Skocz do zawartości

Mi 11 Lite - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, carlos81kk napisał:

Kup iPhona maca iPada zrozumiesz moc tego ekosystemu.

Ja nie zrozumiałem. Ojcu kupiłem i-Pad, żona też ma. Owszem większość rzeczy działa prawidłowo, ale to też nie ideał. Po roku mało intensywnego używania system wygenerował tyle śmieci że zaczęło brakować pamięci. Skończyło się resetem do fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórze pytanie. Czy po włączeniu pierwszy raz po zakupie telefonu w pl mieliście takie powiadomienie jak na fotce. Bo nie wiem czy pisać do serwisu sklepu żeby wyjaśnić sytuację. Pierwsze skojarzenie z tej fotki dla mnie to, że dostałem phona, którego ktoś już oddał.

IMG_20211106_163152.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, carlos81kk napisał:

Jest to efekt nie wylogowania przed przywróceniu ustawień fabrycznych np przez recovery

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
 

Czyli dobrze myślałem, dostałem tele po zwrocie...

Ciekawe czy wymienią mi tele na "nowy", może innym razem trafie na lepszy panel..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po zwrocie ja nie miałem takiego w moim a był zafoliowany z also

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

Netoper ja miałem taki komunikat jak redmi note 8 pro poprzez recovery przywróciłam google konto przeszlo a potem ten sam komunikat.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam fona rn8pro jako pierwszy właściciel, jak się pojawiała aktualizacja to nie instalowałem jej tylko czekałem na fastboota i na czysto stawiałem, wtedy zawsze wylogowywałem z konta xiaomi i google . Ale jak wskoczyłem na Indonezję to wyskoczył mi taki sam komunikat.
Na poco X3 od razu po zakupie wrzuciłem Indonezję, nie zakładałem konta Google, przez tydzień jechałem na fabryce i po instalacji Indonezji też ten komunikat.
Rn8pro rotowałem przed Indonezją, poco bez roota.
Więc teraz to ciemna magia o co chodzi z tym komunikatem, bo myślałem że chodzi Ci o konto Xiaomi.
Jeszcze dodam że zarówno 8 jak i 3 mam po dwa egzemplarze, żeby jeden służył do bezpiecznej pracy a drugi egzemplarz do testów/zabawy i do pomocy w ustaleniu jaki rom ma siedzieć w egzemplarzach 'pracujących"




Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Zwracam telefon. Porównywałem sobie filmy na netflixie na moich telefonach. W niektórych momentach dziwne ciemne plamy na czarnym, jakość ogólnie wyświetlanego obrazu mnie negatywnie zaskoczyła. Tak wychwalali ten ekran (pewnie ten lepszy panel) więc zwróciłem uwagę na niego przy filmach. No słabo,słabo...

Mam pytanie do użytkowników pierwotnej wersji: Xiaomi MI 11 lite 5g. Ponieważ druga wersja tele dostała oficjalnie certyfikacje dolby vision to czy pierwotna wersja,która ma identyczny ekran również go posiada?  Możecie sprawdzić w aplikacji netflixa?

 

IMG_20211107_171847.jpg

Edytowane przez markol84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kalten dziwne, takie same wyświetlacze... 

Tak przy okazji podzielę się moim problemem. Zwróciłem mojego 11 lite 5g w sklepie,od razu dostałem nowego. I tak jak myślałem, miałem używanego. W Pl byłem jego pierwszym właścicielem (sprawdził gość w bazie numerów seryjnych) no ale po uruchomieniu nowego tel nie miałem już żadnego info o przywróceniu danych to raz, dwa było więcej gier w standardzie,trzy to aktualizacje systemu były na 1.08 (w tym oddanym były na wrzesień). 

Niestety w nowym telefonie i tak mam "słabszy" ekran. Szkoda,że polski dystrybutor Ingram micro dostaje "gorszy" sort z chin. Może na 100 tel dostali 30 dobrych. Nie wiem. Nie wnikam. Na razie jest ok z ekranem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, markol84 napisał:

dwa było więcej gier w standardzie,trzy to aktualizacje systemu były na 1.08 (w tym oddanym były na wrzesień). 

To nie musi oznaczać, że telefon był używany. Mogło po prostu być tak, że na starym telefonie miałeś soft dajmy na to Global MI, a na nowym Global EEA (bo z tego co widzę Global EEA ostatnią aktualizację miał właśnie z sierpniowymi poprawkami, a MI z wrześniowymi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @markol84 musiał trafić na outleta, bo jak sam pisał miał zerwaną fabryczną plombę a naklejoną od dystrybutora. Poza tym nigdy nie spotkałem się z faktem, by nowy smartfon stwierdził "wygląda na to, że przywróciłeś urządzenie do ustawień fabrycznych". To oznacza nic innego, tylko że ktoś miał na rok telefonie już zarejestrowane konto Xiaomi...

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam nie mogę utworzyć tematu w problemach technicznych wyskakuje jakiś odnośnik bezpieczeństwa mam problem z czernią na nowym 11 lite 5g ne aplikacja aprat nie uchwyca wgl czerni jest szarość lub generowane w czasie rzeczywistym piksele to samo filmy porownywalem do starego s8 i tam te same pliki są idealnie czarne załacze mój 12 sekundowy film który powinien lepiej zilustrować co mnie frapuje pozdrawiam i przepraszam że w tym miejscu

https://vimeo.com/656023901

Telefon 11 lite 5g ne 8/128 dystrubucja orange zaktualizowany do miuim 12.5.3 global stable 

Edytowane przez Łuki1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie też w wielu przypadkach działa normalnie ten amoled i jest czerń wygląda to jakby oprogramowanie chciało jakoś sztucznie maskować black crush i usuwało czerń?? Też np jak robię zdjęcie w dobrych warunkach wygladą na podgladzie ładnie pstrykam wchodzę w nie w galerie bezpośrednio z apratu i widać jak po sekundzie się płynnie rozjaśnia zmienia kontrast przez co traci na walorach estetycznych q potem już takie zostaję 😳 ciężko by mi to było chyba przedstawić w orangu myślę że poczekam na androida 12 miui 13 licząc że to softwarowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu użytkowania już na każdej stronię internetowej w trybie ciemnym również na tym forum widze na tle szarości wszelkiej maści powidoki i wzory w postaci grubych niesymetrycznych linii a nawet czasami wygaszone przyciski syatemowe na dole ekranu. Zacne dolby vision 😂 zraziłem się troche do samsunga jak w mojej s8 po roku wystąpiły wypalenia a po dwoch bateria była ledwo żywa ale jednak powrót do Xiaomi mimo że w czasach mi4 gdy nie było PL dystrybucji wciskałem całej rodzinie było jak widać najgorszą decyzją nie wiem czy próbować to orqnge reklamować jakoś czy sprzedać taniej i dołożyć ze stratą do s20fe ehh 😥

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na ekranie blokady, w dolnej jego części znajdują się dwie ikony. Z prawej, ikona aparatu i z lewej ta druga widoczna na screenie. Do tej pory widniała tam opcja włączenia latarki, ale przypadkowo, totalnie nie wiem jak, zmieniłem to na inną opcje i nie wiem jak wrócić tam opcje latarki. Wie ktoś może jak to zmienić?Screenshot_2021-12-19-12-40-56-637_lockscreen.thumb.jpg.6d878708b5b574954a1251923b2ca53c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2021 o 13:24, Kacper Skrzypek napisał:

To jest kwestia aplikacji Karuzela Tapet, którą Xiaomi doinstalowało przez aktualizacje apek systemowych. Odinstaluj ją i skrót latarki wróci.

Ciekawe jak odinstalować?

W większości przypadków nie ma opcji odinstaluj . Można wyłączyć , zatrzymać al ei tak ikona jest na ekranie.

Nie raz sie udaje odinstalować poprzez ukryty link w sklepie Play  ale to tęż nie działa wszystkim

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.miui.android.fashiongallery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Morvi napisał:

Panel Sterowania - Zarządzanie Aplikacjami - Karuzela Tapet - Odinstaluj

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
 

Nie ma opcji odinstaluj . Gdyby było to takie proste  nie pisał bym o tym.

Pod ADB  też nie można odinstalować ale udało się  wyłączyć . Znikła ikonka z  ekranu blokady . Ale brakuje tej co  wcześniej była czyli latarka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Darecki944 napisał:

Nie ma opcji odinstaluj

Czasami nie ma opcji, ale przez link do sklepu można odinstalować. Tylko nie wiem czy zadziała jak wyłączyłeś prze adb shell. U mnie dało sie odinstalować przez adb.  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.miui.android.fashiongallery

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, FromWP napisał:

Czasami nie ma opcji, ale przez link do sklepu można odinstalować. Tylko nie wiem czy zadziała jak wyłączyłeś prze adb shell. U mnie dało sie odinstalować przez adb.  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.miui.android.fashiongallery

Poprzez ten link też nie działa. Zawiesza sie na ekranie odinstaluj . Sprawdzałem przed adb i po .

Edytowane przez Darecki944
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zapewne wielu z użytkowników interesuje czy jest możliwość wgrania xiaomi.eu_multi_MI11Lite_V13.0.2.0.SKQMIXM_v13-12-fastboot.zip a w razie jak mi się nie spodoba, czy będą jakieś bugi jest możliwość przywrócenia starej wersji androida i miui. Mógłbym prosić o odpowiedź. Bo bardzo chciałbym to wgrać, ale trochę się boję. I rozumiem ze skoro to wersja stabilna to wszystko chodzi jak w ostatnim miui??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam Panowie ,czy możecie rozszyfrować czy mam ten lepszy czy gorszy wyświetlacz? Model xiaomi lite 11 5G NE

Po przesiadce z poco x3 ekran wydaje się niewyraźny i jakoś nie komfortowo się czyta na tym modelu ,czy można jakoś to zmienić systemowo ,wyostrzyć obraz czy coś ? :) Zmieniłem odświeżabie na 90 Hz ale nie ma za dużej różnicy.

jakiekrean.jpg

Edytowane przez yaro.bob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...