stanie wgrać China ROM i sprawdzić, czy tam działają połączenia? Pozwoliłoby to po części sprawdzić, czy problem jest tylko u nas, czy na chińskiej wersji też. Jeśli jesteś w stanie, to podeślę przez PW linka.

@filuuu @Karol Winiarski @jacoGURU @mattiMożecie wgrać firmware z 21.4.1 i sprawdzić czy działa bez kombinacji? Jeśli tak to winny będzie firmware, a nie ROM sam w sobie, i wtedy trzeba będzie niestety poczekać, aż coś Xiaomi z tym zrobi.

https://xiaomifirmwareupdater.com/firmware/lavender/weekly/21.4.1/

Flash firmware 21.4.1 naprawia błąd. Działają połączenia przychodzące i wychodzące i nie przechodzi w tryb GSM w czasie połączeń.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

To paczka zip, także przez TWRP.

Ewentualnie wystarczy sam modem (z paczki wypakuj plik NON-HLOS.bin, reszty nie ruszaj) i wgraj go przez fastboota:

fastboot flash modem NON-HLOS.bin

zflaszowałem sam modem i wygląda na to, że jest już ok. Dziękuję za pomoc :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...