Skocz do zawartości

Mi 11 Lite - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

  • ZduneX25 przypiął/eła ten temat
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

@r9k9rs po pierwsze nie na dworze tylko na polu :mrgreen: ekran sprawuje się bardzo dobrze, dzisiaj nawet ładnie słońce świeciło i wszystko było widoczne. W porównaniu do RN8 pro to spory przeskok. Co do volte i vowifi też nie ma najmniejszego problemu 

Edytowane przez focusik09
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dla mnie jest jak najbardziej spoko. Zależało mi najbardziej aby wielkość ekranu nie była zbyt duża. Już oglądałem i miałem kupować RN 10pro, ale jeszcze w sklepie wziąłem tego Lite  do ręki i już wiedziałem że nie wrócę po tamtego. Sam wygląd oraz to jaki jest cieniutki oraz jego waga co od razu widać w ręce to duży plus. Wiem że bateria nie powala na kolana ale mi na cały dzień spokojnie wystarcza. Widać że działa bardzo szybko, w porównaniu do mojego poprzedniego telefonu to też na duży plus. Resztę dopiero będę sobie analizował jak wywalę system (global) i przejdę na Xiaomi.eu, nie mogę nawet patrzeć na ten dialer i kontakty. Generalnie telefon fajny, szybki, ładowanie też szybkie. na zdjęciach tak bardzo mi nie zależy, lecz nie można się do nich przyczepić. Jedyna rzecz do której mogę się przyczepić to cena, mógłby kosztować tak ze 3 stówki mniej. Ale polecam (to tylko moje zdanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam s20 fe 5g. Rozglądam się bo zwyczajnie Samsunga nie lubię, po prostu nie lubię. I ekran na dworze ma taki sobie. Xiaomi są słabe jeśli chodzi o wsparcie ale fajnie się używa. Rozglądam się i ten Samsung jest telefonem którego po raz pierwszy nie zajadę do naturalnej jego śmieci. 

Ten mi 11 lite jest ładny, chciałbym tylko zobaczyć w słońcu ekran tego 11 lite 5g. Fotkę jak to wygląda.

Edytowane przez r9k9rs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jedzie do mnie z amazona.de Mi 11 Lite 5G 8GB/128GB za 1400 zł w poniedziałek 07.06 będzie dostarczony. No ciekawe jakie zrobi na mnie wrażenie. Bardzo tęskniłem za normalnym czytnikiem palca (jestem "antyfanem" tych w ekranie) i do tego 5G czego brakuje mi w S20 bez przepłacania w S21. Mam cicho nadzieje, że nie będzie problemów z zieloną poświatą na ekranie na szarych i czarnych kolorach, bo ostatnio amoledy w tej kwestii dają ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@r9k9rs

W tej cenie już niedostępny i ogólnie brak na magazynie (sprzedawca i realizacja zamówienia amazon). Musisz polować na promo.

mi.thumb.png.e69df6c7d6a92cbcb1e0c56f4e37be44.png

EDIT: Sprzęcik dzisiaj dojechał do mnie i pierwsze (szybkie wrażenia na najnowszy romie V12.5.1.0.RKIEUXM z 07.06.2021):

- bez najmniejszego problemu działa VoLTE, a jakość rozmów jak na chińczyka prawie bardzo dobra 4-/5 i wystarczająco głośny, aż czuć wibrację dźwięku z tyłu obudowy przy aparacie foto.

- bez najmniejszego problemu działa 5G

- ekran bez zielonej poświaty na szarych i czarnych kolorach (przetestowany od 0% do 30% podświetlenia w ciemniej łazience)

- czytnik odcisków palca błyskawiczny (cyk i odblokowany...bajka)

- słuchawki bezprzewodowe na bluetooth: Samsung Galaxy Buds Live i Oppo mają możliwość ustawienia korektora, wybrania słuchawek proponowanych przez Xiaomi dla polepszenia dźwięku (muszę jeszcze pogrzebać w ustawieniach korektora, programistycznych i apki poweramp, bo jakość trochę odbiega od tego co mam z Samsungu S20. Co do samej głośności jest bardzo dobrze to co mam w Samsungu.

- rozmiar pomiędzy kompaktowym a dużym taki pośrodku, szeroki ale dobrze leży w dłoni i dobrze używa się klawiatury do pisania, a waga bajka, to co lubię czyli lekki jak "piórko" zero wypychania kieszeni np. w dżinsach.

- zdjęcia potestuje w lepszych warunkach w plenerze, ale jest dobrze jak w tym segmencie, ba! nawet bardzo dobrze z małym wow (1400 zł), w warunkach domowych trochę dominuje HDR i czasami trzeba wyłączyć dla uzyskania lepszej jakości i odwzorowania.

- wibracje haptyczne działają tak jak mają działać i tutaj nie ma nic do narzekania jest bardzo OK.

- kolorki amoleda bardziej jaskrawe od tego co otrzymujemy np. w Samsungu S20 FE szczególnie czerwień (rasowy amoled bez wyblakłych kolorów)

- dźwięk na głośnikach stereo trzyma poziom jest dobry ale nie najlepszy, taki dopasowany to tego segmentu. Ogólnie głośny, donośny tylko za bardzo płaski trochę za mało dynamiczny/rozrywkowy.

- bateria tutaj nic nie powiem, bo to świeżak, było dużo grzebania w ustawieniach, aktualizowania apek itp i leciała w oczach. Czas pokaże...

W zestawie miałem jeszcze przewodowe słuchawki od Xiaomi to pewnie bonus od Amazon.de

Edytowane przez Boomers
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@r9k9rs

Osobiście używam S20, a syn S20 FE i względem S20 FE to tylko kolory bardziej nasycone, ale jasność ekranu dużo lepsza w S20 FE, a pod względem flagowego S20 to ciemnica bez najmniejszego podjazdu (polonez caro do mercedesa). Ogólnie S20 FE dużo lepszy od softu po foto możliwości i bateria z tego co widzę też będzie na korzyść S20FE. Szczerze 1400 zł uczciwa cena za Mi 11 lite 5G, ale 1999 zł już był nie dał za niego.

Nie wiem jak u Was, ale po zmianie na najnowszy soft V12.5.1.0 jest dziwna przypadłość z ekranem, a dokładnie w nocy w bardzo ciemnym pomieszczeniu (na ciemnym motywie) lubi sam na 2-5 sek rozjaśnić ciemne/czarne odcienie w menu czy nawet w apkach i za chwile powrócić do normalności (takie z automatu rozjaśnienie i zaraz przyciemnienie).

Dam przykład jak to wyłapać wieczorem w b.ciemnym pomieszczeniu: ustawiamy tryb ciemny, następnie wchodzimy np. w Wyświetlacz -> klikamy na chwile w "Schemat obrazu SI" i patrzymy w ekran, który powinien się rozjaśnić na 3 sek i za chwilę przyciemnić (specjalnie wybrałem tę podmenu bo tam dużo ciemnej i wolnej przestrzeni i łatwo będzie zaobserwować miganie ekranu).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Tak potwierdzam to z dziwnym działaniem ekranu, mam to samo.

Jest jakby podświetlony i za kilka sekund się ściemnia!

Wygląda jak ekran LED nie AMOLED!

Też mam Miui 12.5

Edytowane przez Daross
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daross

"Niespodzianka" - to ma maskować zielone/czerwone poświaty na ekranach amoled, bo ostatnio Xiaomi boryka się z gorszymi partiami amoledów. W sposób programowy znaleźli jakiś sposób na zamaskowanie problemów z ekranem, ale nie do końca to działa prawidłowo. Poczekaj do wieczora, aby było b.ciemno w pomieszczeniu i popatrz uważnie jak wygląda ekran w momencie rozjaśniania. U mnie była tragedia mega zielono-czerowna poświata i dopiero jak ściemnił po tych 3-5 sek ekran wyglądał na "OK". Najlepiej wyłapać w/w zielone/czerwone poświaty w menu: Tapety -> ostatnio używana -> w tym miejscu, jakby nie do końca udało im się w sposób programowy zamaskować feler z ekranem.

Któraś z super tapet + ustawienie jej na always on display (ekran zawsze włączony) powoduje niewyłączenie czarnych pikseli na amoledzie i ekran podświetla się i widać problemy z ekranami.

Przetestowałem dzisiaj foto-możliwości na działce: z zielonej trawy zrobił bardzo oczojeb....jaskrawy kolor, liście na drzewach, ubrania kolorowe np. fiolet i czerwień aż świeciły się na ekranie (monitor skalibrowany), a biło po oczach na maxa. Jak ktoś lubi cukierkowe kolory na fotkach (oprócz nieba) będzie b.zadowolony niczym pocztówki przerobione i przejaskrawione w PS. Osoby w ruchu rozmazane.

Spakowałem i odesłałem do amazona. Moja wina, bo z średniaka chciałem na siłę "uczynić taniego flagowca" znaczy takie miałem od niego ciche oczekiwania. Czytnik palca wspaniały, rozmiar bardzo akceptowalny, jakość na słuchawkach dało się w miarę dobrze ustawić, zabawa w filmowca/fotografa podjada porządnie akumulator, ładowanie bardzo szybkie w 1H, wykonanie eleganckie.

Moja propozycja to zaczekajcie na lepsze oferty promocyjne, bo na 2K to dużo za dużo, a dobre procesory i 5G już tanieją w oczach.

Edytowane przez Boomers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@r9k9rs Ogólnie chodzi o to że są dwa rodzaje wyświetlaczy, lepszy oraz gorszy, który powoduje takie efekty co opisywali ludzie wyżej w postach. Ja mam akurat ten lepszy i nie m problemów. Wejdź sobie na stronę xda w pokój mi 11 Lite 5g i poszukaj wątku o dwóch rodzajach wyświetlaczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@focusik09

Z tym gorszym ekranem są różne cuda-wianki od rozjaśnia/przyciemniania, jakość obrazu porównują do 720p, gorsza ostrość i podatność na wypalenia. Bardzo ładnie widać na tym zdjęciu jak się wypalił górny i dolny pasek.

wypalenie.thumb.jpg.7e3c0b5d69169dda257da941d0cf1987.jpg

Zarzucają, że recenzenci dostali do testów te lepsze z ekranami od Huaxing.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Boomers

Dokładnie, dlatego mnie zdziwiło że tak tanio udało Ci się kupić ten telefon gdzie oficjalne sklepy sztywno trzymają się swojej ceny. Być może wszystkie telefony z ekranami Tianma są przeznaczone do jakieś tam promocji. Xiaomi jak każda firma ma swój dział marketingu/ dział sprzedaży/ handlu i muszą jakoś kombinować. Przecież nie idzie jakiś chińczyk po hali produkcyjnej i sobie strzela że ta paletę wyślemy do amazona, ta z góry do xkom a ta z dołu do mi store. Mają wszystko dobrze zaplanowane, dostali w dobrej cenie felerne ekrany i muszą to jakoś upchać i zarobić jak każda firma.

Ja ze swojego jestem bardzo zadowolony, ale dopiero po zainstalowaniu xiaomi.eu. Na globalnej to jest jakieś nieporozumienie, mimo że też twierdzę że powinien kosztować ze 3 stówki mniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@focusik09

Zaczynają już alarmować użytkownicy, którzy zakupili Mi 11 Lite np. w oficjalnym francuskim sklepie Xiaomi, Mi.com Hiszpania, Orange Hiszpania, Amazon.de, Vodafone Wielka Brytania, więc jak widać grubsza sprawa z tymi gorszymi ekranami od TIANMA. 

Tutaj jeszcze lepsze jazdy z ekranem: https://forum.xda-developers.com/t/miui-12-5-update-screen-looks-worse.4289609/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, r9k9rs napisał:

Nie bardzo wiem xow tym pytaniu śmiesznego ale ok. Śmiech to zdrowie. Chyba się wyleczyłem z myślenia o Xiaomi. Wystarczy że dzieciarnia ma. Zostaję przy Samsung i iPhone.

Chodzi o to, że to po prostu kwestia losowa... Nikt nie jest Ci w stanie powiedzieć że dostaniesz ten czy tamten ekran.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wczytałem z tego zagranicznego forum, posiadam lepszy ekran od Huaxing, wynika to z typu czy modelu M2101K9G, który zakupiłem na MI-Home.
Nasuwa się pytanie co w takim razie zrobi Xiaomi?, będą ludziom wymieniać ekrany?, może programowo to naprawią?
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daross

Mój też był M2101K9G ale z ekranem do bani i może to soft Xiaomi tak psuje jakość tego Huaxing'a: rozjaśnianie/przyciemnianie, wpadający w zieleń a'la miedziany odcień podczas tego samoczynnego rozjaśniania i problemy na always on display (brak wygaszania ciemnych pikseli, któryś z wbudowanych motywów z super tapet ich nie wygaszał i któryś z motywów styli w ustawieniach). Zapomnij ze wymienią komuś ekran - spełnia normy/taki typ i tak ma być.

20210609_142018.thumb.jpg.4133f12a121ab1aa1f902d3cf55d0613.jpg

Edytowane przez Boomers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...