Skocz do zawartości

Tragiczna jakość zdjec


materix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem dziś telefon XIAOMI REDMI NOTE 9, to co zobaczyłem to woła o pomstę do nieba... Jakość zdjęć tym telefonem jest tak słaba, że jest to nie do opisania... Miałem wcześniej HUAWEI P30 Lite chyba 2018r. i różnica jest strasznie rażąca... niby 48mpx ale tego kompletnie nie widac... Dodam link do zdjęcia

https://ibb.co/kXnmYd9 

Jesteście w stanie coś zaradzić?

Edytowane przez materix
Dodanie linku zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wporzadku, ale myślę że te 48mpx jednak wymaga czegoś więcej niż jakości pokroju jakiegoś Sony ericsona k750... Poza tym miałem kwotę 700 zł na telefon i wydawało mi się to najlepszym wyborem w tym przedziale... Chcialem wziąć Huawei'a, lecz zblokował mnie brak aplikacji google. Dodam, że w czwartek wziąłem zwykle REDMI 9 no i oddałem telefon ze względu właśnie takiego że kompletnie nie spełniał moich oczekiwań dotyczących aparatu, ale fakt tam było 13mpx więc dołożyłem te 150zl i jest te niby 48 a w ogóle nie widać różnicy...

Edytowane przez materix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie wygląda jakby było zrobione w warunkach zbyt słabego oświetlenia. Dioda telefonu zrobiła co mogła, ale że mogła niewiele to wyszło co wyszło. Zrób zdjęcie w dobrych warunkach i wrzuć, wtedy coś będzie można powiedzieć. Telefon za 7 stówek to nie lustrzanka, cudów też nie ma się co spodziewać.

Jeśli chodzi o jakość zdjęć to najważniejsza jest wielkość fizyczna matrycy oraz odpowiednia do niej wielkość obiektywu, to zapewnia dostarczenie do matrycy odpowiedniej ilości światła. Zagęszczanie pikseli to sprawa drugorzędna a im gęściej tym więcej szumów. Co z tego że 48Mp zrobi zdjęcie wielkości bilbordu jak jego jakość będzie mierna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no dokładnie, oczywiście ja jestem laikiem w tym temacie... Wiadomo jedyne co wymagam od telefonu żeby to wyglądało jakoś lepiej jak na tym zdjęciu gdzie widać jakieś piksele czy co to jest, gdzie w ogóle nie dało się tego wyostrzyć nawet trochę, gdzie w Huawei za te same pieniądze się dało a niby Xiaomi ma lepsze parametry..

 

Jeżeli chodzi o zdjęcie zrobione w dzień to faktycznie nie mam nic do zarzucenia, ale to wieczorem jest jakaś masakra, naprawdę uważam ze poprzednik którego niestety zgubiłem pomimo że miał 2 lata był lepszy...

 

https://ibb.co/5RbKmx5

Edytowane przez materix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...