Skocz do zawartości

POCO X3 Pro - pytania ogólne, wątek zbiorczy


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Po MIUI 13.0.3.0 niestety OTA nie widzi publicznie żadnego wydania, także raczej żadna paczka nie pójdzie. Ale możesz próbować.

To mam jakoes opcję aby miec andka 13 i miui 14 na swoim telefonie,aktualizujac telefon z poziomu wlasnie telefonu,a nie pc itp.?

 

Niestety nie mogę aktualizowac telefonu i paczki 13.0.3😑😑

Screenshot_2023-03-12-17-58-43-240_com.android.updater.jpg

Edytowane przez Blessedblack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Blessedblack napisał(a):

Niestety nie mogę aktualizowac telefonu i paczki 13.0.3

Przenieś plik do głównego folderu pamięci wewnętrznej (czyli tam gdzie są inne foldery typu Download, DCIM).

40 minut temu, Blessedblack napisał(a):

To mam jakoes opcję aby miec andka 13 i miui 14 na swoim telefonie,aktualizujac telefon z poziomu wlasnie telefonu,a nie pc itp.?

Jeśli paczki podsyłane gdzieś wyżej nie zatrybią, to nie.

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Przenieś plik do głównego folderu pamięci wewnętrznej (czyli tam gdzie są inne foldery typu Download, DCIM).

Jeśli paczki podsyłane gdzieś wyżej nie zatrybią, to nie.

przenioslem tam gdzie pisales ale nadal nic.Czyli z poziomu pc jak mogę wgrac miui 14.Jaki soft do mojej wersji?.Jest jakis fajny prosty poradnik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Wtedy, kiedy to robiłeś, Xiaomi udostępniało OTA. Mówię o stanie na teraz - w OTA nie ma aktualizacji do jakiejkolwiek wersji z V13.0.1.0.SJUEUXM.

Ok rozumiem, ale nie rozumiem dlaczego się w się tak zachowali? Czyżby coś z tą aktualizacja było nie tak? Dziwne to... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę polemizować ale mój Poco X3 Pro (wersja EEA) aktualizowałem zawsze przez OTA (na regionie CH). Natomiast Redmi Note 9S nie chciał się zaktualizować z MIUI 12 do 13 i po pół roku zaktualizowałem go ręcznie przez MIUI Downloader - 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę wgrać przez TWRP  tą samą wersję systemu MIUI14  (na zasadzie aktualizacji ) i nie  utracę żadnych danych aplikacji z telefonu? Zrobiłem instalację systemu przez TWRP na czysto  ale mam wrażenie że coś nie tak jest z tym systemem  dlatego chciałbym spróbować nainstalować tą samą wersje romu  jaką mam, może pomoże . Sporo czasu zajęło  mi przywrócenie wszystkich aplikacji i danych wiec drugi raz już nie wchodzi to w rachubę - absolutnie cała zawartość musi pozostać 

Edytowane przez zeno55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja przez TWRP czy fastboot to tylko aktualizacja nie podmienia całego romu, aktualizacja nie kasuje danych użytkownika (no chyba że się coś zbiegiem okoliczności skrzaczy :) )
Różnica jest w kompresji.

Jedni wolą przez TWRP inni przez fastboota, jednak przez fastboota chyba nie ma zgłoszeń że aktualizacja coś narozrabiała jak np potrafi się okazać że zainstalowane TWRP nie chce zaskoczyć z nową aktualizacją.
Z fastbootem to jedyne co się pojawia problematyczne to że jak nie było sterowników w kompie, czy przewód do bani albo nie ten port USB.


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

TWRP jest zdecydowanie wygodniejsze, natomiast fastboot pewniejszy.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Netoper napisał(a):

 

TWRP jest zdecydowanie wygodniejsze, natomiast fastboot pewniejszy.


 

Miałem wcześniej MIUI13-smigało gites , ostatnio zrobiłem przez TWRP aktualizacje do MIUI14 i generalnie wszystko było ok - co prawda  na 14-ce bateria szybciej spadała ale bez dramatu.  Niestety przez usuniecie aplikacji systemowej uwaliłem system który juz nie wstał . Wyczyściłem wiec tel w TWRP całkowicie ( wipe data , cache , dalvik cache) i postawiłem system na czysto za pomocą funkcji instaluj. Niby wszystko poszło ok ale bateria teraz  znika w oczach bez powodu (nie jest to kwestia przez zuzycie przez aplikacje),  nawet oszczędzanie energii nie poprawia wiele. Teraz bateria znika jak woda nawet jak telefon leży  i jest nieuzywany, poza tym  powoli sie ładuje i ogólnie grzeje się  czego przedtem nie było . Nie mam już pomysłu . Pomyślałem że może pomoże ponowna instalacja romu ,  jest to dobry pomysł ? Lepiej może przez fastboot jak mówisz  że pewniejszy sposób? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czysto to już drugi raz się nie zdecyduje bo na moim przykładzie widać że czasem instalacja/aktualizacja na istniejący system sprawdza się lepiej niż na czysto - straciłem tydzień na instalowanie i przywracanie wszystkich apk które miałem a i tak jest źle bo coś nie wiadomo co pożera baterie w szalonym tempie tak że muszę telefon ładować do pełna dwa razy dziennie.... Chyba na początek zrobię instalacje przez fastboot na obecny system, jeśli nie rozwiąże problemu to mam nadzieję że nie zaszkodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po aktualizacji do Androida 13 ( MIUI 14 ) działa Wam VoLTE? Niby u mnie pokazuje się ikona na telefonie, ale w czasie rozmowy znika i jest H+. Karta w Orange Flex, nie pamiętam w sumie czy zaraz po aktualizacji w czasie rozmowy miałem VoLTE, bo możliwe też że coś z siecią nie tak, ale na bank wcześniej działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej OTA jest zamknięte? Bo na fb na fanpage xiaomi ludzie pisze ze np redmi note 10 pro aktualizują przez OTA bez problemu... 

Poco F3 też, 

11T 5G

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0TrEqihudVxXPmwzgfsfyqd7ARU3iRL9JV7Mghy9CokyxEpXACU4R6C66ev1ticcCl&id=222108508205978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Zauważ, że w większości komentarzy jest mowa o innych modelach niż X3 Pro. Jeśli ktoś pisze o tym modelu, to aktualizował go trochę wcześniej, gdy jeszcze nie poblokowali OTA.

Racja modeli w poście jest sporo, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem do wielu z Was - zakupiony na prezent X3 Pro z polskiej dystrybucji (EEA), zaktualizował się jedynie do 12.0.5 i to było na tyle.

Pomogła zmiana regionu na Szwajcarię, ale dobiłem przez OTA jedynie do 13.0.1 i ani rusz. Kombinowałem z różnymi regionami (wspomniana Szwajcaria, później Belgia, Niemcy, Francja, Wielka Brytania), ale bez skutku, więc walczyłem dalej, aż trafiłem na jedyną aktualizację, która działa - przyrostową z 13.0.1 do 13.0.3 klik, która odpaliła na systemowym aktualizatorze i na tym tańcu bal się zakończył, a do domu wracać jeszcze nie chciałem, toteż poszła prośba o odblokowanie bootloadera, tydzień ferii, miflash, MIUI 14.0.1 oraz ponowne zablokowanie bootloadera i to chyba aktualnie jest jedyna droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2023 o 12:47, k232 napisał:

Siema, znalazłem wczoraj kod , którym wchodzi się w jakieś zaawansowane ustawienia, może tam zmienić preferowaną sieć, jaką ustawić dla poco X3 pro? 

 

Screenshot_2023-03-28-21-38-04-975_com.android.phone.jpg

Jeżeli chodzi Ci o problemy z LTE to nic Ci te kombinacje nie dadzą. Czego nie ustawisz to za chwilę ustawienia i tak wrócą do domyślnych. Podobno pomaga wyłączenie VoLTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2023 o 12:22, mopsik napisał(a):

A co to za wersja 13.0.6.0 ? Wczoraj mi wkoczyła możliwość .Aktualnie mam 12.5.5.0 

U mnie na regionie polska 13.0.6.0 poszło już jakiś czas temu a dzisiaj już ciągnie 14 i andka 13 . Bez żadnych kombinowań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...