Skocz do zawartości

POCO F3 / Redmi K40 - pytania ogólne, wątek zbiorczy


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem telefonu czytałem masę recenzji itd i wpadł w oko f3. Czy da się  wypatrzeć sprawdzić czy dana wersja ma problem z wyświetlaczem chodzi o te zielone paski co było pisane w tym temacie i tym linkowanym. Czy problem był tymczasowy ? Czy jest sens brać ten telefon na obecną chwilę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, #Jakub# napisał:

Zwrotu raczej nie bo po otwarciu pudełka i rozpakowaniu nie przysługuje.

Przysługuje zwrot 14 dni, przy kupnie przez internet. Trzeb bylko uważać, żeby nie zniszczyć telefonu np. zarysować, wyrwać folie ekranu itp. Śmiało mozna rozpakować, włączyć i przetestować funkcje.

Edytowane przez marcin19883
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie przez neta można bez podawania powodu zwrócić towar w ciągu 14 dni. Oczywiście w polskim sklepie. Jak ktoś liczy cebuliony i ma zamiar kupować bezpośrednio z chin, to sam sobie musi odpowiedzieć czy gra warta świeczki. Co do samej wady - mam - w określonych warunkach (musi być ABSOLUTNIE ciemno, wyświetlacz na minimum jasności i jednolite szare, lub zielone tło) jest dobrze widoczna - nie powiększa się (od poł roku) - przynajmniej u mnie i co najważniejsze - w normalnym użytkowaniu jest (w moim przypadku) niezauważalna. Po zakupie z wadą się zapoznałem i stwierdziłem, że F3 ma tyle zalet względem wad, że zostaje ze mną, a wadę zauważam sporadycznie i tylko dlatego, że wiem na co patrzeć. Osoba niezorientowana w ogóle tego nie zauważy, a mało tego - Xiaomi w nowszych softach w ramach "naprawy" wady inaczej kalibruje ekran - nie osiąga on tak niskich jasności i tą wadę jest jeszcze trudniej dostrzec (ale w nocy razi w oczy wg mnie i musiałem ręcznie skalibrować po swojemu).

Uważam, że ta wada jest trochę wyolbrzymiana, bo grając, czy oglądając filmy, czy robiąc cokolwiek, gdzie na ekranie nie występuje jednolite szare tło nie da się tego zauważyć. Może wkurzać, jeżeli używa się telefonu do czytania tekstów właśnie na szarym tle - niektóre strony internetowe np., czy czytniki ebooków. Inna sprawą jest to, czy z czasem nie będzie gorzej - np. po roku, czy 2 latach... Jak na razie ja po pół roku nie widzę żadnych "postępów".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziane - każdy musi rozważyć kwestię miejsca zakupu, zwrotu i gwarancji. Co do gwarancji (osobiście nie sprawdzałem) są informacje w sieci, że telefony  Xiaomi z europejskiej dystrybucji kupione w Europie posiadają gwarancję w Polsce - serwis autoryzowany w Piasecznie. 

Co do zakupu telefonu poza Polską. To już mój czwarty telefon Xiaomi zakupiony w ten sposób. Z żadnym nie miałem problemu, wszystkie do tej pory działają, włącznie z "niezniszczalnym" Redmi Note 4. 

Jeżeli chodzi o wadę wyświetlacza w Poco f3. Testowałem swój egz. i jej nie ma, lub ja jej nie widzę, może mam szczęście...nie wiem. Co by nie napisać, ja z f3 jestem zadowolony. Zwłaszcza, że za wersję 8/256GB zapłaciłem trochę ponad 1300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś któryś z portali podał że ceny telefonów xiaomi w tym nasz F3, średnio w górę o 100 PLN.
Czyli słabsza wersja z 1399 na 1499
Więc szukanie na zagranicznych stronach, takich jak Amazon gdzie kilka dni temu F3 8/256 w cenie 1400 to dla niektórych osób okazja.

Wyleciało z POCO F3

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Żeby nie zakładać nowego tematu dorzucę jedno pytanie tutaj. Zainstalowałem xiaomi.eu 12.5.2 przez fastboot i teraz cały czas wyrzuca mi możliwość aktualizacji do 12.5.14 jednakże pobiera mi wersję na TWRP i nic z tego dalej nie będzie. Czy ktoś z Was przetestował jakąś nowszą wersję na Fastboota (o ile taka jest) i czy w ogóle można zrobić w ten sposób aktuzalizację przez fabryczne recovery bez utraty danych? Telefonu też nie chciałbym uwalić, bo jest nowy kupiony w Polskim sklepie. Najlepsza i najbezpieczniejsza opcja to instalacja TWRP, ale nie wchodzi ona w grę, bo na 99% stracę gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wersji pod fastboota. Musisz odpalić twrp i przez niego wgrać najnowszą wersję.
Gwarancji nie powinieneś stracić. Zresztą - jesli wgrywales już eu przez fastboota to w hipotetycznej sytuacji że jednak sprawdzają soft w serwisie to byś nie stracił? Tylko dlatego że wgrywales przez fastboota a nie przez twrp? No nie.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest niby taka deklaracja? Gdyby tak było to 99% ROMow xiaomi.eu nie byłoby uznawanych, bo są z TWRP. I nowe wersje na F3 też są z TWRP, nigdy nie było warunku że nie może być custom recovery.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oficjalnych deklaracji Xiaomi do jakich udało mi się dotrzeć wynika, że po wgraniu custom recovery gwarancja nie będzie uznawana. Jeżeli jednak są to błędne informacje to dobrze byłoby rozwiać wszelkie wątpliwości i dotrzeć do tych w 100% prawdziwych. Wiem doskonale, że praktycznie wszystkie romy są na TWRP.i zawsze z nich korzystałem na innych telefonach. TWRP jak wiadomo jest  bezproblemowe i bezpieczne, nawet jak coś pójdzie nie tak to zawsze jest możliwość ratowania się przed ucegleniem telefonu. Z Fastboot bywa niestety różnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Michał257 napisał:

Nie wiedomo czy można korzystać tylko z fabrycznego recovery czy z TWRP.😐

Ale romy xiaomi.eu pod fastboot to ewenement i takie są tylko w przypadku braku działającego twrp dla nowych modeli. Gdzie ty wygrzebałeś to "oficjalne" stanowisko Xiaomi  że nie można użyć do wgrania twrp? Fabrycznym recovery nie wgrasz niczego poza aktualizacjami oficjalnego romu który był wgrany.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przy ręcznym wyborze sieci połączyłem z się z Orange. Nie łączy się za to z T-Mobile, choć powinien do końca roku działać i jakiś czas temu jeszcze dział roaming w tej sieci, ale tak samo było na poprzednim sofcie. Play wycofuje się rakiem z roamingu krajowego i bardzo mocno ciśnie na korzystanie z własnej sieci, choć siła sygnału w innych jest lepsza. Ja dla tego mocno rozważam przeprowadzkę, bo tylko roaming krajowy mnie w Playu trzymał.

Edytowane przez janisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj włożyć jakiegokolwiek innego SIMa - najlepiej Orange. Jak pokaże wszystkie sieci, to problem w Twoim SIMIe, jak też nie pokaże Orange, to albo w tym miejscu nie ma zasięgu Orange (co rozumiem wykluczasz), albo problem w telefonie - może reinstall najnowszego softu pomoże.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.10.2021 o 22:08, FromWP napisał:

Ale romy xiaomi.eu pod fastboot to ewenement i takie są tylko w przypadku braku działającego twrp dla nowych modeli. Gdzie ty wygrzebałeś to "oficjalne" stanowisko Xiaomi  że nie można użyć do wgrania twrp? Fabrycznym recovery nie wgrasz niczego poza aktualizacjami oficjalnego romu który był wgrany.

Właśnie nigdzie nie wygrzebałem w 100% pewnych informacji na ten temat. 25 października pojawił sie nowy ROM 21.10.22 na Fastboota. Korzystał już ktoś z tego? Jak najlepiej go zaktuzalizować? Można przez kompa z pliku windows_fastboot_update_rom? Czy może da radę wrzucić zipa na telefon i zrobić aktualizacje z pliku przez fabryczne recovery? Będzie się to wiązało z hard resetem i utratą danych?  Z Fastbootem nie mam zbytnio doświadczenia i nie chciałbym uceglić telefonu dlatego pytam o najbezpieczniejszą opcję aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Z TWRP go nie wrzucisz. Można przez kompa spokojnie z pliku fastboot_update_rom jak masz już xiaomi.eu. Danych nie stracisz. Jest to aktualizacja do Androida 12.

Dziękuję za odpowiedź. Tak przeszedłem z globala na xiaomi.eu w wersji miui 12.5.2. Robiłem kompem przez Fastboot, nie wrzucałem TWRP. Czyli śmiało mogę to zaktualizować bez utraty danych, oby tak było :)  Możesz coś powiedzieć na temat tej aktualizacji?? Ktoś już to testował? Czytałem, że wersja z końcówka 20 dość często potrafiła uceglić telefony zwykle ze Snapem 888 (Mi 11). Może ta z końcówką 22 nie robi już takich numerów.

Edytowane przez Michał257
błąd w opisie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, może złe forum wybrałem ale moze ktoś pomoże. Od ponad tygodnia jestem posiadaczem poco i staranie mi drażni nakładka i ilość bugow w niej. Chciałem się pozbyć miui i zainstalować Pixel Extended ROM V4.0 Android 12. Kiedyś bawiłem się w custom Romy ale to były kiedyś. Żeby zainstalować ten ROM muszę odblokować botloadera ? Jakiś czas temu to zrobiłem ale w programie wyskoczyło mi że mogę to zrobić za 168h. Czy coś zrobiłem czy tak ma być i wystarczy poczekać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...