Skocz do zawartości

POCO F3 / Redmi K40 - pytania ogólne, wątek zbiorczy


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wyszedł ROM 13.0.2 na POCO F3. Ściągnąłem ROM xiaomi.eu 
https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_HMK40_POCOF3_V13.0.2.0.SKHCNXM_v13-12-fastboot.zip/download na komputer.

Na telefonie miałem xiaomi.eu 12.5.19. Podpiąłem telefon do USB (na kompie wgrane Minimal ADB and Fast Boot 1.4.3) i z dysku twardego z rozpakowanego .zip uruchomiłem przez CMD windows_fastboot_update_rom.bat . Proces się skończył, jak widać na załączniku, ale telefon przy uruchamianiu pokazuje Poco, wibracja raz i znowu logo poco i wchodzi w Fastboot i nie idzie dalej. Co robię źle? Z góry dziękuje za wskazówki. Bo jestem bez telefonu:-(.

Poco_F3.jpg

Edytowane przez dzeryae
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





ta aktualizacja została chyba cofnięta z serwera

Tapatalk - Redmi K40 Pro+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JayZ93 napisał:

Ja na sourceforge.net nadal ją widzę, choć dziwne, że download to 0.

image.thumb.png.f8842e80783772f7d639b643c5ccc66a.png

A jeśli jest wadliwa, to jak wrócić teraz do poprzedniej 12.5.19?


ta aktualizacja została chyba cofnięta z serwera

Tapatalk - Redmi K40 Pro+
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, JayZ93 napisał:

jak pisałem poprzedniego posta to aktualizacja była usunięta, a teraz jest znowu na serwerze, może zrobili reupload bo był jakiś błąd

Tapatalk - Redmi K40 Pro+
 

Tak, potwierdzam, był reupload. Ta nowsza wersja obecna na serwerze już działa. Telefon sprawny. Oj już mi się odechciało testować od razu co wyjdzie :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Od 5 dni jestem szczęśliwym posiadaczem Poco F3. Narazie czekam do środy wieczora na możliwość odblokowania bootloadera. Potem chciałbym przejść na xiaomi.eu. Miałem przyjemność instalować ten soft na mi note 2 lecz z tego co widzę na poco f3 sprawa wygląda trochę inaczej. Mam pytania do bardziej zaawansowanych użytkowników.

1. Jaki ROM wybrać ? W sensie miui stabilne czy rozwojowe ?

2. Jak to jest z tym TWRP na poco f3, ponieważ nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi czy już wyszło, czy trzeba je mieć żeby zainstalować ROM eu?

Bardzo proszę kogoś o informację. Tutaj lub na priv na forum 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy z połączeniami z internetem. Telefon ma ustawione Wi-Fi i połączenie "Dane".

Wychodząc z domu wyłączam Wi-Fi i pozostaję na "Danych Mobilnych"

Dziwne zachowanie polega na tym, że np po powrocie do domu i włączeniu Wi-Fi nagle odzywają mi się przeróżne powiadomienia (aplikacja bankowa, gmail, i inne). To samo dzieje się gdy jestem poza zasięgiem Wi-Fi i wyłączę i za chwilę włączę "Dane mobilne"

Wszystkie aplikacje o które mi chodzi mają wyłączone wszelkie oszczędzanie baterii, mają też "Łączność z siecią" przez Wi-Fi i Dane mobilne.

Ta usterka staję się dość uciążliwa. Czy można coś na to poradzić ?

Soft w telefonie - MIUI 13.0.3 Stabilna (Xiaomi.eu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Niestety, tego paska u dołu akurat nie da się tak usunąć jak tego u góry. Ten u dołu pojawia się na każdej stronie ekranu, a w opcjach nigdzie nie znalazłem żeby go wyłączyć.78eba38f137a8987af62df6655366bcf.jpg

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Ok, już znalazłem. Jakby ktoś szukał to w ustawieniach > pulpit i opcja "pasek wyszukiwania".

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, kończy mi się po mału świetny telefon Mi 9T i szukam czegoś w niedużych pieniądzach na zastępstwo. Na amazonie F3 za niecałe 1200. W necie czytam głównie recenzje zeszłoroczne i jest trochę problemów ale czy większość z nich została już wyeliminowana z updatami? 

Jak ma się sprawa z custom romami nie opartymi na miui? Warto tym sobie głowę zawracać? Bo szczerze na 9T to żaden nie był lepszy od miui pod względem baterii, optymalizsacji i zdjęć więc siedziałem na stocku mocno spersonalizowanym. 

Na rynku za bardzo nie widzę alternatywy, jedynie w przedziale dwa razy więcej coś by się znalazło ale to też tak sobie. Każdy telefon ma swoje bolączki. A wydawać 5k za telefon mi się nie widzi. 

Wiem że to nie temat od tego ale ogólnie polecacie F3? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@terragady Też miałem MI9T i przesiadłem się na Poco F3. Jak wytrzymywałeś z MIUI na tamtym telefonie to i na tym wytrzymasz. Telefon u mnie sprawuje się dobrze tylko MIUI potrafi czasem spłatać figla, sprzętowi wszystko działa tak jak powinno. O customach się nie wypowiem bo jeszcze nic prócz MIUI Polska nie wgrywałem. Kupiłem telefon jakieś dwa miesiące temu a że pracuję za granicą to muszę mieć działający telefon a z customami różnie bywa. Jak wrócę na urlop to pewnie coś spróbuję.
Na MI9T dawał radę Arrow OS i Pixel Expierience oparte na Andku 11, nie miałem tam żadnych problemów.
Ogólnie polecam. Wadą tego telefonu jest jego wielkość. MI9T był jednak trochę mniejszy, zgrabniejszy i poręczniejszy. Ten to kobyła ale idzie się przyzwyczaić.

Wysłane z Poco F3





  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojted dzięki! Tak miui mi odpowiada, mam nova launcher plus zrobiłem sobie dobry debloating. Głównie chodzi mi właśnie o wykonanie czy jest na podobnym poziomie i czy np zdjęcia robi podobnie bo straszą że jest mizernie.

Z tą wielkością też się zastanawiałem, niestety nie mam gdzie przymierzyć (też za granicą jestem w Norwegii) ale patrzyłem w necie to jest parę mm wyższy i ciut szerszy ale chudszy, wolałbym coś jak 9t lub mniejsze ale raczej nic takiego nie ma więc jakoś przeboleje chyba jeszcze jego rozmiary. 

Dzięki za feedback! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przesiadłem się z Mi9T na Poco F3. I powiem Ci, że faktycznie jest on większy. To czuć, jednak spokojnie się do tego przyzwyczaiłem a użytkuje F3 od roku.

Generalnie telefon działa OK. Bateria trzyma mi dobrze. SOT na wifi spokojnie 6-8h. Przy LTE, czy trybie mieszanym 4-5h. Także cały dzień intensywnej pracy wytrzyma. A i dwa pociągnie.  Ostatnio zdarza mi się, że przy włączonym wifi nie mogę wysłać MMS. Używam innych komunikatorów, ale to wkurza. Raz działają te MMSy, raz nie. Na szczęście nie korzystam z tego, ale to się zdarza.

Zdjęcia nie są złe, oczywiście nie jest to jakiś top. Jeżeli są one dla Ciebie priorytetem to możesz nie być zadowolony. Jednak są akceptowalne, jest OK.

Telefon działa szybko, procesor mocny to i daje radę. Jakość połączeń bardzo dobra. Działa VoLTE i Wi-Fi calling. Jeżeli MIUI Ci pasuje to powinieneś być zadowolony z Poco F3. Oczywiście są lepsze telefony, jednak 1200 zł to dobra cena. Ja za swój 8/256GB rok temu  zapłaciłem 1380 zł. 

Uzupełnienie

Do zdjęć warto zainstalować GCam. Mam i polecam. Dodatkowo przy video mam dzięki temu tryb 4K 60fps a nie 30 jak przy fabrycznej aplikacji.

I jeszcze jedna uwaga, cały czas posiadam Mi9T. Jak używam obydwu to czuć różnicę. Poco działa zdecydowanie szybciej.

 

 

Edytowane przez marciniozo
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
14 godzin temu, Netoper napisał(a):

Np tutaj masz global Indonezja z nagrywaniem, drugi z nagrywaniem global to Tajwan
https://xiaomirom.com/en/rom/redmi-k40-mi-11x-poco-f3-alioth-indonesia-fastboot-recovery-rom/

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


 

Wiesz czy w tych wersjach informuje rozmówcę o nagrywaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2023 o 21:33, Netoper napisał(a):

Np tutaj masz global Indonezja z nagrywaniem, drugi z nagrywaniem global to Tajwan
https://xiaomirom.com/en/rom/redmi-k40-mi-11x-poco-f3-alioth-indonesia-fastboot-recovery-rom/

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


 

Dzieki.

Rozumiem, że jezyk polski jest tam obecny?

Można wgrać to bez żadnych problemów na wersje europejska telefonu?

Odblokowanie bootloadera (nie wiem czy poprzedni właściciel juz tego nie zrobił) i instalowanie przez fastboot?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Global jest bardziej stabilne i nie robiące czasami cyrków z drenowaniem baterii jak xiaomi.eu czy miui Polska?

Widze, że w zaleznosci od kraju to jest inna wersja kompilancji. Na Indonezje jest V13.0.5.0.SKHIDXM, na Indie V13.0.10.0.SKHINXM, na Taiwan V13.0.3.0.SKHTWXM.

Rozumiem, że może to oznaczać iż powyższe kompliacje mogą mieć rozne wersje aplikacji wewnetrznych?

Hmm, widzę że też jest dostępna wersja 14, ale w wersji recovery.

 

Nie potrzebuje testowania każdej nowości w miui. Uzywam aktualnie xiaomi note 7 na oryginalnym oprogramowaniu i niczego mi nie brakuje, oprocz tego ze przy zapełnieniu w ponad 80% pamieci wewnetrznej telefon muli niemiłosiernie, dostaje 2-3min zwiech, popsuł mi 3 karty SD. 

Edytowane przez Mario80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Global a XiaomiEu to zupełnie różne romy, XiaomiEu bazuje na romie CN który nie jest wykastrowany jak globale. Co do drenażu, to ostatnio i na globalach ( oczywiście nie na wszystkich słuchawkach) jest drenaż przez jakiś błąd w galerii. (Się tak zastanawiam czy to nie jest związane z implementacją migracji do chmury google)
Fakt że na XiaomiEu potrafią też być błędy ale są zdecydowanie szybciej poprawiane, no i aktualizacje są częstsze, ale jak to jest ogólnie z aktualizacjami wszystkiego, są lepsze aktualizacje i trafiają się też z błędami.
A co do stabilności to jest porównywalne global/XiaomiEu.

XiaomiEu jest fajną sprawą dla oblatanych użytkowników nie lubiących się nudzić, global jest dla tych co nie potrzebują ciekawostek.

XiaomiEu/MiuiPolska to jest to samo, tylko (według mnie) niepotrzebnie się przyjęły dwie nazwy dla tego samego produktu.


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...