Skocz do zawartości

MIUI 21.4.7/8


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

2147.png

  • Od teraz można wybrać, które zdjęcia chcemy wyświetlać w zakładce “Zdjęcia” w Galerii (wszystkie czy tylko te wykonane Aparatem)
  • Dodano wsparcie dla dodawania ramki urządzenia na zrzutach ekranu [Mi 10S, Mi 11]
  • Poprawki różnych problemów, m.in. dotyczących niskich prędkości Wi-Fi w Mi 9, pewnych problemów z dźwiękiem w kilku modelach (np. Mi 10), zamykających się ustawień Ekranu zawsze włączonego w niektórych przypadkach
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install).
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Niektóre urządzenia, takie jak Mi 11, nie mają TWRP – w ich przypadku konieczna jest instalacja ROM-u w trybie Fastboot, o której napisaliśmy oddzielny artykuł.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 22 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem – w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika. Nie akceptujemy jakichkolwiek zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: chwilowo z MIUI Global, bo oczekuję na odblokowanie bootloadera (nazwa: Elegant MIUI 11, prawdopodobnie nie do odnalezienia w aplikacji na naszym ROM-ie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak informacyjnie z xiaomi.eu:
ROM is rebuilding due to camera settings FC..
 
Rzeczywiście, po wejściu w ustawienia aparatu mamy FC.
Co ciekawe pewnie bym tego nie zauważył gdyby nie ten wpis (co nie świadczy o mnie najlepiej jako o beta testerze )

Tapatalknięte przy użyciu MI 10T PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem z WiFi pozostał, jest strzał prędkości docelowej, później spadek i utrzymanie mniejszej prędkości, po restarcie urządzenia przez kilka h jest ok, prawie idelanie pozioma linia. Oczywiście w innym Xiaomi na Globalu jest OK. 

Internet 100/50

IMG_20210410_111826.jpg

IMG_20210410_112342.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie tylko u mnie na RN7 (lavender wersja 4/64 i 3/32) przy próbie połączenia znika zasięg i jest błąd połączenia. Zasięg wraca od razu po tym. Tak samo gdy ktoś próbuje do mnie zadzwonić, znika zasięg a jak już ktoś przestanie próbować to mi wraca... dziwne...

Jest przewidziany jakiś szybki fix? Czy wracać do wersji sprzed 1 kwietnia (na tej wersji też były różne dziwne rzeczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podesłać log za pomocą adb logcat? Niestety to, co podesłałeś, wiele nie pomoże w ustaleniu przyczyny, bo nie podesłałeś całości logów, tylko jeden z typów. To za mało, aby sprawdzić, co powoduje problem.

  1. Debugowanie USB włączone.
  2. Podpięcie telefonu do komputera, uruchomienie wiersza poleceń na komputerze (w katalogu z adb)
  3. Komenda 
    adb devices

    aby zobaczyć czy wykrywa (zaakceptować komunikat na telefonie jeśli się pojawi).

  4. Przejść do apki telefonu, wybrać jakiś numer, ale jeszcze nie dzwonić. Na komputerze

    adb logcat -c

    (wyczyścisz wtedy stare logi, będzie mniej do ogarniania co i jak)

  5. Potem na komputerze

    adb logcat > log.txt

    i po tym w telefonie próbujesz zadzwonić. Jak już się stanie co trzeba, rozłączasz się, robisz ctrl+c. Plik będzie w katalogu z adb, podeślij mi go tutaj albo na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Możesz podesłać log za pomocą adb logcat? Niestety to, co podesłałeś, wiele nie pomoże w ustaleniu przyczyny, bo nie podesłałeś całości logów, tylko jeden z typów. To za mało, aby sprawdzić, co powoduje problem.

  1. Debugowanie USB włączone.
  2. Podpięcie telefonu do komputera, uruchomienie wiersza poleceń na komputerze (w katalogu z adb)
  3. Komenda 
    
    adb devices

    aby zobaczyć czy wykrywa (zaakceptować komunikat na telefonie jeśli się pojawi).

  4. Przejść do apki telefonu, wybrać jakiś numer, ale jeszcze nie dzwonić. Na komputerze

    
    adb logcat -c

    (wyczyścisz wtedy stare logi, będzie mniej do ogarniania co i jak)

  5. Potem na komputerze

    
    adb logcat > log.txt

    i po tym w telefonie próbujesz zadzwonić. Jak już się stanie co trzeba, rozłączasz się, robisz ctrl+c. Plik będzie w katalogu z adb, podeślij mi go tutaj albo na priv.

Jasne. Myślałem że activitymanager wystarczy. Podsyłam całość

logcat_04-10-2021_23-46-13.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Niestety nadal niewiele widać. Byłbym wdzięczny za loga z adb jednak, w taki sposób jak opisałem (być może masz jakieś filtry, nie wiem, ale potrzebuję całości).

Przepraszam najmocniej. Zapomniałem o filtrach. Teraz jest całość

logcat_04-10-2021_23-55-08.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, filuuu napisał:

Przepraszam najmocniej. Zapomniałem o filtrach. Teraz jest całość

Jeśli możesz, to samo pytanie co tutaj:

https://miuipolska.pl/forum/topic/54803-redmi-note-7-brak-możliwości-wykonywania-połączeń/?tab=comments#comment-597279

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N

3 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Rozwiązanie z linka działa. Też tam odpisałem na pytanie o domyślne ustawienie. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie proszę - instalacja po raz pierwszy na tym egzemplarzu Mi Note 10 (tucana). Unlock/TWRP/instalacja - w efekcie bootloop do recovery a pod Windowsem folder z internal storage - pliki i foldery z losowymi nazwami.

Flash najnowszego Global przez MiFlash - wstaje bez problemu. Potem instalacja i efekt jak wyżej.

Flash najnowszego EEA przez MiFlash - wstaje bez problemu. Potem instalacja i efekt jak wyżej.

Coś pominąłem?6bc2d6a8395894654d00d1d67d55554f.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Podpowiedzcie proszę - instalacja po raz pierwszy na tym egzemplarzu Mi Note 10 (tucana). Unlock/TWRP/instalacja

Coś pominąłem?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka




Czy przed instalacją a po wgraniu twrp, format data był zrobiony aby odszyfrować partycje

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2021 o 20:49, Emcet napisał:

Cześć wszystkim, ktoś jakiś czas temu popełnił wpis o braku przycisków sterownia Spotify w belce, faktycznie tak jest, jakieś rozwiązanie?

Wyłącznie trybu pełnoekranowego? 

To ja pisałem.. chyba wina miui bo raz jest raz nie ma.. Dalej nie ma rozwiązania niestety. Chyba że ja coś nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Czy przed instalacją a po wgraniu twrp, format data był zrobiony aby odszyfrować partycje

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Ukłoniło mi się - czytanie ze zrozumieniem. Robiłem wipe data a nie format :(
Tym samym wszystko działa jak należy.

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2021 o 22:22, filuuu napisał:

Niestety nie tylko u mnie na RN7 (lavender wersja 4/64 i 3/32) przy próbie połączenia znika zasięg i jest błąd połączenia. Zasięg wraca od razu po tym. Tak samo gdy ktoś próbuje do mnie zadzwonić, znika zasięg a jak już ktoś przestanie próbować to mi wraca... dziwne...

Jest przewidziany jakiś szybki fix? Czy wracać do wersji sprzed 1 kwietnia (na tej wersji też były różne dziwne rzeczy)

U mnie to samo, ale fix ze zmianą na LTE/TD-SCDMA/GSM pomógł tylko na połączenia wychodzące. Połączenia przychodzące nie działają.

Update

Przy połączeniach wychodzących bardzo wydłużył się czas wybierania numeru - kilkanaście sekund, a nie kilka jak było przedtem. Dodatkowo znika LTE w chwili uzyskania sygnału (przedtem nie znikał), a po zakończeniu połączenia najpierw włącza się E, a potem LTE.

Czy mogę przejść na aktualizację wcześniejszą 21.3.31/4.1 bez format data?

Update 2

Zrobiłem downgrade do 21.3.25 i sytuacja wróciła do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem pierwszą usterkę od początku korzystania z wersji rozwojowej. Podjechałem do paczkomatu i wyjąłem telefon żeby odebrać paczkę, a tu czarny ekran. Nie reagował na nic. Dopiero jak stanąłem w cieniu okazało się że telefon działa ale jest tak zciemniony że prawie nic nie było widać. Ekran był tak ciemny że nawet nie mogłem znaleźć Suwaka do rozjaśnienia. Postanowiłem zrestartować, ale po restarcie nadal było ciemno, można było zobaczyć tylko zarysy mojego pulpitu. Po chwili walki udało mi się namierzyć suwak, ale ekran się nie rozjaśniał. I nagle nic nie robiąc ekran sam się rozjaśnił.
Zastanawiam się czy to nie nowy Magisk robi bo wczoraj po aktualizacji go do najnowszej wersji i próbie uruchomienia telefon zamarł całkowicie na jakieś 60 sekund i nie reagował na nic. Po tym czasie uruchomiła się aplikacja Magisk.

Sendnięte z Mi Note 10 PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi9:

- Wifi w końcu działa poprawnie, bez spadków płynności
- QI nadal przerywa co kilka minut
- Bateria minimalnie gorzej niż poprzedni release
- Zmiana głośności zachowuje się dziwnie, w systemie vol up/down reguluje co 4% a w VLC po 1% (wcześniej zawsze po 4%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...