Skocz do zawartości

Mi 11 Lite - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

@Daross

Wygeneruj sobie plik ''bugreport.....zip'' ( Ustawienia/ O telefonie/ Pełna specyfikacja/ i kliknij parę razy na pole ''Procesor'', klik na wyślij)

Jak skończy się generować, wejdź do folderu MIUI/ debug_log i najlepiej przenieś ten plik (bugreport-(tutaj data z godziną).zip na komputer. Rozpakuj go i wejdź do rozpakowanego folderu. Tam jest następny plik z rozszerzeniem .zip (bugreport-renoir.....), rozpakuj go. Powstanie następny folder z tą nazwą. Otwórz go i tam szukaj pliku tekstowego dumpstate_board.txt

Otwórz go i poszukaj sobie linii z nazwami: Tianma lub Huaxing. Jeśli nie będzie  tych nazw to szukaj po kodach: 36_02_0 to jest dla Tianma, a dla Huaxing to 42_02_0

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Boomers

 Ja sprawdziłem u siebie i wyszło, że ekran mam ten lepszy (DisplayDxe: K9 42 02 0b amoled dsc cmd) czyli HUAXING i do tego
ekranu nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Ty prawdopodobnie miałeś TIANMA z którym są problemy . Mało tego, porównując ten do tego z poprzedniego mojego MI Note 10 lite na którym ekran różnie się zachowywał i np. ustawiony schemat kolorów potrafił momentami zmieniać się chwilowo to ten w MI 11 lite 5G jest o wiele lepszy i działa u mnie bardzo dobrze. Jak napisałem wyżej nie mam zastrzeżeń.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adamcom

Też tak myślę, że tam była TIANMA, bo ekran robił dziwne jazdy. Jak testowałeś swój to zero w/w problemów, które opisałem w dwóch postach? Trzeba tylko pamiętać, aby testować w b.ciemnym pomieszczeniu i nie trzeba nawet przyciemniać ekranu śmiało może być ustawiony na 50% podświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę inny problem i nie wiem jak to ogarnąć, zainstalowałem sobie spotify. Wszystko jest ładnie pięknie ale jak już przestaje słuchać muzyki i zamykam aplikacje to powiadomienie cały czas wisi na belce (poniżej). Próbowałem zmienić ustawienia powiadomień ale to nic nie daje, powiadomienie cały czas jest i zajmuje miejsce na inne. Nawet jak zostawiłem telefon na noc, ubiłem wszystkie aplikacje w tle to i tak dalej tam siedzi, jakby na stałe :/ czy da się coś z tym zrobić? 

Screenshot_2021-06-26-15-17-30-458_com.miui.home.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę inny problem i nie wiem jak to ogarnąć, zainstalowałem sobie spotify. Wszystko jest ładnie pięknie ale jak już przestaje słuchać muzyki i zamykam aplikacje to powiadomienie cały czas wisi na belce (poniżej). Próbowałem zmienić ustawienia powiadomień ale to nic nie daje, powiadomienie cały czas jest i zajmuje miejsce na inne. Nawet jak zostawiłem telefon na noc, ubiłem wszystkie aplikacje w tle to i tak dalej tam siedzi, jakby na stałe :/ czy da się coś z tym zrobić? 
Screenshot_2021-06-26-15-17-30-458_com_miui_home.thumb.jpg.68b74bb6bc7fdb2fbe07b6399aacbdde.jpg
Aktualizacja systemowej aplikacji "Powiadomienia" naprawia ten błąd.
Aktualizacja właśnie wpadła.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to celowy zabieg bo jakiś czas temu na moim Mi 9T Pro po aktualizacji pojawiła się taka opcja jako dodatkowa.
Swoją drogą wolę takie rozwiązanie, bo od sprawdzania powiadomień mam zegarek a w nocy wystarczy raz tapnąć w ekran żeby sprawdzić godzinę. Nie musi się ciągle świecić ;)


A tak na marginesie - to jest dział tylko dla wersji "lite" czy też "lite 5g". Bo nie jest to ujęte w nazwie działu a czekam na swojego 5g, a moderatorom na tym forum wystarczy byle pretekst, żeby dostać ostrzeżenie....c29e37b1c9536aaa85fa7b227c934411.jpg

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, si3wc4 napisał:

A tak na marginesie - to jest dział tylko dla wersji "lite" czy też "lite 5g". Bo nie jest to ujęte w nazwie działu a czekam na swojego 5g, a moderatorom na tym forum wystarczy byle pretekst, żeby dostać ostrzeżenie....

Dla obydwu.

7 minut temu, t0tti89 napisał:

Tak tylko cała zabawa polega na tym, że Ty masz wybór a u mnie jest na stałe 10 sekund. 

Tak ustawiło Xiaomi, z jakiego powodu - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, si3wc4 napisał:

Nie musi się ciągle świecić

Do tego nie jest potrzebna opcja 10s. Wystarczy ustawić "zaplanować" kiedy ma działać AoD np. w nocy ma się wyłączyć powiedzmy od 21 do 7 rano. Kompletnie nie wiem po co jest te 10 s... Skoro po tapnięciu ekran mi się włącza i tak i tak, to po co AoD na 10s? Powiadomienia też będę widział ;)

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam teraz na swoim Mi 11 lite 5g  MIUI Global 12.0.3.0 RKIEUOR ,chcę przy pomocy Mi Flash wgrac  coś takiego renoir_eea_global_images_V12.5.3.0.RKIEUXM.I teraz pytania. Czy to odpowiedni rom do tego fona i czy mogę zaznaczyć opcje "clean all and lock.

Fachowcem nie jestem dlatego wole spytać żeby nie uwalić fona .Dzięki za każdą podpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

@Adamcom Miło widzieć kogoś, kto również jest (był) posiadaczem Mi Note 10 Lite. Zastanawiam się, co skłoniło Cię do przesiadki na Mi 11 Lite?

Podejrzewam, że na pewno mógł to być lepszy czytnik linii papilarnych, wyższa teoretycznie wydajność, mniejsza waga czy też ekran o wyższym odświeżaniu, ale czy coś jeszcze? Czy mniejsza bateria jest po przesiadce odczuwalna? Jak porównasz chociażby zdjęcia robione jednym i drugim telefonem? Miałem ostatnio w rękach Redmi Note 10 Pro i niemiło zaskoczyłem się niską szczegółowością zdjęć. Teoretycznie te 108MP powinno generować bardziej szczegółowe zdjęcia, ale tak nie jest. Może to kwestia tego, że u siebie mam xiaomi.eu, a może po prostu innej optyki. Ciekawi mnie jak w porównaniu z Mi Note 10 Lite wypadnie właśnie Mi 11 Lite.

Czy może powodem przesiadki było coś innego? Ogólnie ciekawi mnie Twoje zdanie na temat tego smartfona, właśnie przez to, że poprzednio posiadałeś Mi Note 10 Lite. Napisałbym na priv, ale może komuś na forum również przyda się takie porównanie.

Edytowane przez Matixx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Sprawdziłem plik dumpstate_board.txt i oczywiście mając moje parszywe szczęście, w moim telefonie jest ekran TIANMA..... telefon x-kom.

Po jakim czasie zaczęliście mieć dziwne jazdy z tym ekranem? Ja jeszcze niczego takiego nie doświadczyłem, ale to oburzające że producent do jednego modelu wstawia dwa różniące się jakością podzespoły! Czy ten problem z Tianma został ograny softem, czy mam się szykować na jakieś wypalenia, dziwne poświaty, i problemy z jasnością...

Edytowane przez dreamlike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Matixx napisał:

@Adamcom Miło widzieć kogoś, kto również jest (był) posiadaczem Mi Note 10 Lite. Zastanawiam się, co skłoniło Cię do przesiadki na Mi 11 Lite? .........

 

Warto zaznaczyć, że chodzi o przesiadkę na Mi 11 lite 5G.

  Odpowiadając, pierwszym elementem była powoli kurcząca się pamięć bo w MI Note 10 lite miałem 64 GB i brak możliwości rozszerzenia kartą nie mówiąc już o sekcji pamięci "inne" która to czy to w moim Mi, Mi Note czy Redmi Note w rodzinie czy znajomych przeważnie wszędzie zabiera ok. 10GB i ciężko coś z tym zrobić na dłuższą metę. Druga sprawa to technologia 5G i wcale nie chodzi mi o używanie 5G ale o to, że wiąże się to z nowszymi podzespołami (lepsze rozwiązania) a przez to lepszymi parametrami jeżeli chodzi o połączenia, czy łączność w pozostałych typach sieci a przede wszystkim wi-fi, jest to w praktyce bardzo zauważalne u mnie w użytkowaniu. Tam gdzie mieszkam oraz w miejscach o słabym pokryciu sieci (lub tzw. dziurach czy przeszkodach),  Mi Note 10 Lite miał często problemy z zasięgiem oraz  rwał rozmowy, na Mi 11Lite 5G nie mam nigdzie żadnych problemów i jest to bardzo wielka dla mnie różnica.  Muszę tu zaznaczyć, że telefon pracuje w sieci PLAY wykorzystując dual sim, gdzie VoWifi, VoLTE  również funkcjonują bezproblemowo ( w innych sieciach z tym może być różnie, kolega ma ten sam telefon w sieci PLUS i tam pod tym względem nie jest tak dobrze). Następna sprawa to rzeczy typowo fizyczne, odczuwalna totalnie mniejsza waga telefonu robi swoje, czytnika linii papilarnych używa się o wiele wygodniej, ekran jest lepszy i przede wszystkim prosty (dodam dodatkowo, że mam ten lepszy bezproblemowy HUAXING) a to też mniej zachodu z jego zabezpieczeniem ( zakrzywiane szkła, folie itp.), umiejscowienie kamerki przedniej też na plus. Co do zdjęć, mówiąc bardzo ogólnikowo  jest podobnie ale MI 11 Lite 5G jeżeli chodzi o fotki  w złych warunkach oświetleniowych oraz zdjęciach nocnych moim zdaniem zauważalnie lepiej sobie radzi. Jedyny mankament ale zaznaczam dla mnie raczej marginalny, to zauważalna mniejsza pojemność baterii w Mi 11 Lite 5G.

Przesiadka zdecydowanie wyszła na korzyść, ale to moje zdanie inni mogą mieć odmienne, bo tu dużo zależy od tego jak,  gdzie i w jakiej sieci i z jakimi aplikacjami używa się tego urządzenia.

 

Edytowane przez Adamcom
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Lukasz3030 napisał:

Witam,

Na chwilę obecną jestem posiadaczem xiaomi mi8. Myślę żeby przenieść się na 11lite. Jestem uzytkownikiem ktory nie wymaga zbyt wiele. Muzyka, internet i czasami zdjęcia. Warto waszym zdaniem sie przerzucić?

Moim zdaniem do 1300PLN można brać. Cena sklepowa jednak zbyt wysoka. Pewnie Cię zadowoli ale ma kilka irytujących cech na tą chwilę np. zwalnianie po nawet niewielkim nagrzaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaszalałem i zakupiłem wersję z 8GB ramu za ok 1680zł, przesiadłem się z MI9 SE zobaczymy jak się będzie sprawował jak na razie jest ok ale jeszcze do końca nie przerzuciłem wszystkie co potrzebuje. Udało mi się trafić wersję z tym lepszym wyświetlaczem. 

 

Minusem jak na razie brak możliwości nagrywania rozmów.

Edytowane przez fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...